Paaukok

Gegužę įsigalios įstatymas, reikalaujantis visoms JK skerdykloms filmuoti savo veiklą

Įstatymas, reikalaujantis visoms Jungtinės Karalystės (JK) skerdykloms filmuoti savo veiklą įsigalios nuo 2018 m. gegužės mėnesio.

2017-ųjų metų rugpjūčio mėnesį JK valstybės sekretorius pradėjo diskusijas dėl planų reikalauti naudoti vaizdo stebėjimo sistemas kiekvienoje šalies skerdykloje. Filmuojama bus visose patalpose, kuriose yra gyvų gyvūnų, o neribotą prieigą prie medžiagos turės oficialūs veterinarai. Taip bus siekiama patikinti vartotojus, kad šiose įstaigose veiksmingai užtikrinami aukšti gyvūnų gerovės standartai.

Šis teisės aktas įsigalios nuo gegužės, įstatymą patvirtinus parlamentui. Nuo tada verslai turės 6 mėnesius šią technologiją įsidiegti.

Kalbėdamas apie šį sprendimą, aplinkos sekretorius Michael Gove sakė: „Visuomenės reakcija į šį pasiūlymą rodo stiprų žmonių norą, kad su visais gyvūnais būtų elgiamasi su didžiausia pagarba visais jų gyvenimo etapais ir jiems turėtų būti užtikrinami aukščiausi galimi gerovės standartai“.

 

Filmuota medžiaga

Pagal šiuo metu įdiegiamas taisykles, Maisto Standartų Agentūros (angl. Food Standards Agency) veterinarai ir oficialūs veterinarai galės išvysti medžiagą filmuotą visose patalpose, kur laikomi gyvūnai. Skerdyklos kuriose bus nustatyti gerovės standartų neatitikimai, galės būti įtraukiamos į baudžiamuosius tyrimus,o jų darbuotojai – prarasti licencijas.

 

Neribota prieiga

Kalbėdama apie šį sprendimą, ”Animal Aid” direktorė Isobel Hutchinson sakė:

„Žinoma, kad ši svarbi priemonė galiausiai bus įvesta. Nors tai, kad skerdyklų veterinarai turės neribotą prieigą prie filmuotos medžiagos, yra gera žinia, skubiai reikia ir tinkamos nepriklausomo vertinimo sistemos. Manome, kad filmuotą medžiagą turėtų reguliariai tikrinti ir nešališki ekspertai. Tai padėtų užkirsti kelią piktnaudžiavimui, kurį mums dažnai pavyksta nufilmuoti.“.

„Taip pat svarbu prisiminti, kad nėra tokio dalyko kaip skerdimas be žiaurumo. Net jei įstatymai nepažeidžiami, skerdimas gyvūnams sukelia stresą, yra žiaurus ir smurtinis procesas“.

Nei vienas gyvūnas nenori mirti, o mes galime būti laimingi ir sveiki maitindamiesi be gyvūninės kilmės produktų. Raginame pasinaudoti mūsų nemokamo augalinio mitybos gido patarimais ir palaipsniui mažinti gyvūninių produktų suvartojimą.


Parengta pagal: http://www.veganfoodandliving.com/legislation-requiring-all-slaughterhouses-to-have-cctv-to-come-into-effect-in-may/

Paremk kovą už gyvūnus

15 € 40 € 5 € kita suma

O ką padarysi dabar?

Tu gali jiems padėti

Ar šie gyvūnai gali Tavimi kliautis? Pasirašyk pasižadėjimą imtis realių veiksmų, kuriais padėtum gyvūnams.

Užtruksi vos minutę ir tapsi milijonų gyvūnų balsu

Paremk kovą už gyvūnus

Tavo parama – labai svarbi. Ji padės užtikrinti, kad kova už gyvūnus nesustos tol, kol gyvūnai kentės Lietuvos pramoninėse fermose.

×

Patinka tai, ką skaitai?
Užsiprenumeruok naujienlaiškį.