Paremk

Dirbk Tuščiuose narvuose

Degi noru pakeisti kenčiančių gyvūnų likimus? Prisijunk prie Tuščių narvų komandos, padarykime tai kartu! 

Tuščių narvų komanda ieško žmonių, norinčių:

 • užtikrinti, kad informacija apie kovą už gyvūnus pasiektų kuo daugiau žmonių;
 • padėti pritraukti lėšas tam, kad kova už gyvūnus dar ilgai nesustotų. 

Jei nori savo laiką skirti prasmingai veiklai, ši galimybė tau! O gal pažįsti ką nors, kam šis darbo pasiūlymas gali būti aktualus? Pasidalink šiuo puslapiu su jais.

Ką reikia žinoti prieš aplikuojant? 

Darbas dėl industrinėse fermose laikomų gyvūnų – ne kiekvienam. Šiems gyvūnams reikia žmogaus, kuris būtų pasiryžęs tai daryti ilgą laiką bei turėtų tinkamą požiūrį į darbą. Neieškome ekspertų. Žinome, kad darbas dėl gyvūnų reikalauja specifinių žinių ir įgūdžių, tačiau dažnai esame pirmieji Lietuvoje siūlantys tam tikras pareigas, todėl negalime rasti žmogaus su patirtimi. Dėl šios priežasties, daugiausiai dėmesio kreipsime į tavo gebėjimus mąstyti, klausytis, suprasti, mokytis ir dirbti komandoje. 

Ar tau svarbu dirbti efektyviai? Nuolat mokaisi? Kritinis mąstymas yra viena tavo svarbiausių vertybių, o atsakomybė galėtų būti tavo antras vardas? Laukiame tavo aplikacijos! 

Ką daryti, jeigu bijai, kad netiksi darbui dėl gyvūnų? Aplikuok! Didžioji dalis žmonių, kuriuos pasamdėme, vėliau pasakojo, kad abejojo savimi. Tai sveika, bet jeigu nepabandysi, niekada nesužinosi.

Tam, kad suprastum, ar Tuščiuose narvuose tau patiktų dirbti, paruošėme sąrašą resursų, kurie gali padėti geriau suprasti, koks mūsų požiūris į darbą ir aktyvizmą.

Apie darbą 

Darbas Tuščiuose narvuose, kaip ir visur kitur, turi privalumų ir trūkumų.  

Trūkumai

Atlyginimas. Niekada negalėsime konkuruoti su privačiu sektoriumi. Čia neužsidirbsi namui su baseinu ar kelionėms į Balį. Siekiame mokėti tiek, kad žmonės galėtų pasirūpinti savo būtinais poreikiais, bet visų poreikiai skiriasi ir jeigu jie dideli, dirbant dėl gyvūnų jų patenkinti neišeis.  

Ignoravimas. Dažnai žmonės, kuriems rašome ir skambiname, yra užsiėmę arba tiesiog nenori su mumis bendrauti. Jei manai, kad ignoravimas yra kažkas, kas tave išmuša iš vėžių, Tuščiuose narvuose tau dirbti gali būti per sunku.

Neigiamos reakcijos. Ne visi žmonės mano, kad tai, ko mes siekiame, yra reikalinga ar teisinga. Kai kurie tai išreiškia viešai ir garsiai, kai kurie tiesiog atsiunčia tuščią laišką pavadinimu „IDIOTAI“. Jeigu tave tai gąsdina, dirbti dėl gyvūnų bus sunku. 

Privalumai

Prasmė. Per 8 organizacijos egzistavimo metus pagerinome gyvenimus šimtams tūkstančių gyvūnų. 300 000 žuvų kasmet nebebus parduodamos gyvos prekybos centruose. 500 000 vištų dedeklių nebelaikomos narvuose. Įstatymas, siekiantis uždrausti gyvūnus auginti ir žudyti dėl jų kailio, jau praėjo pirmąjį balsavimą Seime. Žinome, kad ateityje pasieksime dar daugiau ir tu gali prisidėti prie didelių pokyčių. 

Rezultatai. Tušti narvai egzistuoja tam, kad pasiektų rezultatus. Tai reiškia, jog daug dirbame, daug mokomės, nuolat ieškome geresnių būdų siekti tikslų. Tai taip pat reiškia, kad nekeliame savo poreikių aukščiau organizacijos tikslų. Suprantame, jog čia susirinkome dirbti dėl gyvūnų.

Lankstumas. Savo darbo laiką planuojamės patys. Nori antradienį važiuoti pas mamą į sodą, o dirbti šeštadienį arba sekmadienį? Mums tai nerūpi, svarbiausia rezultatas, kurį pasieki. Tavo reikalas, kaip tai padarai. Lankstumas taip pat reiškia, kad visi turime būti lankstūs ir derintis prie žmonių, kurie dirba „netradicinėmis“ valandomis, t. y. savanorių, kurie dirba dėl gyvūnų po to, kai pabaigia savo pagrindinį darbą. 

Nuolatinis mokymasis ir tobulėjimas. Dalį darbo laiko skiriame mokymuisi. Visada galime dirbti geriau ir turime ieškoti būdų tai padaryti. Tai reiškia, jog 5-10 valandų per mėnesį turėsi skirti mokymuisi, žinių ir įgūdžių tobulinimui. Tavo laisvė rinktis, apie ką mokaisi, tol, kol tai padės tau geriau dirbti. Tuščiuose narvuose taip pat gausi daug grįžtamojo ryšio ir išmoksi jį duoti kitiems. 

Kuo daugiau darysime, tuo daugiau klysime. Apie klaidas kalbame, jomis dalinamės su kuo daugiau žmonių organizacijoje, kad visi galėtų pasimokyti. Už klaidas nebaudžiame, atvirkščiai, tie, kurie nedaro klaidų, greičiausiai per mažai stengiasi.

Skrydis iš komforto zonos. Darbas dėl gyvūnų priverčia daryti dalykus, kurių bijai, nemoki, nenori ir kuriems nedaryti galėtum rasti 10 priežasčių. Žinome, kad galime daugiau, negu mums atrodo, todėl skatiname vieni kitus išdrįsti peržengti savo ribas. Atsimename, jog čia esame dėl gyvūnų ir trumpas nepatogumas mums negali būti palyginamas su kentėjimu, kurį jie patiria kiekvieną dieną, todėl darome ir tai, kas mus gąsdina.

Apie atrankos procesą

Siekiame, kad atrankos procesas būtų objektyvus. Tai reiškia, jog atsakymus į klausimus vertina keli žmonės ir vertindami jie nemato, kas pateikė atsakymą, t. y. atsakymai anonimizuojami ir randomizuojami. Taip apsisaugome nuo šališkumų ir galime įvertinti žmogaus atsakymą nežinodami jokios jo informacijos, neturinčios nieko bendro su gebėjimu dirbti.

Ko tikėtis aplikavus?

Pirmiausia, tau reiks užpildyti aplikacijos anketą. Tai padaryti gali iki 2022 m. rugpjūčio 21 d. (imtinai). Jeigu iki rugpjūčio 23 d. nesulauksi mūsų laiško, į kitą atrankos etapą nepatekai (nepamiršk pasitikrinti visų el. pašto aplankų, laiškas gali nukeliauti į spam’ą). Atsiprašome, bet neturime žmogiškųjų išteklių atsakyti visiems aplikavusiems.

Kituose atrankos etapuose teks atsakyti į daugiau klausimų, atlikti užduotis bei sudalyvauti interviu. Visi atrankos etapai baigsis rugsėjo pradžioje.  

Darbo pozicijos

Abiejose pozicijose reikalingi anksčiau išvardinti gebėjimai mąstyti, klausytis, suprasti, mokytis ir bendradarbiauti komandoje. Šiuos gebėjimus turi turėti kiekvienas Tuščių narvų narys. Toliau pateikiame specifinius reikalavimus bei tai, kas tavęs laukia dirbant šiose pozicijose.

Komunikacijos koordinatorė (-ius)

Tavo darbo tikslas – užtikrinti, kad informacija apie kovą už gyvūnus bei būdus padėti gyvūnams pasiektų kuo daugiau žmonių. Tai reiškia, jog kursi turinį socialinei medijai, rašysi naujienlaiškius, pranešimus spaudai, atsakinėsi į užklausas iš žmonių, kurie nori padėti gyvūnams. Tau taip pat teks dirbti su reklama socialinėje medijoje.

Šiai pozicijai reikia:

 • gebėti rašyti, kurti tekstus (į šį punktą kreipsime labai daug dėmesio); 
 • kūrybingumo (turėsi generuoti idėjas turiniui); 
 • gebėti analizuoti ir apdoroti įvairius duomenis (sekame ir vertiname savo rezultatus);
 • atsparumo stresui (ne kiekviena diena aktyvizme rami);
 • atsakingumo ir pareigingumo (turi sugebėti planuoti savo darbus);
 • gebėjimo susikalbėti angliškai (tobulų žinių nereikalaujame, tačiau turėsi kalbėtis ir susirašinėti su kolegomis iš užsienio).

Apie darbą:

 • Tai pilno etato (40 val. per savaitę) pozicija. 
 • Galimybė kartais dirbti nuotoliniu būdu.
 • Lanksčios darbo valandos.
 • 5-10 val. per mėnesį savo darbo laiko skirsi mokymuisi ir tobulėjimui.
 • 1 300 eurų „ant popieriaus“ atlyginimas (+1 % už kiekvienus metus panašaus darbo patirties).

Jei nori aplikuoti į kampanijos koordinatorės (-iaus) poziciją, užpildyk šią anketą


Lėšų pritraukimo koordinatorė (-ius) 

Pagrindinis tavo darbas bus bendrauti su esamais Tuščių narvų rėmėjais bei ieškoti naujų žmonių, kurie nori palaikyti kovą už gyvūnus Lietuvoje. Svarbu, kad tau rūpėtų padėti gyvūnams ir galėtum įkvėpti tai daryti kitus. Dirbdama (-as) šioje pozicijoje užtikrinsi, kad organizacija turėtų pakankamai lėšų vykdyti veiklą ir augti.

Šiai pozicijai reikia:

 • noro bendrauti su žmonėmis (turėsi daug kalbėtis bei susirašinėti su esamais ir potencialiais rėmėjais);
 • gebėjimo įsiklausyti į kitą žmogų ir suprasti skirtingus požiūrius;
 • atsparumo stresui (ne kiekviena diena aktyvizme rami);
 • atsakingumo ir pareigingumo (turi sugebėti planuoti savo darbus);
 • gebėjimo susikalbėti angliškai (tobulų žinių nereikalaujame, tačiau turėsi kalbėtis ir susirašinėti su kolegomis iš užsienio).

Apie darbą:

 • Tai pusės etato (20 val. per savaitę) pozicija, tačiau yra galimybė ateityje dirbti daugiau laiko prisiimant daugiau atsakomybių. 
 • Darbas ofise Vilniaus centre.
 • Lankstus darbo grafikas.
 • 3-5 val. per mėnesį savo darbo laiko skirsi mokymuisi ir tobulėjimui.
 • 650 eurų „ant popieriaus“ atlyginimas (+1 % už kiekvienus metus panašaus darbo patirties)*.

Jei nori aplikuoti į lėšų pritraukimo koordinatorės (-iaus) poziciją, užpildyk šią anketą.

Pažįsti ką nors, kas galėtų aplikuoti į darbą Tuščiuose narvuose? Pasidalink šiuo puslapiu su jais. 

 

*Atlygis Tuščiuose narvuose po kiekvienų dirbtų metų pakeliamas. Atlyginimai skaičiuojami pagal formulę ir ta pati formulė taikoma visiems, o atlyginimai yra skaidrūs organizacijos viduje. Taip pat atsižvelgiant į infliaciją ir organizacijos finansinius pajėgumus, keliame ir bazinį atlygį, nuo kurio skaičiuojami visų atlyginimai.

 

 

 

O ką padarysi dabar?

Tu gali jiems padėti

Ar šie gyvūnai gali Tavimi kliautis? Pasirašyk pasižadėjimą imtis realių veiksmų, kuriais padėtum gyvūnams.

Užtruksi vos minutę ir tapsi milijonų gyvūnų balsu

Paremk kovą už gyvūnus

Tavo parama – labai svarbi. Ji padės užtikrinti, kad kova už gyvūnus nesustos tol, kol gyvūnai kentės Lietuvos pramoninėse fermose.

×

Patinka tai, ką skaitai?
Užsiprenumeruok naujienlaiškį.