Paaukok

Dėl kailininkų paskleistos melagingos informacijos

Šią savaitę dvi kailininkų asociacijos paskelbė savo pranešimus spaudai, kuriuose meluojama apie „Tuščius narvus“ bei kitas gyvūnų apsaugos organizacijas. 

Abejojau, ar rašyti šį straipsnį, nes nesinori jų melams suteikti daugiau dėmesio (beveik niekur tie straipsniai nebuvo išspausdinti) ir taip pat nesinori gaišti Jūsų bei savo laiko. Kailininkai norėtų, kad mes kelias dienas rinktume šaltinius ir imtume interviu iš organizacijų, kurias jie juodina. Tokią jų taktiką gerai apibūdino vienas Seimo narys, paklaustas, ar jis tiki kailininkų pareiškimais: „Geriausia gynyba yra puolimas“. 

Jie meluoja tiek daug ir taip įžūliai, kad reikėtų dekonstruoti kiekvieną sakinį. To nedarysiu, tik pateiksiu kelis pastebėjimus, kurie puikiai atskleidžia, kad kailių fermeriai skleidžia savo fantazijas. 

Jie kuria naratyvą „Tušti narvai“ prieš kailių fermerius, nors tai nėra tiesa. Mes, kaip ir didžioji dalis visuomenės, esame prieš gyvūnų kankinimą kailių fermose. Neturime asmeninių nuoskaudų žmonėms, kurie užsiima šiuo verslu ir suprantame, kodėl jie šmeižia gyvūnų apsaugos organizacijas. 

Ši kova yra ne žmonių prieš žmones, bet žmonių už gyvūnus. Ne organizacija prieš verslą, bet visuomenė už gyvūnus ir jų apsaugą. Gyvūnai kailių fermose kenčia dėl niekam nereikalingo produkto. Jie dusinami dujų kamerose dėl puošmenų. Mūsų kova yra noras tai sustabdyti. 

VMVT rado masinius pažeidimus kailinių žvėrelių fermose

Abu kailininkų straipsniai teigia, kad VMVT niekada neranda tokių pažeidimų, kokius parodome filmuotoje vaizdinėje medžiagoje. Tai paprasčiausiai nėra tiesa. VMVT ne tik rado daugybę reikalavimų netitinkančių narvų ir aibę kitų pažeidimų, vienam ūkiui buvo liepta sunaikinti gyvūnus, nes jis neturėjo net minimalių laikymo sąlygų, reglamentuojamų Lietuvos įstatymų. Kitoje fermoje rasti 1758 reikalavimų neatitinkantys narvai, juose laikyta po 2 gyvūnus. Tai didžiausias mums žinomas užfiksuotas pažeidimas kailių fermoje. 

Vieno pranešimo autorius yra Andrius Ciškevičius, kuris vadovauja Šiaurės Lietuvos kailinių žvėrelių asociacijai. Jis teigia: „Tokių laikymo sąlygų neįmanomą rasti jokioje normalioje švelniakailių auginimo fermoje Lietuvoje. Tokios žvėrelių auginimo fermos jau seniai neegzistuoja Lietuvoje.“

VMVT, patikrinusi jo fermą, rado reikalavimų neatitinkančius narvus.* Vėlgi, nieko asmeniško prieš šį žmogų, tiesiog noriu parodyti, kaip įžūliai meluoja kailininkai. Neįmanoma rasti jokioje normalioje fermoje, bet rasta pas jį? Jau seniai nebeegzistuoja, bet egzistavo prieš mėnesį pas jį?  

Tiesa, VMVT daugumos dalykų, kurie paprastam žmogui kaip aš kelia siaubą, nelaiko pažeidimais. Todėl kailininkai gali sakyti, kad pas juos nerandama tiek pažeidimų, kiek parodome mes. Sužeista audinė fermoje nėra pažeidimas. VMVT jų nuolat randa ir mes matėme jų atsakymus ir statistiką. Kai prie sužeistos audinės yra šimtas ar tūkstantis nesužeistų, tai nėra pažeidimas. Tai, ką aš laikau gyvūnų kankinimu, kailininkai ir įstatymai dažnai laiko standartine praktika. Tačiau puikiai žinote, kad įstatymai ir sveikas protas ar moralė ne visada eina išvien. Jeigu įstatymai leidžia laikyti milijonus gyvūnų mažuose narvuose ir juos dusinti dujų kamerose, tai dar nereiškia, jog tokia praktika etiška ar turėtų būti toleruojama. 

Pateikiame ir nemontuotą medžiagą

Esame kaltinami tuo, kad niekada patiems kailininkams nepateikiame filmuotos medžiagos. Tai tiesa, jiems niekada jos neteikėme ir neteiksime. Tokią medžiagą pateikiame žurnalistams. 2018 metais Delfi žurnalistams perdavėme apie 90 GB filmuotos medžiagos ir jiems užtruko apie savaitę ją visą peržiūrėti. Žurnalistams be problemų pateikiame visą informaciją ir nemontuotą medžiagą, jeigu jie to nori.

Kailininkai nenori medžiagos tam, kad neva išsiaiškintų, kokie pažeidimai buvo. Jie nori panaudoti tą medžiagą prieš mūsų organizaciją. Todėl nematome jokios priežasties, kodėl turėtume jiems ką nors duoti. Praėjusiais metais jie atsiuntė mums raštą, reikalaujantį atskleisti žmonių, kurie filmavo fermas, vardus ir pavardes. Neva norėtų išsiaiškinti apie pažeidimus. Turbūt visiems aišku, kad jie norėtų tuos žmones sustabdyti ir nubausti. Jie puikiai žino apie gyvūnų kentėjimą kailių fermose, jie tai mato kasdien. Jie žino ir apie savo atliekamus pažeidimus, už juos gauna įspėjimus ir baudas.

Patikėkite, jiems tikrai neįdomu, kuriame ūkyje buvo nufilmuotas sužeistas gyvūnas, jie žino, kad jų yra visuose ūkiuose. Jiems norisi užtikrinti, kad tie vaizdai neiškiltų į viešumą, o ne kad jų išvis nebūtų. 

Kailininkai imituoja rūpestį gyvūnais taip pat, kaip jie imituoja skaidrumą. Kai pasiūlėme 1000 eurų kailių fermeriui, kuris parodytų, kaip žudo audines, neatsirado nė vieno. Kodėl? Todėl, kad jie nėra skaidrūs. Jie žino, kad jeigu visuomenė pamatytų, kaip atrodo gyvūnų dusinimas dujų kamerose, net ir tie keli procentai juos palaikančių labai greitai ištirptų. 

 

Apie jų kitus melus nekomentuosiu, manau, užtenka poros akivaizdžių faktų, parodančių, kad kailininkai meluoja. Jie specialiai nenurodo organizacijų, kurias šmeižia, pavadinimų, nes žino, kad tos organizacijos paduotų juos į teismą ir laimėtų. Puikiai žinau jų minimas Lenkijos ir Danijos organizacijas. Tai, ką kailininkai nuolat sako apie jas, yra fantazijos, tačiau nepasakius pavadinimo, tai tampa tiesiog išgalvota istorija, prie kurios negali prisikabinti. 

Jeigu norite susipažinti su jų melais patys, štai nuorodos:
https://sc.bns.lt/view/item/327345 
https://www.visaginietis.lt/naujienos/diena/tusti-narvai/ *Pateikiame VMVT atsakymo apie patikrinimą ištrauką ir VMVT duomenų bazės įrašą, nurodantį, kas yra tikrintos fermos savininkas (vietoj lietuviškų raidžių pas juos kažkodėl klaustukai, bet turbūt iššifruosite): 

 

Didesnis paveiksliukas čia: https://www.tustinarvai.lt/storage/app/media/Website%20Images/Andrius%20Ci%C5%A1kevi%C4%8Dius.png 

 

Paremk kovą už gyvūnus

15 € 40 € 5 € kita suma

O ką padarysi dabar?

Tu gali jiems padėti

Ar šie gyvūnai gali Tavimi kliautis? Pasirašyk pasižadėjimą imtis realių veiksmų, kuriais padėtum gyvūnams.

Užtruksi vos minutę ir tapsi milijonų gyvūnų balsu

Paremk kovą už gyvūnus

Tavo parama – labai svarbi. Ji padės užtikrinti, kad kova už gyvūnus nesustos tol, kol gyvūnai kentės Lietuvos pramoninėse fermose.

×

Patinka tai, ką skaitai?
Užsiprenumeruok naujienlaiškį.