Dirbk dėl gyvūnų.

Skirk savo laiką kovai už gyvūnus
dirbdama(s) „Tuščiuose narvuose“.

Degi noru pakeisti kenčiančių gyvūnų likimus? Prisijunk prie „Tuščių narvų“ komandos, padarykime tai kartu!

Jei nori savo laiką skirti prasmingai veiklai, ši galimybė tau! O gal pažįsti ką nors, kam darbas dėl gyvūnų būtų svajonės išsipildymas? Pasidalink šiuo puslapiu su jais.

Ką reikia žinoti prieš kandidatuojant?

Darbas dėl industrinėse fermose laikomų gyvūnų – ne kiekvienam. Šiems gyvūnams reikia žmogaus, kuris būtų pasiryžęs tai daryti ilgą laiką bei turėtų tinkamą požiūrį į darbą. Neieškome ekspertų. Žinome, kad darbas dėl gyvūnų reikalauja specifinių žinių ir įgūdžių, tačiau dažnai esame pirmieji Lietuvoje siūlantys tam tikras pareigas, todėl negalime rasti žmogaus su patirtimi. Dėl šios priežasties daugiausiai dėmesio kreipsime į tavo gebėjimus mąstyti, klausytis, suprasti, mokytis ir dirbti komandoje.

Ar tau svarbu dirbti efektyviai? Nuolat mokaisi? Kritinis mąstymas yra viena tavo svarbiausių vertybių, o „atsakomybė“ galėtų būti tavo antras vardas? Laukiame tavęs!

Ką daryti, jeigu bijai, kad netiksi darbui dėl gyvūnų? Kandidatuok! Didžioji dalis žmonių, kuriuos pasamdėme, vėliau pasakojo, kad abejojo savimi. Abejoti sveika, bet jeigu nepabandysi, niekada nesužinosi.

Kad suprastum, ar tau patiktų dirbti „Tuščiuose narvuose“, paruošėme sąrašą resursų, kurie padės pamatyti, koks mūsų požiūris į darbą ir aktyvizmą.

Apie darbą

Darbas „Tuščiuose narvuose“, kaip ir visur kitur, turi privalumų ir trūkumų.

Trūkumai

Atlyginimas. Niekada negalėsime konkuruoti su privačiu sektoriumi. Čia neužsidirbsi namui su baseinu ar kelionėms į Balį. Siekiame mokėti tiek, kad žmonės galėtų pasirūpinti savo būtinais poreikiais, bet visų poreikiai skiriasi, ir jeigu jie dideli, dirbant dėl gyvūnų jų patenkinti neišeis.

Ignoravimas. Dažnai žmonės, kuriems rašome ir skambiname, yra užsiėmę arba tiesiog nenori su mumis bendrauti. Jei manai, kad ignoravimas yra kažkas, kas tave išmuša iš vėžių, „Tuščiuose narvuose“ tau dirbti gali būti per sunku.

Neigiamos reakcijos. Ne visi žmonės mano, kad tai, ko mes siekiame, yra reikalinga ar teisinga. Kai kurie tai išreiškia viešai ir garsiai, kai kurie tiesiog atsiunčia tuščią laišką pavadinimu „IDIOTAI“. Jeigu tave tai gąsdina, dirbti dėl gyvūnų bus sunku.

Privalumai

Prasmė. Per 9 organizacijos egzistavimo metus dėl žmonių, kuriems rūpi gyvūnai, darbo ir pastangų buvo pagerintos sąlygos šimtams tūkstančių gyvūnų. 300 000 žuvų kasmet nebebus parduodamos gyvos prekybos centruose. 900 000 vištų dedeklių nebelaikomos narvuose. Lietuvoje uždraustos kailių fermos. Žinome, kad ateityje laukia dar didesni pokyčiai gyvūnams ir tu gali būti jų priežastimi.

Rezultatai. Tušti narvai egzistuoja, kad pasiektų rezultatus. Tai reiškia, jog daug dirbame, daug mokomės, nuolat ieškome geresnių būdų siekti tikslų. Tai taip pat reiškia, kad nekeliame savo poreikių aukščiau organizacijos tikslų. Suprantame, jog čia susirinkome dirbti dėl gyvūnų.

Lankstumas. Savo darbo laiką planuojamės patys. Nesvarbu, kada dirbi, svarbiausia rezultatas, kurį pasieki. Tavo reikalas, kaip tai padarai. Lankstumas taip pat reiškia, kad visi turime būti lankstūs ir derintis prie žmonių, kurie dirba „netradicinėmis“ valandomis, t. y. savanorių, kurie dirba dėl gyvūnų po to, kai pabaigia savo pagrindinį darbą.

Nuolatinis mokymasis ir tobulėjimas. Dalį darbo laiko skiriame mokymuisi. Visada galime dirbti geriau ir turime ieškoti būdų tai padaryti. Tai reiškia, jog 5-10 valandų per mėnesį turėsi skirti mokymuisi, žinių ir įgūdžių tobulinimui. Tavo laisvė rinktis, apie ką mokaisi, tol, kol tai padės tau geriau dirbti. „Tuščiuose narvuose“ taip pat gausi daug grįžtamojo ryšio ir išmoksi jį duoti kitiems.

Kuo daugiau darysime, tuo daugiau klysime. Apie klaidas kalbame, jomis dalinamės su kuo daugiau žmonių organizacijoje, kad visi galėtų pasimokyti. Už klaidas nebaudžiame, atvirkščiai, tie, kurie nedaro klaidų, greičiausiai per mažai stengiasi.

Skrydis iš komforto zonos. Darbas dėl gyvūnų priverčia daryti dalykus, kurių bijai, nemoki, nenori ir kuriems nedaryti galėtum rasti n priežasčių. Žinome, kad galime daugiau, negu mums atrodo, todėl skatiname vieni kitus išdrįsti peržengti savo ribas. Atsimename, jog čia esame dėl gyvūnų ir trumpas nepatogumas mums negali būti palyginamas su kentėjimu, kurį jie patiria kiekvieną dieną, todėl darome ir tai, kas mus gąsdina.

Šiuo metu ieškome:

Telefoninio lėšų pritraukimo specialistės (-o) (patirtis nereikalinga)
Tai pusės etato darbas, kurį darantis žmogus užtikrins, jog kova už gyvūnus turėtų lėšų. Bendrausi su esamais ir potencialiais kovos už gyvūnus rėmėjais, įkvėpsi žmones imtis veiksmų dėl labiausiai kenčiančių gyvūnų. Bendrausi su kolegomis iš užsienio, mokysiesi iš jų. Daugiau apie šį darbą ir anketą, kurią reikia užpildyti kandidatuojant, rasi čia.

Komunikacijos koordinatorės (-iaus)
Tai darbas, kurį darantis žmogus gali padėti milijonams gyvūnų, todėl ieškome žmogaus, norinčio būti geriausiu tame, ką daro. Kursi ir koordinuosi turinį, nuolat domėsiesi naujienomis gyvūnų apsaugos srityje, su kitais komandos nariais ir savanoriais dirbsi prie didžiausių gyvūnų apsaugos kampanijų Lietuvoje. Taip pat daug bendrausi su kolegomis iš užsienio, dalinsiesi žiniomis ir mokysiesi iš jų. Daugiau apie šį darbą ir anketą, kurią reikia užpildyti kandidatuojant, rasi čia.

###

Šiandien tau netinka nė vienas iš šių darbo skelbimų, tačiau didžiausia tavo svajonė – dirbti dėl gyvūnų? Rasime vietą žmogui, kuris nebijo daug dirbti, yra pasiruošęs nuolat mokytis ir nori prisidėti prie gyvūnų gerovės Lietuvoje. Įtikink mus, kad tavo vieta „Tuščiuose narvuose“: gabriele@tustinarvai.lt.

Turi klausimų?

Galbūt jie jau atsakyti čia: Dažniausiai užduodami klausimai ir atsakymai į juos.

O jeigu darbo šiuo metu neieškai, bet gyvūnams padėti vis tiek labai nori, tapk „Tuščių narvų“ savanoriu.

Kiti pagalbos būdai:

1.2 % GPM

Skirk 1.2 % gyventojų pajamų mokesčio kovai už gyvūnus.

Pildymo instrukcija →

Paramos renginiai

Suorganizuok renginį, kurio metu surinktas lėšas skirtum „Tuštiems narvams“. Galima organizuoti koncertą, mugę, labdaringą vakarienę ar paprašyti draugų, kad gimtadienio proga Tavo vardu paremtų „Tuščius narvus“. Galimybių daug, reikia tik trupučio fantazijos!

Užfiksuok žiaurumą

Jeigu matai žiaurų elgesį su gyvūnais fermose, netylėk. Pabandyk užfiksuoti tai ir pranešk mums. „Tuščių narvų“ tikslas yra parodyti realias fermose laikomų gyvūnų sąlygas.

Sek „Tuščius narvus“

Prisijunk prie kovos už gyvūnus socialiniuose tinkluose!

Taip sužinosi naujienas ir išgirsi apie galimybes padėti gyvūnams.

Pokyčiai neateina tiesiog šiaip sau. Kažkas visada turi juos inicijuoti. Ar nori būti tas žmogus? — Rick Falkvinge

O ką padarysi dabar?

Tu gali jiems padėti

Ar šie gyvūnai gali Tavimi kliautis? Pasirašyk pasižadėjimą imtis realių veiksmų, kuriais padėtum gyvūnams.

Užtruksi vos minutę ir tapsi milijonų gyvūnų balsu

Paremk kovą už gyvūnus

Tavo parama – labai svarbi. Ji padės užtikrinti, kad kova už gyvūnus nesustos tol, kol gyvūnai kentės Lietuvos pramoninėse fermose.