Paaukok

Dirbk Tuščiuose narvuose

Degi noru pakeisti milijonų kenčiančių gyvūnų likimus? Prisijunk prie Tuščių narvų komandos, padarykime tai kartu! 

Tuščių narvų komanda ieško žmonių, norinčių:

 • koordinuoti kampaniją, siekiančią sustabdyti vištų dedeklių kančią narvuose;
 • padėti pritraukti lėšas tam, kad kova už gyvūnus dar ilgai nesustotų. 

Jei nori savo laiką skirti prasmingai veiklai, ši galimybė tau! O gal pažįsti ką nors, kam šis darbo pasiūlymas gali būti aktualus? Pasidalink šiuo puslapiu su jais. 

Ką reikia žinoti prieš aplikuojant? 

Darbas dėl industrinėse fermose laikomų gyvūnų – ne kiekvienam. Šiems gyvūnams reikia žmogaus, kuris būtų pasiryžęs tai daryti ilgą laiką bei turėtų tinkamą požiūrį į darbą. Neieškome ekspertų. Žinome, kad darbas dėl gyvūnų reikalauja specifinių žinių ir įgūdžių. Kartais esame pirmieji Lietuvoje siūlantys darbą tam tikromis pareigomis, todėl negalime rasti žmogaus su patirtimi. Dėl šios priežasties, daugiausiai dėmesio kreipsime į tavo gebėjimus mąstyti, klausytis, suprasti, mokytis ir bendradarbiauti komandoje. 

Ar tau svarbu dirbti efektyviai? Nuolat mokaisi? Kritinis mąstymas yra viena tavo svarbiausių vertybių, o atsakomybė galėtų būti tavo antras vardas? Laukiame tavo aplikacijos! 

Ką daryti, jeigu bijai, kad netiksi darbui dėl gyvūnų? Vis tiek aplikuok! Didžioji dalis žmonių, kuriuos pasamdėme, vėliau pasakojo, kad abejojo savo gebėjimais. Abejoti savimi sveika, bet jeigu nepabandysi, niekada nežinosi. 

Tam, kad suprastum, ar Tuščiuose narvuose tau patiktų dirbti,  paruošėme sąrašą resursų, kurie gali padėti geriau suprasti, koks mūsų požiūris į darbą ir aktyvizmą.

Apie darbą 

Darbas Tuščiuose narvuose, kaip ir visur kitur, turi privalumų ir trūkumų.  

Trūkumai

Atlyginimas. Niekada negalėsime konkuruoti su privačiu sektoriumi. Čia neužsidirbsi namui su baseinu ar kelionėms į Balį. Siekiame mokėti tiek, kad žmonės galėtų pasirūpinti savo būtinais poreikiais, bet visų poreikiai skiriasi ir jeigu jie dideli, dirbant su mumis jų patenkinti neišeis.  

Ignoravimas. Didelė mūsų darbo dalis – bendravimas su institucijų atstovais bei verslininkais, galinčiais padaryti didelę įtaką tam, kaip mūsų šalyje elgiamasi su gyvūnais. Dažnai šie žmonės užsiėmę arba tiesiog nenori su mumis bendrauti. Tai reiškia, jog turime įdėti daug pastangų tam, kad gautume atsakymą ar suderintume susitikimą. Todėl negalime pasiduoti po pirmojo „ne“. Negalime pasiduoti ir po penktojo „ne“. Jei manai, kad ignoravimas yra kažkas, kas tave išmuša iš vėžių, Tuščiuose narvuose tau dirbti gali būti per sunku.

Neigiamos reakcijos. Ne visi žmonės mano, kad tai, ko mes siekiame, yra reikalinga ar teisinga. Kai kurie tai išreiškia viešai ir garsiai, kai kurie tiesiog atsiunčia tuščią laišką pavadinimu „IDIOTAI“. Jeigu tave tai gąsdina, dirbti dėl gyvūnų bus sunku. 

Privalumai 

Prasmė. Per 7 organizacijos egzistavimo metus pagerinome gyvenimus šimtams tūkstančių gyvūnų. 300 000 žuvų kasmet nebebus parduodamos gyvos prekybos centruose. Šimtai tūkstančių vištų dedeklių nebebus laikomos narvuose. Žinome, kad ateityje pasieksime dar daugiau ir tu gali prisidėti prie didžiulių pokyčių. Nedaug darbų tokie prasmingi.  

Rezultatai. Tušti narvai egzistuoja tam, kad pasiektų rezultatus. Tai reiškia, kad daug dirbame, daug mokomės, nuolat ieškome geresnių būdų siekti tikslų. Tai taip pat reiškia, kad nekeliame savo poreikių aukščiau organizacijos tikslų. Suprantame, jog čia susirinkome dirbti dėl gyvūnų.

Lankstumas. Savo darbo laiką planuojamės patys. Nori antradienį važiuoti pas mamą į sodą, o dirbti šeštadienį ir sekmadienį? Tau labiau patinka dirbti kavinėje negu ofise? Gali dirbti iki 4 val. ryto, bet niekaip neatsikelsi 7 val. ir netapsi „vyturiu“? Mums tai nerūpi, svarbiausia rezultatas, kurį pasieki. Tavo reikalas, kaip tai padarai. Lankstumas taip pat reiškia, kad visi turime būti lankstūs ir derintis prie žmonių, kurie dirba „netradicinėmis“ valandomis, t. y. savanorių, kurie dirba dėl gyvūnų po to, kai pabaigia savo pagrindinį darbą. 

Nuolatinis mokymasis ir tobulėjimas. Dalį darbo laiko skiriame mokymuisi. Visada galime dirbti geriau ir turime ieškoti būdų tai padaryti. Tai reiškia, jog 1-2 valandas per savaitę turėsi skirti naujų įgūdžių mokymuisi arba naujų žinių įgyjimui. Ir tai tęsis visada, ne tik per apmokymų laikotarpį. Tavo laisvė rinktis, apie ką mokaisi, tol, kol tai padės tau geriau dirbti. Tuščiuose narvuose taip pat gausi daug grįžtamojo ryšio ir išmoksi jį duoti kitiems. 

Kuo daugiau darysime, tuo daugiau klysime. Apie klaidas kalbame, jomis dalinamės su kuo daugiau žmonių organizacijoje, kad visi galėtų pasimokyti. Už klaidas nebaudžiame, atvirkščiai, tie, kurie nedaro klaidų, greičiausiai per mažai stengiasi.

Skrydis iš komforto zonos. Darbas dėl gyvūnų priverčia daryti dalykus, kurių bijai, nemoki, nenori ir kuriems nedaryti galėtum rasti 10 priežasčių. Žinome, kad galime daugiau, negu mums atrodo, todėl skatiname vieni kitus išdrįsti peržengti savo ribas. Atsimename, jog čia esame dėl gyvūnų ir trumpas nepatogumas mums negali būti palyginamas su kentėjimu, kurį jie patiria kiekvieną dieną, todėl darome ir tai, kas mus gąsdina. 

Apie atrankos procesą

Siekiame, kad atrankos procesas būtų objektyvus. Tai reiškia, jog raštiškus atsakymus į klausimus vertina keli žmonės ir vertindami jie nemato, kas pateikė atsakymą, t. y. atsakymai anonimizuojami. Taip apsisaugome nuo šališkumų ir galime įvertinti žmogaus atsakymą nežinodami jokios jos ar jo informacijos, neturinčios nieko bendro su gebėjimu dirbti. 

Ko tikėtis aplikavus? 

Pirmiausia, tau reiks užpildyti aplikacijos anketą. Tai padaryti gali iki liepos 29 dienos. Jeigu iki liepos 30 dienos nesulauksi mūsų laiško, į kitą atrankos etapą nepatekai (nepamiršk pasitikrinti visų el. pašto aplankų, laiškas gali nukeliauti į spam’ą). Atsiprašome, bet neturime žmogiškųjų išteklių atsakyti visiems aplikavusiems.

Kituose atrankos etapuose teks atsakyti į daugiau klausimų, atlikti užduotį bei sudalyvauti interviu. Visi atrankos etapai baigsis rugpjūčio 23 d.  

Darbo pozicijos

Abiejose pozicijose reikalingi anksčiau išvardinti gebėjimai mąstyti, klausytis, suprasti, mokytis ir bendradarbiauti komandoje. Šiuos gebėjimus turi turėti kiekvienas Tuščių narvų narys. Toliau pateikiame specifinius reikalavimus bei tai, kas tavęs laukia dirbant šioje pozicijoje. 

Kampanijų koordinatorė (-ius)

Tavo darbo tikslas bus sumažinti narvuose laikomų gyvūnų skaičių. Kad to pasiektum, turėsi bendrauti su verslų bei institucijų atstovais, dirbti su organizacijos aktyvistais. 

Šiai pozicijai reikia:

 • gebėjimo bendradarbiauti (dirbsi kartu su kitu žmogumi, taip pat komandoje su savanoriais); 
 • gebėti tinkamai reprezentuoti organizaciją (turi mokėti palikti gerą įspūdį ne tik kitiems aktyvistams, bet ir didžiausių Lietuvoje įmonių vadovams);
 • noro bendrauti su žmonėmis (turėsi daug kalbėtis ir susirašinėti su įmonių vadovais, institucijų darbuotojais, organizacijos nariais, užsienio kolegomis);
 • atkaklumo (dažnai kampanijos nelaimimos per dieną, savaitę ar net mėnesius, negalime lengvai pasiduoti);
 • atsparumo stresui (ne kiekviena diena aktyvizme rami);
 • atsakingumo ir pareigingumo (turi sugebėti planuoti savo darbus, niekas neprižiūrės kiekvieno tavo veiksmo);
 • gebėjimo susikalbėti angliškai (tobulų žinių nereikalaujame, tačiau turėsi kalbėtis ir susirašinėti su kolegomis iš užsienio).

Apie darbą:

 • Tai pilno etato (40 val. per savaitę) pozicija. 
 • Galimybė dirbti iš namų arba ofiso Vilniaus centre.
 • Lanksčios darbo valandos.
 • 5-10 val. per mėnesį savo darbo laiko skirsi mokymuisi ir tobulėjimui.
 • 1100 eurų „ant popieriaus“ atlyginimas (+1 % už kiekvienus metus panašaus darbo patirties).

Jei nori aplikuoti į kampanijos koordinatorės (-iaus) poziciją, užpildyk šią anketą. 


Lėšų pritraukimo koordinatorė (-ius) 

Pagrindinis Tavo darbas bus bendrauti su esamais Tuščių narvų rėmėjais bei ieškoti naujų žmonių, kurie nori palaikyti kovą už gyvūnus Lietuvoje. Svarbu, kad tau rūpėtų padėti gyvūnams ir galėtum įkvėpti tai daryti kitus. Dirbdama (-as) šioje pozicijoje užtikrinsi, kad organizacija turėtų pakankamai lėšų vykdyti veiklą ir augti. 

Šiai pozicijai reikia:

 • noro bendrauti su žmonėmis (turėsi daug kalbėtis ir susirašinėti su mūsų rėmėjais ir potencialiais rėmėjais);
 • gebėjimo įsiklausyti į kitą žmogų ir suprasti skirtingus požiūrius;
 • atsparumo stresui (ne kiekviena diena aktyvizme rami);
 • atsakingumo ir pareigingumo (turi sugebėti planuoti savo darbus, niekas neprižiūrės kiekvieno tavo žingsnio);
 • gebėjimo susikalbėti angliškai (tobulų žinių nereikalaujame, tačiau turėsi kalbėtis ir susirašinėti su kolegomis iš užsienio).

Apie darbą:

 • Tai pusės etato (20 val. per savaitę) pozicija, tačiau yra galimybė ateityje dirbti daugiau laiko prisiimant daugiau pareigų. 
 • Galimybė dirbti iš namų arba ofiso Vilniaus centre.
 • Lanksčios darbo valandos.
 • 3-5 val. per mėnesį savo darbo laiko skirsi mokymuisi ir tobulėjimui.
 • 550 eurų „ant popieriaus“ atlyginimas (+1 % už kiekvienus metus panašaus darbo patirties)*.

Jei nori aplikuoti į lėšų pritraukimo koordinatorės (-iaus) poziciją, užpildyk šią anketą.

Pažįsti ką nors, kas galėtų aplikuoti į darbą Tuščiuose narvuose? Pasidalink šiuo puslapiu su jais. 

 

*Atlygis Tuščiuose narvuose po kiekvienų išdirbtų metų pakeliamas. Atlyginimai skaičiuojami pagal formulę ir ta pati formulė taikoma visiems, o atlyginimai yra skaidrūs organizacijos viduje. Taip pat atsižvelgiant į infliaciją ir organizacijos finansinius pajėgumus, keliame ir bazinį atlygį, nuo kurio skaičiuojami visų atlyginimai.

 

 

O ką padarysi dabar?

Tu gali jiems padėti

Ar šie gyvūnai gali Tavimi kliautis? Pasirašyk pasižadėjimą imtis realių veiksmų, kuriais padėtum gyvūnams.

Užtruksi vos minutę ir tapsi milijonų gyvūnų balsu

Paremk kovą už gyvūnus

Tavo parama – labai svarbi. Ji padės užtikrinti, kad kova už gyvūnus nesustos tol, kol gyvūnai kentės Lietuvos pramoninėse fermose.

×

Patinka tai, ką skaitai?
Užsiprenumeruok naujienlaiškį.