Paaukok

Eitynės už gyvūnus 2018

Šeštadienį šimtai žmonių susirinko į eitynes dėl gyvūnų. Šios eitynės yra renginys už laisvę. Už laisvę tiems, kas patys bejėgiai jos pareikalauti. Už laisvę tiems, kurie visiškai priklausomi nuo mūsų valios. Todėl visi, kurie atėjo, mums yra herojai.

Sakome didžiulį AČIŪ per eitynes kalbėjusiai Nijolei Oželytei! Geresnės kalbos ir negalėjome tikėtis. 

Taip pat dėkojame fotografams, operatoriams ir visiems kitiems savanoriams, kurie dirbo ne tik per eitynes, bet ir gerą mėnesį iki jų! 

Dėkojame kolegoms iš Trijų paršelių, Dogspoto, Vyšnių sodo, Gyvūnų gerovės iniciatyvų, Kovinio piktuko ir Lesės, kad atėjo! Taip pat ačiū sakome Lietuvos Žaliųjų partijai bei policijos pareigūnams, kurie užtikrino tvarką. Ir žinoma, visiems, kurie atėjo. Be jūsų, nebūtų nei eitynių, nei Tuščių narvų.  

Kailių fermerių reakcija

Praėjusiais metais kailių fermeriai į eitynes atvyko patys ir surengė mini protestą prieš jas. Šiais atvykti turbūt neišdrįso, tai eitynių „problemą“ sugalvojo spręsti pinigais, t.y. nupirkdami lauko reklamas visame Gedimino prospekte. Tada dar įsidėjo šitą nuotrauką su prierašu „dvi nuomonės“. 

Žinoma, mes manome, kad plakatas nėra nuomonė, o tiesiog faktas. „Čia mes, du žmonės nuotraukoje. Gyvenime užsiimame gyvūnų žudymu ir prieš pradėdami šią veiklą 2015 m. nesugalvojome paskaityti apie šalis, kuriose ši veikla draudžiama. Taip pat nepasidomėjome visais garsiais dizaineriais, kurie atsisako kailio. Bet vis tiek turėsite mūsų gailėti, kai kailių fermos bus uždraustos ir mes nebeturėsime verslo, kurį pradėdami neišsiaiškinome, kad jis ir taip neturi ateities.“ Anokia ir nuomonė...

Kitos nuomonės, kurias galima matyti eitynių dalyvių plakatuose, irgi nėra nuomonės. „Kailis žudo“, „Kailių fermos nuodija Lietuvą“, „Mokesčių mokėtojai išlaiko kailių fermerius mokestinėmis lengvatomis“ yra faktai.

(Tiesa, plakato su paskutine fraze nebuvo, bet tai faktas. Kailių fermeriai gauna daug mokestinių lengvatų, t.y. jūs ir mes mokame daugiau mokesčių, kad mažiau mokėtų jie, nes kažkokiu būdu kailininkai sugebėjo valdžią įtikinti, kad jie tokie patys ūkininkai kaip grūdų ar bulvių augintojai...) 

Šia reklama jie bando duoti savo industrijai veidą. Parodydami kelis jaunus žmones, kurie užsiima gyvūnų auginimu (ir žudymu), jie nori sukurti įspūdį, jog aktyvistai kovoja su šitais fainais žmonėmis. Nors iš tikro kovojame už gyvūnų teisę nebūti apykakle. Ir jeigu jau kailių industrija taip nori turėti veidą, tai žymiai tiksliau būtų duoti tokį:

Verta pabrėžti, kad kova (jeigu galima taip vadinti) tarp aktyvistų ir fermerių nėra kova tarp žmonių. Tai idėjų kova. Kai kurios idėjos yra tokios pavojingos, kad jos priverčia gerus žmones elgtis žiauriai. Pavyzdžiui idėja, kad įkalinti gyvūnus ir juos dusinti dujų kamerose dėl pinigų yra OK. Mes manome, kad su tokia idėja reikia kovoti ir mažų mažiausia ją būtina kvestionuoti. Milijonų gyvūnų gyvybės priklauso nuo to, kaip baigsis ši idėjų kova. 

Kol kas visi ženklai rodo, kad nugalės gyvūnai. Garsiausi pasaulio dizaineriai nebenori asocijuoti savęs su kailiu, o Europos valstybės viena po kitos šią industriją uždraudžia. Tačiau negalime nuvertinti kailių fermerių ryžto ir galios. Jie turi daug pinigų ir noro išlaikyti status quo, todėl nėra jokios garantijos, kad Lietuva neliks paskutine šalimi pasaulyje, kurioje moderniose gyvūnų koncentracijos stovyklose bus žudomi milijonai. Būtų tikrai gėda, jeigu ES turėtų uždrausti kailių fermas visose valstybėse narėse, nes viena iš jų niekaip nesugebėtų to įgyvendinti pati...

Kaip reaguoti į kailininkų atakas?

Eitynių dieną kailių fermeriai į savo facebook puslapį įsidėjo keletą įrašų, kurių tikslas buvo diskredituoti eitynes, aktyvistus bei apskritai gyvūnų gerovės ir teisių idėjas. 

Eitynės ir „Tušti narvai“ kailių fermeriams kelia grėsmę, tad jie gali reaguoti dvejopai: gintis arba pulti. Jeigu gintųsi, jie turėtų bandyti įrodyti, kad žudyti gyvūnus tik dėl prabangos prekės yra priimtina. To padaryti jiems niekaip neišeis, tad kailininkai pasirinko puolimo strategiją. Kitaip sakant, diskredituok aktyvistus ir tada nereikės aiškintis apie savo neetišką verslą. 

Puldami mus, jie nori, kad gintumėmės. Jie nori, kad vietoj to, jog kalbėtume apie gyvūnus, kailių fermų taršą ir tai, kad juos išlaiko mokesčių mokėtojų pinigai, mes aiškintume savo motyvus ar finansavimo šaltinius. Jie rašo ir kalba taip, lyg idėja, jog kažkas gali dirbti ne dėl savęs ir ne dėl pinigų, yra absoliučiai nepriimtina, todėl greičiausiai mus remia Kremlius ar Kinija. 

Kailininkai pamiršo (gal niekada ir nežinojo), kad tiesa niekada nepakenks siekiui, kuris yra teisingas. Neturime ko slėpti, dirbame skaidriai ir mielai jums atsakysime į iškilusius klausimus. Bet nebandysime nagrinėti kailininkų rašliavų apie mus ir įrodinėti, kad jų išsigalvojimai nėra pagrįsti. Jie puikiai supranta, kad meluoja. 

Vietoj to, kad darytume tai, ko nori kailių fermeriai, sugalvojome ką kitą. Visų, kas dalyvavo eitynėse, ar norėjo dalyvauti, bet negalėjo, prašome pasidalinti www.kailiniamsne.lt puslapiu ir paprašyti draugų pasirašyti kreipimąsi į Seimo grupę „Už gyvūnų gerovę ir apsaugą“ dėl kailių fermų draudimo.

Geriausia mūsų reakcija šioje situacijoje yra dar didesnis pasiryžimas uždaryti kailių fermas ir problemos viešinimas kuo didesnei auditorijai.  

Dalindamiesi būtinai paminėkite, kad kailių fermeriai už savo šlykščią veiklą gauna mokesčių lengvatas. Tegu žmonės sužino, kad tie, kurie dėl niekam nereikalingos prekės teršia šalį, kankina gyvūnus ir apie tai nuolat meluoja, visa tai daro su pagalba iš mūsų kišenės. 

Ačiū!

 

P.S. Jeigu gyvūnams padėti norite dar labiau, skirkite mums 2% GPM

 

 

 

 

Paremk kovą už gyvūnus

15 € 40 € 5 € kita suma

O ką padarysi dabar?

Tu gali jiems padėti

Ar šie gyvūnai gali Tavimi kliautis? Pasirašyk pasižadėjimą imtis realių veiksmų, kuriais padėtum gyvūnams.

Užtruksi vos minutę ir tapsi milijonų gyvūnų balsu

Paremk kovą už gyvūnus

Tavo parama – labai svarbi. Ji padės užtikrinti, kad kova už gyvūnus nesustos tol, kol gyvūnai kentės Lietuvos pramoninėse fermose.

×

Patinka tai, ką skaitai?
Užsiprenumeruok naujienlaiškį.