Paremk

2022: didžiausi laimėjimai gyvūnams Lietuvoje ir pasaulyje

2022-ieji Lietuvoje buvo paskelbti Gyvūnų gerovės metais. Tačiau daugybė pergalių gyvūnams buvo pasiektos ne tik mūsų šalyje, bet ir pasaulyje.

LIETUVOJE

#1  Žiauriai su gyvūnais besielgusiems asmenims bus draudžiama juos laikyti. 84 Seimo nariai iš 113 užsiregistravusių balsavo už šį draudimą. Įstatymas įsigalios jau nuo 2023 metų sausio 1 d.

#2  Žemės ūkio ministerija pritarė ir siūlo Vyriausybei taip pat pritarti kailių fermų draudimui Lietuvoje. Dabar išvados projektas yra derinamas su institucijomis ir visuomene. Suderinus bei sulaukus Vyriausybės pritarimo, diskusijos apie kailių fermų draudimą persikels į Seimo komitetus.

#3  Lietuvos gyventojai parodė neįtikėtiną dosnumą ir surinko apie 400 tūkst. eurų paramos karo paveiktiems Ukrainos gyvūnams padėti. Pasaulyje lietuviai stojo į lyderių gretas pagal skirtą paramą Ukrainos gyvūnams*.

#4  Lietuva tapo viena iš iniciatyvos „Europa be kailio“ lyderių pagal surinktus parašus atsižvelgiant į gyventojų skaičių. Europos piliečių iniciatyvą pasirašė daugiau nei 45 tūkstančiai lietuvių. Jeigu visa Europa pasirašytų taip aktyviai, kaip tą padarė mūsų piliečiai, jau būtų surinkta virš 7 milijonų parašų.

EUROPOJE

#5  Italija uždraudė kiaušinių pramonėje žudyti vos išsiritusius vyriškos lyties viščiukus. Industrija privalės įdiegti technologijas, kurios identifikuoja jauniklio lytį kiaušinyje dar prieš išsiritimą.

#6  Danija uždraudė narvus vištoms dedeklėms. Daugiau nei 75 % šalies gyventojų pritarė tokiam įstatymui. Fermeriams skirtas 12 metų pereinamasis laikotarpis narvų sistemas pakeisti alternatyviomis.


#7  Airija ir Latvija priėmė sprendimą uždrausti kailių fermas.
Be to, Latvijoje nuspręsta, kad žvėrelių augintojai negaus jokios finansinės kompensacijos dėl numatyto pereinamojo laikotarpio.

PASAULYJE

#8  Naujoji Zelandija uždraudė bet kokių gyvų galvijų eksportą. Valdžios teigimu, toks sprendimas apsaugos šalies reputaciją, nes gyvūnai nebus transportuojami ilgus atstumus laivais.#9  Arizona tapo 14-ta JAV valstija, draudžiančia narvų sistemas vištoms dedeklėms, besilaukiančioms kiaulėms ir veršeliams.#10  Izraelio parlamentas priėmė sprendimą nedelsiant uždrausti naudoti narvus naujose vištidėse ir iki 2038 m. panaikinti narvus jau esamose vištų dedeklių fermose.

Šios pergalės gyvūnams pasiektos tik Jūsų ir žmonių kaip Jūs dėka. Milijonai gyvūnų visame pasaulyje kentės mažiau, nes tokie žmonės kaip Jūs ėmėsi veiksmų.

2023-ieji gali būti dar geresni gyvūnams Lietuvoje ir pasaulyje. Įsitraukite į kovą už gyvūnus – paremkite ją reguliariai.*Skaičiai paremti gyvūnų apsaugos organizacijų „Gyvūnų gerovės iniciatyvos”, „Tušti narvai”, „Gyvūnų apsaugos ir teisių organizacija” duomenimis

Paremk kovą už gyvūnus

15 € 40 € 5 € kita suma

O ką padarysi dabar?

Tu gali jiems padėti

Ar šie gyvūnai gali Tavimi kliautis? Pasirašyk pasižadėjimą imtis realių veiksmų, kuriais padėtum gyvūnams.

Užtruksi vos minutę ir tapsi milijonų gyvūnų balsu

Paremk kovą už gyvūnus

Tavo parama – labai svarbi. Ji padės užtikrinti, kad kova už gyvūnus nesustos tol, kol gyvūnai kentės Lietuvos pramoninėse fermose.

×

Patinka tai, ką skaitai?
Užsiprenumeruok naujienlaiškį.