Paremk

Ukrainosgyvunai.lt: Kaip naudojamos surinktos lėšos?

Šiame tekste pateikiama informacija apie lėšų, skirtų padėti karo Ukrainoje paveiktiems gyvūnams, panaudojimą. Įrašas bus nuolat atnaujinamas.

Jei dar neparėmėte kenčiančių Ukrainos gyvūnų, tai padaryti galite čia.

Nuo atakų prieš Ukrainą pradžios (ukrainosgyvunai.lt puslapyje) gyvūnams lietuviai surinko daugiau nei 55 000 eurų. 55 500 eurų jau pervesti Ukrainoje veikiančiai gyvūnų apsaugos organizacijai „Unique Planet“, kuri jau panaudojo apie 20 000 eurų.

Visų atliktų pavedimų išrašus galite rasti čia. (Pavedimų išrašiuose matyti banko mokestis, kuris vėliau buvo grąžintas, nes Swedbank šiuo metu pavedimams į Ukrainą mokesčių netaiko.) 

Palaikome kontaktą su „Unique Planet“ aktyviste Kyjive – Kateryna. Nuo karo pradžios, ji ir kiti organizacijos aktyvistai teikia pagalbą įvairioms gyvūnų prieglobsčio vietoms, kurioms šiuo metu pinigų, maisto, vaistų ar transporto reikia labiausiai.

Ši informacija taip pat pasiekiama „Unique Planet“ socialiniuose tinkluose

Pagalba transportuojant gyvūnus iš pavojingų zonų

„Unique Planet“ aktyvistai padeda gyvūnus transportuoti iš vietų, kuriose jų gyvybėms kyla pavojus. Toks transportas pareikalauja daug lėšų (ypač transportuojant didelius laukinius gyvūnus), nes tenka pasirūpinti medikamentais, automobiliais, narvais, maistu bei veterinarų paslaugomis. 

Su „Unique Planet“ pagalba evakuoti jau 74 gyvūnai (tigrai, liūtai, hienos, karakalai, meškėnai, barsukai, poliarinės lapės, žirgai ir šunys). 

Deja, kai kurių gyvūnų transportuoti negalima dėl jų sveikatos būklės, tad jiems nuolat padedama maistu bei medikamentais. 

„Unique Planet“ savanoriai iš pavojingų zonų taip pat evakuoja ir benamius gyvūnus.

Pagalba statant voljerus pavojaus zonoje esantiems gyvūnams

Ukrainos pietuose esančiame „Ascania Nova“ nacionaliniame parke laikomiems gyvūnams šiuo metu iškilęs didelis pavojus. Kadangi gyvūnai paprastai ten laikomi laisvai, nuspręsta pastatyti voljerus tam, kad gyvūnai būtų apsaugoti nuo mirties ar bado. Praėjus pavojui, šie gyvūnai bus vėl paleisti į laisvę.

„Unique Planet“ padėjo nupirkti reikalingas statybines medžiagas voljerų statymui.

Pagalba maistu bei vaistais

Lietuvių surinkta parama taip pat padėjo maistu bei vaistais aprūpinti benamius ar prieglobsčio vietose laikomus gyvūnus, kurie patys apsirūpinti juo negali. 

 

 

 

„Unique Planet“ aktyvistai padėjo arba vis dar padeda šioms gyvūnų prieglobsčio vietoms:

* Berdianske esantis zoologijos sodas yra okupuotoje zonoje nuo pat pirmųjų karo dienų. Kadangi transportuoti gyvūnų iš ten neįmanoma, pasinaudojus tinkama proga, gyvūnams buvo nuvežta maisto.

Organizacija taip pat padeda: 

„Unique Planet“ aktyvistai ir toliau ieško vietų, kurioms šiuo metu reikia pagalbos. 

Apie Ukrainos gyvūnams teikiamą pagalbą galite išgirsti LRT radijo laidoje „Ryto garsai“.

Laidoje kalbėjo „Tuščių narvų“ vadovė Gabrielė Vaitkevičiūtė ir Kateryna Soroka – Ukrainos gyvūnų apsaugos organizacijos „Єдина Планета“ aktyvistė.


 

 

 

Paremk kovą už gyvūnus

15 € 40 € 5 € kita suma

O ką padarysi dabar?

Tu gali jiems padėti

Ar šie gyvūnai gali Tavimi kliautis? Pasirašyk pasižadėjimą imtis realių veiksmų, kuriais padėtum gyvūnams.

Užtruksi vos minutę ir tapsi milijonų gyvūnų balsu

Paremk kovą už gyvūnus

Tavo parama – labai svarbi. Ji padės užtikrinti, kad kova už gyvūnus nesustos tol, kol gyvūnai kentės Lietuvos pramoninėse fermose.

×

Patinka tai, ką skaitai?
Užsiprenumeruok naujienlaiškį.