Paaukok

Beveik pusė lietuvių mano, kad gyvų žuvų sąlygos nėra tinkamos

Kovo mėn. vykdyta apklausa parodė, kad didelė dalis lietuvių (43,8 %) galvoja, jog prekybos tinkluose parduodamų gyvų žuvų laikymo sąlygos nėra tinkamos.

Gyventojų klausta*:

Jūsų nuomone, ar prekybos tinklai, kuriuose parduodamos gyvos žuvys, suteikia šiems gyvūnams tinkamas sąlygas?

Kad prekybos tinklų suteikiamos sąlygos žuvims nėra tinkamos, atsakė 43,8 % lietuvių.

Dar ketvirtis lietuvių šiuo klausimu neturi jokios nuomonės. Mūsų nuomone, tai rodo, kad viešos informacijos apie žuvų gebėjimą jausti skausmą, emocijas ir kognityvinius gebėjimus yra per mažai, ir dėl informacijos trūkumo šių vandens gyvūnų laikymas ankštuose akvariumuose ir žalojimas dalies žmonių nėra atpažįstamas kaip problema. 

Kaip parodė kovą „Tuščių narvų“ atliktas tyrimas, žuvų laikymo sąlygos parduotuvėse yra prastos, o pažeidimų rasta trijuose ketvirtadaliuose (!) visų prekybos vietų.

Pažangiose Europos valstybėse beveik nepamatysime prekybos tinklų parduodant gyvas žuvis. Kai kurie prekybos tinklai Lietuvoje (Norfa, LIDL) taip pat neprekiauja gyvomis žuvimis.

Žuvys yra skausmą jaučiantys ir aukštų protinių gebėjimų gyvūnai. Jos yra socialios: turi drauges, žaidžia ir bendradarbiauja, pavyzdžiui, kartu medžioja.

Nelikime abejingi žuvų kentėjimui – nepirkime gyvų žuvų, o pamatę prastas laikymo sąlygas parduotuvių akvariumuose, praneškime apie tai Veterinarijos tarnybai. Plačiau kaip tą padaryti čia.

Dėkojame „Vilmorus“ už atliktą apklausą!

* Tyrimą „Tušti narvai“ užsakymu atliko Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras „Vilmorus“. Iš viso buvo apklausti 1005 žmonės 19-oje miestų ir 23-uose kaimuose. Pilna klausimo formuluotė:

Jūsų nuomone, ar prekybos tinklai, kuriuose parduodamos gyvos žuvys, suteikia šiems gyvūnams tinkamas sąlygas?

  1. Tikrai taip 8,2%
  2. Labiau taip 23,5%
  3. Labiau ne 25,8%
  4. Tikrai ne 18%
  5. Nežinau/ sunku pasakyti 24,5%

Padėk mums padėti gyvūnams

15 € 40 € 5 € kita suma

Gauk naujienas į pašto dėžutę!

Prisijunk prie tūkstančių žmonių, kurie domisi gyvūnų apsaugos situacija Lietuvoje ir prenumeruok mūsų naujienlaiškį.

×

Patinka tai, ką skaitai?
Užsiprenumeruok naujienlaiškį.