Paaukok

Kaip padėti žuvims parduotuvėse? (Atnaujinta)

Pamatėte žiauriomis sąlygomis parduotuvėse laikomas žuvis, bet nežinote, ką daryti? Situaciją pagerinti įmanoma! Pateikiame detalią instrukciją, kaip tą padaryti.

1) Nufotografuokite arba nufilmuokite žuvų akvariumą.

Kadre užfiksuokite sužeistas žuvis ar perpildytą akvariumą. Jeigu parduotuvės personalas ką nors jums sakys, pasakykite, kad žuvų laikymo sąlygos galimai pažeidžia gyvūnų gerovės (ar maisto saugos) teisės aktus. Įstatymai nedraudžia fotografuoti ar filmuoti teisės pažeidimo. Net jei neturite nuotraukų, vis tiek galite pranešti apie situaciją – sekite kitus žingsnius.

Naudinga žinoti!

34. Draudžiama prekiauti žuvimis, jeigu:
34.1. jos su ligų požymiais, užkrėstos matomais parazitais ar jų lervomis;
34.2. jos turi žuvims nebūdingą kvapą, audiniai suirę ar su kraujosruvomis;*

2018 m., iš „Tušti narvai“ archyvo. 

2) Paprašykite parduotuvės darbuotojų ištraukti ir išskrosti sužalotus gyvūnus.

Parduotuvės darbuotojai turėtų nepriimti sužalotų žuvų iš tiekėjų, o jeigu jau priėmė - nedelsiant jas ištraukti ir išdoroti. Neleiskime gyvūnams plaukioti kančiose.

Naudinga žinoti!

16. Talpyklose leidžiama laikyti tik sveikas ir gyvas žuvis. Sužeistos, sumažėjusio aktyvumo žuvys turi būti nedelsiant išimamos iš talpyklų, apsvaiginamos, paskerdžiamos, išdarinėjamos ir siūlomos parduoti.*

3) Praneškite Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai (VMVT).

Įsiminkite arba užsirašykite tikslų parduotuvės, kurioje užfiksavote pažeidimą, adresą. Raskite teritorinės VMVT, kuriai priklausytų tikrinti tą parduotuvę, el. paštą (pvz. kaunas@vmvt.lt, vilnius@vmvt.lt). Jų sąrašas čia: https://vmvt.lt/kontaktai/teritoriniai

Rašykite laišką – užtenka ir labai paprasto pranešimo, kuriame nurodytumėte parduotuvės vietą ir laiką, kada užfiksuoti galimi pažeidimai. Prisekite nuotraukas ar video (jei turite). Būtinai paprašykite, kad skundui pasitvirtinus, VMVT nurodytų, pagal kokį teisės aktų straipsnį ir kokia nuobauda skirta. VMVT turi atsakyti į skundą per 20 darbo dienų (jei atsakymo nesulaukiate, parašykite VMVT darsyk ir praneškite mums). Jeigu VMVT darbuotojai Jums paskambintų informuoti apie patikrinimą, paprašykite, jog jie Jums atsiųstų atsakymą ir laišku. 

El. laiškas laikomas oficialiu raštu.

4) Gavę atsakymą BŪTINAI informuokite mus.

Parašykite „Padėk žuvims“ kampanijos koordinatorei Medai į meda.s@tustinarvai.lt, kai sulauksite VMVT atsakymo apie patikrinimą. Persiųskite ir savo laišką VMVT (su nuotraukomis), ir jų atsakymą. Ši informacija mums labai svarbi, kad galėtume sekti kelintas tai kartas, kai prekybos subjektas buvo baustas už žuvų laikymo pažeidimus. Už pakartotinius pažeidimus nuobaudos turi didėti!

2018 m., iš „Tušti narvai“ archyvo. 

Ačiū, kad esate neabejingi!P.S. norite prisijungti prie mūsų „Herojai žuvims“ komandos, kuri nuolat tikrina parduotuves ir skatina jų darbuotojus atsakingiau žvelgti į žuvų gerovę? Parašykite kampanijos „Padėk žuvims“ koordinatorei Medai (meda.s@tustinarvai.lt) ir gaukite visą reikalingą informaciją, kuo kiekvienas galite prisidėti gerinant žuvų padėtį mūsų šalyje!

*Iš Gyvų žuvų tvarkymo mažmeninės prekybos subjektuose reikalavimų

Paremk kovą už gyvūnus

15 € 40 € 5 € kita suma

O ką padarysi dabar?

Tu gali jiems padėti

Ar šie gyvūnai gali Tavimi kliautis? Pasirašyk pasižadėjimą imtis realių veiksmų, kuriais padėtum gyvūnams.

Užtruksi vos minutę ir tapsi milijonų gyvūnų balsu

Paremk kovą už gyvūnus

Tavo parama – labai svarbi. Ji padės užtikrinti, kad kova už gyvūnus nesustos tol, kol gyvūnai kentės Lietuvos pramoninėse fermose.

×

Patinka tai, ką skaitai?
Užsiprenumeruok naujienlaiškį.