Paremk

Rekomenduojami resursai

Dauguma darbdavių reikalauja darbo patirties, kvalifikacijos tam tikroje srityje, diplomų ar nišinių įgūdžių. Mūsų patirtis rodo, kad tokia praktika nepadeda surasti žmonių, labiausiai tinkančių darbui Tuščiuose narvuose.

Daugybė įgūdžių lengvai išmokstami, o tai, ką išmokai universitete, nebūtinai bus panaudojama aktyvizme. Nenorime atmesti žmonių, kurie tiktų darbui dėl gyvūnų, tik dėl to, kad jie baigė „ne tą“ specialybę, dar neturi sukaupę patirties ar nėra spėję įgyti tam tikrų įgūdžių. 

Pirmiausiai ieškome mąstančių, motyvuotų, geranoriškų ir aktyvių žmonių. Nereikalaujame tavęs žinoti viską apie Tuščių narvų kampanijas, lėšų pritraukimą ar komunikaciją, tačiau tam tikros žinios gali padėti atrankos procese. Tai reiškia, jog žmonės, praeityje turėję galimybę įgauti įgūdžių tam tikroje srityje, atrankos procese galimai pasirodys geriau nei tie, kurie jos neturėjo.

Šį resursų sąrašą pateikiame tam, kad išlygintume sąlygas visiems kandidatuojantiems. 

Rekomendacijos

Tam, kad perskaitytum / peržiūrėtum visus čia esančius resursus, gali prireikti daug laiko. Siūlome peržiūrėti resursus tomis temomis, kurios atrodo mažiausiai pažįstamos. Labiausiai vertiname loginį mąstymą, gebėjimą priimti racionalius sprendimus, intelektinį kuklumą (ang. intellectual humility), todėl, jeigu neturi daug laiko, siūlome skirti prioritetą šiems dalykams. 

Svarbu: šį resursų sąrašą sudarėme tam, kad padėtume žmonėms, norintiems tam tikrose temose įgyti daugiau žinių. Net jeigu manai, jog neturi žinių nė vienoje iš išvardintų sričių, siūlome vis tiek kandidatuoti. Dažnas žmogus save nuvertina, ypač tada, kai turi daugiau kompetencijų ar žinių (Dunning-Kruger effect).

Visi resursai pateikiami anglų kalba. Tai, jog čia pateikiame straipsnius ir video tam tikromis temomis, nebūtinai reiškia, jog tomis temomis neįmanoma rasti geresnių resursų. Atrinkome būtent šiuos, nes iš daugelio įvairių resursų jie pasirodė aktualiausi.

Resursai apie aktyvizmą

Naudinga tiems, kurie neturi daug žinių apie gyvūnų apsaugos judėjimą ar nėra susipažinę su efektyvaus aktyvizmo konceptu.

Jei nori daugiau informacijos, ieškoks resursų šiomis temomis: theory of change, effective altruism, pragmatism, animal welfare, animal advocacy movement, animal advocacy strategy, interventions within animal advocacy, impact, cost-effectiveness.

Resursai apie lėšų pritraukimą

Jeigu kandidatuoji į lėšų pritraukimą, rekomenduojame perskaityti straipsnį 10 Most Important Things You Can Know About Fundraising. Jis pakankamai tiksliai atspindi mūsų požiūrį į lėšų pritraukimą. 

Resursai apie kritinį mąstymą 

Jeigu nori pasidomėti plačiau, raktiniai terminai, pagal kuriuos galima ieškoti informacijos: intellectual humility, scientific method, evidence-based thinking, forecasting, cognitive biases, logical fallacies, counterfactual thinking, groupthink, decision-making. 

Resursai apie tinkamą požiūrį

Šie resursai turėtų padėti suprasti, kokio požiūrio ieškome ir kaip organizacijoje žiūrime į klaidas, tobulėjimą, stresą ir problemas. 

Resursai apie darbo platformas

Čia rasi informaciją apie įrankius, kuriuos naudojame darbui. Galbūt dauguma jų tau pažįstami, o gal niekada su nė vienu nedirbai. Jeigu dirbsi Tuščiuose narvuose, tikėsimės, kad gaudaisi šiuose įrankiuose nuo pirmos dienos.

Siūlome į resursus šioje skiltyje gilintis tada, kai žinosi, kad gavai darbo pasiūlymą. Arba jeigu tau tiesiog įdomu. 

  • G Suite – naudojame Google Meet, Docs, Sheets, Slides, Forms, Calendar, Mail. Viską kaupiame Google Drive. Darbui Tuščiuose narvuose užtenka pagrindų, bet jeigu nemokėsi pasidalinti dokumento ir pasiūlyti pakeitimo tekstui jame, ar pakviesti kolegų į susitikimą per kalendorių, bus sudėtinga pirmomis darbo savaitėmis, kai ir taip yra daug naujos informacijos.
  • Slack – pagrindinė organizacijos vidinės komunikacijos platforma. 
  • Trello – projektų valdymo platforma.  

O ką padarysi dabar?

Tu gali jiems padėti

Ar šie gyvūnai gali Tavimi kliautis? Pasirašyk pasižadėjimą imtis realių veiksmų, kuriais padėtum gyvūnams.

Užtruksi vos minutę ir tapsi milijonų gyvūnų balsu

Paremk kovą už gyvūnus

Tavo parama – labai svarbi. Ji padės užtikrinti, kad kova už gyvūnus nesustos tol, kol gyvūnai kentės Lietuvos pramoninėse fermose.

×

Patinka tai, ką skaitai?
Užsiprenumeruok naujienlaiškį.