Paremk

Stabdomas kailių fermų draudimas: parašyk Žemės ūkio ministrui

Atnaujinta 2023-03-03

Oficialu! Po 14 mėnesių trukusio išvados rengimo proceso Žemės ūkio ministerija pagaliau parengė savo išvadą dėl kailinių žvėrelių fermų draudimo. Balsavimas dėl išvados įtrauktas į Vyriausybės kovo 8 d. posėdžio darbotvarkę!

Tai žmonių, išsiuntusių laišką ministrui, nuopelnas! Dėl jų veiksmų ministerijos darbuotojai pajautė į juos nukreiptas akis ir išvados rengimo procesą sugebėjo užbaigti per mėnesį. 

Todėl didžiausias AČIŪ kiekvienam žmogui, kuris drąsiai ėmėsi veiksmų dėl kailių fermose kenčiančių gyvūnų! ❤

 


 

 

Tiek laiko Žemės ūkio ministerijai trunka parašyti ir suderinti dviejų puslapių išvadą dėl įstatymo, kuris sustabdytų milijonų gyvūnų kankinimą, dusinimą dujų kamerose ir purtymą elektra dėl puošmenos.

Tu gali paskatinti ministeriją atlikti savo darbą!

Žemės ūkio ministerijai vadovauja ministras Kęstutis Navickas.

Būtent jis yra atsakingas už savo ministerijos darbuotojus. Būtent jis gali neleisti kailininkams tarnaujančioms struktūroms paskandinti kailių fermų draudimo klausimo. Būtent jis gali užtikrinti, kad Seimui būtų pagaliau leista svarstyti, ar Lietuvai reikalingas gyvūnus dėl puošmenų kankinantis verslas.

Paragink ministrą užtikrinti, kad jo ministerija nustotų stabdyti teisėkūros procesus. Prabilk už tuos, kurie dėl ministerijos veiksmų kenčia labiausiai – gyvūnus, kankinamus ir žudomus kailių fermose.

Paklausk Žemės ūkio ministro, kada išvada dėl kailių fermų draudimo bus pateikta balsavimui Vyriausybėje

KODĖL TU?

Nes tu pastebėjai ministerijos darbuotojų veiksmus, siekiančius stabdyti kailių fermų draudimą. Tu supranti, kad tai yra nedemokratiška.

Svarbiausia, tu nori padėti kailių fermose kenčiantiems gyvūnams greičiau sulaukti dienos, kai jų kankinimas dėl puošmenų Lietuvoje nebebus legalus.

AR TAI KAŽKĄ PAKEIS?

Taip!

Ministerijos darbuotojai ir toliau vilkins procesus tol, kol manys, kad jų niekas nestebi. Tol, kol manys, kad už tokį procesų vilkinimą arba stabdymą jų nelaukia jokios pasekmės.

Tu gali atkreipti Žemės ūkio ministro dėmesį į jo ministerijos darbuotojų veiksmus. Gali parodyti, kad jo ministerijos darbas yra stebimas.

KĄ REIKIA PADARYTI?

Parašyk Žemės ūkio ministrui laišką, pasiteirauk, kada išvada dėl kailių fermų draudimo bus pateikta balsavimui Vyriausybėje.

Laišką siųsk šiuo adresu:
➡ kestutis.navickas@zum.lt ⬅

KAIP TAI PADARYTI? 

Pavyzdžiai:

Patarimai:

  1. Pasisveikink, išlaikyk mandagų toną.
  2. Rašyk savais žodžiais, nekopijuok nurodytų tekstų – tokiu būdu į tavo prašymą bus atsižvelgiama labiau.
  3. Pasiteirauk, kada išvada dėl kailių fermų draudimo bus pateikta balsavimui Vyriausybėje bei pridėk, kodėl tau svarbu, kad tai būtų padaryta kuo greičiau.
  4. Padėkok ir paprašyk atsakymo.

Argumentai:

  1. Išvadą dėl kailių fermų draudimo Žemės ūkio ministerijai parašyti trunka daugiau nei 14 mėnesių, nors tai padaryti ji turėjo per 4-ias savaites.
  2. Kol Žemės ūkio ministerija nepateikia savo išvados, kailių fermų draudimas negali būti toliau svarstomas Seime.
  3. Ministerijos vadovybė ir į Seimą išrinktos partijos nemato kailių fermų ateities Lietuvoje, todėl ministerijos darbuotojai neturėtų savavališkai stabdyti proceso.
  4. Per 14 mėnesių, kol ministerija kuria dviejų puslapių dokumentą, kailių fermas uždraudė dar 4 šalys; Lietuvoje buvo įregistruotos 17 naujų kailių fermų; Lietuvos kailių fermose nukankinti ir uždusinti 1 mln. gyvūnų; 47 000 lietuvių išreiškė palaikymą kailių fermų draudimui visoje Europos Sąjungoje.

Jei gausi atsakymą, persiųsk jį į info@tustinarvai.lt. Taip tu prisidėsi organizuojant kitus veiksmus, raginančius Žemės ūkio ministeriją greičiau pateikti išvadą.

Nori sužinoti daugiau?

Štai, kas įvyko per 14 mėnesių

 

 

Kol Žemės ūkio ministerija vilkino kailių fermų draudimo klausimą:

 Kailių fermas spėjo uždrausti 4 šalys Europoje

 

 Lietuvoje įregistruota 17 naujų kailių fermų

 

Lietuvos kailių fermose nukankinti ir uždusinti 1 mln. gyvūnų

 

Palaikymą kailių fermų draudimui visoje Europos Sąjungoje išreiškė daugiau nei

 

Parašyk Žemės ūkio ministrui

Tu gali neleisti, kad Lietuva taptų paskute šalimi Europoje, neuždraudusia gyvūnų kankinimo dėl kailio. Padėk gyvūnams greičiau sulaukti dienos, kai jų dusinimas ir purtymas elektra dėl puošmenos Lietuvoje nebebus legalus. 

Parašyk Žemės ūkio ministrui adresu kestutis.navickas@zum.lt ir paklausk jo, kada išvada dėl kailių fermų draudimo bus pateikta balsavimui Vyriausybėje. 

 

 

Paremk kovą už gyvūnus

15 € 40 € 5 € kita suma

O ką padarysi dabar?

Tu gali jiems padėti

Ar šie gyvūnai gali Tavimi kliautis? Pasirašyk pasižadėjimą imtis realių veiksmų, kuriais padėtum gyvūnams.

Užtruksi vos minutę ir tapsi milijonų gyvūnų balsu

Paremk kovą už gyvūnus

Tavo parama – labai svarbi. Ji padės užtikrinti, kad kova už gyvūnus nesustos tol, kol gyvūnai kentės Lietuvos pramoninėse fermose.

×

Patinka tai, ką skaitai?
Užsiprenumeruok naujienlaiškį.