Paremk

Europos piliečių iniciatyva kviečia uždrausti kailių fermas visoje ES

Šiuo metu Europos Sąjungos (ES) piliečiai turi unikalią galimybę įsitraukti į ES politiką, išreikšdami savo poziciją dėl kailių fermų likimo Europoje.

Dar gegužę pasirodžiusi Europos piliečių iniciatyva, kurios tikslas uždrausti žudyti gyvūnus dėl kailio bei importuoti kailių gaminius į ES, jau surinko virš 460 000 parašų.

Jeigu dar nepasirašėte iniciatyvos, tai padaryti galite čia.

Ar esame pasirengę uždrausti kailių fermas?

Su Jūsų pagalba, Lietuvoje dėl kailių fermų draudimo nueitas nemenkas kelias. 2021 m. lapkričio 23 d. Seime pateiktas įstatymo projektas, kuriame siūloma uždrausti gyvūnų auginimą ir žudymą dėl kailio. UŽ balsavo 78 Seimo nariai, PRIEŠ 9, o dar 28 susilaikė. Be to, prieš kailių fermas pasisakė visos didžiosios politinės partijos.

Tačiau ši kelionė dar nesibaigė – iki draudimo paskelbimo įstatymu laukia ne vienas etapas.

Vis dėlto šią žiaurią ir beprasmę praktiką jau uždraudė ar apribojo didžioji dalis ES valstybių, įskaitant neseniai tai padariusias Maltą ir Latviją. Auginti bei žudyti gyvūnus tik dėl jų kailio dar legalu Lietuvoje, Lenkijoje, Suomijoje, Švedijoje, Graikijoje ir Rumunijoje.

Iniciatyvą palaikyti kviečia žymūs Lietuvos žmonės

Dar vasarą Andrius Mamontovas, Anžela Adamovič-Gečienė, Ieva Zasimauskaitė, Paulius Ambrazevičius, Vaidotas Valiukevičius ir kiti žymūs žmonės buvo pakviesti peržiūrėti vaizdus iš kailių fermų Europoje.

 „Pirmas žodis, kuris atsiranda galvoje, tai yra pragaras. Tai yra pragaras gyvoms būtybėms, kurios gimsta ir miršta tokiose vietose“, – taip vaizdus iš kailių fermų apibūdino A. Mamontovas.

„Jie net gimę nelaisvėje nori į laisvę, ir niekas jos neduoda. Jie išprotėja“, – pastebėjo V. Valiukevičius.

Išvydę, ką patiria kailių fermose laikomi gyvūnai, šie žmonės nė nedvejodami išreiškė savo poziciją pasirašydami Europos piliečių iniciatyvą. Taip jie tapo balsais tų, kurie patys apsiginti negali.

Kuo išskirtinė Europos piliečių iniciatyva?

Europos piliečių iniciatyva turi daugiau galios nei įprasta peticija. Iniciatyvą pasirašius milijonui žmonių iš bent 7-ių ES valstybių, Europos Komisija privalo ją svarstyti.

Galiausiai Europos Komisija turi pateikti argumentuotą atsakymą, kodėl ji siūlys atitinkamus teisės aktų pakeitimus arba ne. Tad iniciatyva leidžia europiečiams dalyvauti ES teisėkūros procesuose.

Tikslas tebėra priešaky

Nors ir artėjama prie pusiaukelės, milijonas parašų – dar nepasiektas. Be to, netinkamai pateikti parašai, pasibaigus jų rinkimo laikotarpiui, nėra įskaičiuojami. Tad kelionė dar laukia ilga, tačiau, kartu su Jumis, kova už gyvūnus bus nugalėta!

Pasirašykite Europos piliečių iniciatyvą, kad kailių fermos taptų praeitimi visoje ES.

Paremk kovą už gyvūnus

15 € 40 € 5 € kita suma

O ką padarysi dabar?

Tu gali jiems padėti

Ar šie gyvūnai gali Tavimi kliautis? Pasirašyk pasižadėjimą imtis realių veiksmų, kuriais padėtum gyvūnams.

Užtruksi vos minutę ir tapsi milijonų gyvūnų balsu

Paremk kovą už gyvūnus

Tavo parama – labai svarbi. Ji padės užtikrinti, kad kova už gyvūnus nesustos tol, kol gyvūnai kentės Lietuvos pramoninėse fermose.

×

Patinka tai, ką skaitai?
Užsiprenumeruok naujienlaiškį.