Paremk

Už kailių fermų draudimą visoje ES – pusė milijono europiečių balsų

Kailių fermų industrija sulauks atpildo už savo veiksmus: Europos tendencijos rodo, jog industrija skaičiuoja paskutines savo dienas. Tokios prognozės – ne naujiena, o jų aktualumą sustiprina daugiau nei 500 000 parašų po iniciatyva, reikalaujančia užkirsti kelią kailių verslui visoje Europos Sąjungoje (ES).

Istorinė galimybė pasiekti draudimą ES

Gegužės mėnesį paskelbtos Europos piliečių iniciatyvos „Europa be kailio“ tikslas – uždrausti kailinių žvėrelių fermas bei jų gaminių įvežimą į ES. Importo draudimas reikštų, jog kailiai iš kitų šalių (kaip Kinijos ar Rusijos) taip pat negalėtų patekti į ES rinką. Taigi, tokio sprendimo atgarsiai būtų juntami visame pasaulyje.

Pats siekis sustabdyti šią neetišką, nesaugią ir netvarią praktiką paremtas galingesniu mechanizmu nei įprasta peticija. Europos piliečių iniciatyvai surinkus 1 mln. patvirtintų parašų iš bent 7-ių ES šalių, Europos Komisija privalo apsvarstyti joje išdėstytus siūlymus ir pateikti oficialų atsakymą dėl savo sprendimo. Tad iniciatyva yra būdas piliečiams įsitraukti į ES politikos formavimą ir siūlyti atitinkamus teisės aktų pakeitimus. Numatytam parašų skaičiui surinkti skiriami vieneri metai.

Palankus metas

Jau kurį laiką kailių industrija patiria sunkmetį: mažėjančią kailio paklausą lydi kailių fermų draudimai. Šią žiaurią ir beprasmę praktiką uždraudžia ar apriboja vis daugiau šalių, neseniai tokį sprendimą priėmė ir Malta bei Latvija. Vis dėlto auginti bei žudyti gyvūnus tik dėl jų kailio dar legalu Lietuvoje, Lenkijoje, Suomijoje, Švedijoje, Graikijoje ir Rumunijoje.

Be to, pardavimui skirtas kailis yra įvežamas į visas ES valstybes, nepaisant pačių fermų draudimų ar joms taikomų apribojimų.

Šią problemą išspręstų visuotinis kailių fermų ir kailio importo draudimas Europos Sąjungoje. Kaip rodo visuomenės apklausos, toks žingsnis sulauktų ir gyventojų palaikymo: dauguma ES piliečių kailių fermas laiko nepriimtinomis. Pavyzdžiui, 2021 m. apklausos duomenimis, net 77 % Lietuvos gyventojų pasisako prieš gyvūnų auginimą ir žudymą tik dėl jų kailio.

Dar abejojate, ar pasirašyti?

Kailinių žvėrelių fermose gyvūnų gerovei nelieka vietos. Mažuose narvuose laikomi gyvūnai nuolatos kenčia negalėdami patenkinti savo natūralių poreikių, o dėl patiriamo streso jiems išsivysto betiksliai pasikartojantys judesiai. Plėšrūs, vieniši (pvz., audinės) ar poromis įpratę gyventi gyvūnai (pvz., lapės) perpildytuose narvuose ima žaloti vieni kitus ar net patys save. Jiems taikomi nehumaniški žudymo metodai, o smarkiai sužaloti ar sergantys žvėreliai paliekami kankintis likimo valiai.

Animated GIF

Kaip tai atlikti

Jeigu jau pasirašėte Europos piliečių iniciatyvą – ačiū. ❤️ O jei dar nespėjote – nedelskite ir išsakykite savo poziciją.

Iki surinktų ir patvirtintų 1 mln. parašų dar nuveikti yra ką, tačiau su Jūsų pagalba ir užsidegimu, Europą be gyvūnų kančios dėl kailio pasiekti įmanoma.

Paremk kovą už gyvūnus

15 € 40 € 5 € kita suma

O ką padarysi dabar?

Tu gali jiems padėti

Ar šie gyvūnai gali Tavimi kliautis? Pasirašyk pasižadėjimą imtis realių veiksmų, kuriais padėtum gyvūnams.

Užtruksi vos minutę ir tapsi milijonų gyvūnų balsu

Paremk kovą už gyvūnus

Tavo parama – labai svarbi. Ji padės užtikrinti, kad kova už gyvūnus nesustos tol, kol gyvūnai kentės Lietuvos pramoninėse fermose.

×

Patinka tai, ką skaitai?
Užsiprenumeruok naujienlaiškį.