Paaukok

Veganiško maisto paieškos mieste

Labas!

Jei, kaip ir daugelis kitų, gyveni užimtą, įtemptą miestietišką gyvenimą, tikėtina, kad kavinėse valgai ne ką rečiau nei namie. Tad greičiausiai jau susidūrei su veganiško maisto paieškomis mieste.
Viskas paprasčiau, kai žinai, ko ieškoti ir kur ieškoti.

auGalybė

Ši kampanija yra tikras išsigelbėjimas mėgstantiems valgyti mieste. Ją vykdantys „Tuščių narvų“ aktyvistai derasi su restoranais, kad jų valgiaraščiuose atsirastų daugiau skanesnio ir įvairesnio auGalingo maisto. Todėl maitinantis auGalingai, nebūtina eiti vien į vegetariškus ir veganiškus restoranus. Veganiškų patiekalų lengvai atrasi daugelyje įprastų vietų.

auGalybei priklauso gyva galybė įvairių vietų – šeimos restoranas (NAMAI), greito maisto užkandinės (Doda, Ridikas), rafinuotas restoranas Druskininkuose (Toli Toli), ledainė (Ice Dunes), picerijos (400 laipsnių; Mamma pizza, Arenapizza); spurginės (Holy donut), kepyklėlės (Beigelistai, Beigelių krautuvėlė, Mindaugo kepykla), nostalgiška desertinė (Chaika), kavinės (Tastemap, Guru Cafe, Coffee1, Elska Coffe, Kavos virėjai), prabangus fine dining restoranas (Sweet Root) įvairių pasaulio šalių maisto restoranai: azijietiško (Delta mityba, Pitarija Fire Place), Artimųjų Rytų (Zatar, Laziz, Leyla, Tarbushi), japoniško (Rise, Miyako), indiško (Balti drambliai, Moksha, Ajurvedinė virtuvė, Radharanė, Blue lotus), kiniško (Leaye, Devyni drakonai), vietnamietiško (Saigon) ir kiti.

Daugiausia restoranų ir kavinių – sostinėje ir Kaune, tačiau jau pasiekėme ir kitus Lietuvos miestus. Visas „auGalybės“ restoranų sąrašas (o taip pat ir jų žemėlapis) – čia: http://www.augalybe.lt
Visas naujienas rasite auGalybės Facebook paskyroje: http://www.fb.com/auGalybe

Žinoma, kartais tenka dėl kompanijos užsukti į restoraną, kuris kol kas, deja, nesipuikuoja „auGalybės“ sąraše. Nenusimink, nes vis daugiau net ir prie auGalybės nespėjusių prisijungti restoranų turi veganiškų patiekalų! Pavyzdžiui, vilniečių ir klaipėdiečių pamėgtame bare „Bukowski“ yra veganiškų dešrainių ir suktinių, daugelis kitų barų taip pat nevengia veganiškų užkandžių, drąsiai galime rekomenduoti ir Azijos virtuvės restorano „Kinza“ augalinius patiekalus, picerijos ima naudoti veganišką sūrį (pvz. „Casa La Familia”, „Jurgis ir Drakonas”), be to, netgi kai kuriose kebabinėse jau atsiranda galimybių gauti falafelių kebabą ir išsirinkti veganišką padažą. Jei aiškiai pažymėto auGalingo patiekalo meniu nematai, improvizuok: galbūt ant makaronų su daržovėmis galima paprašyti nebarstyti parmezano ar kitaip lengvai pakeisti neveganišką patiekalą veganišku? Galiausiai, leisk kavinės ar restorano personalui suprasti, kad norėtum pas juos išvysti daugiau augalinių pasirinkčių – galbūt matydamos poreikį maitinimo įstaigos atsižvelgs į Tavo pageidavimus!

Kitos išeitys valgant mieste ar darbe

Priešpiečių dėžutė gali tapti artimiausiu draugu, nesvarbu, ką į ją įsimesi: tingų-bet-sveiką papjaustytų morkų ir paprikos juostelių rinkinuką, bananą, datulių ir kelias vynuoges, sumuštinį su humusu, ir daržovėmis, salotų, ar, kaip įprasta, su sūriu ir dešra, tik augaliniais, o gal net visą porciją namuose gaminto veganiško plovo!

Jeigu to dar nepadarei, labai rekomenduojame atsisiųsti mūsų naująjį auGalingos mitybos gidą. Jame rasi ir išsamų augalinių produktų sąrašą: https://www.tustinarvai.lt/leidiniai#augalingos-mitybos-gidas-2018

„Veg4u“ skuba į pagalbą saldžių pusryčių megėjams, jūsų dėmesiui – veganiškas šokoladinis avokado kremas
Šiltas ir be galo skanus obuolių apkepas pagal „Mi ir Do“
Taupiems ir skubantiems – duonos mišrainė pagal „Veganulį“
Karis – kultinis veganų patiekalas, kaip jį skaniai pasigaminti pasakoja „Veganulis“
Daržovių sriuba su žemės riešutų sviestu. Skamba įtartinai? „Ne vištienos kepsnelis“ išsklaidys jūsų abejones
Neatsispiriami aštriai karamelizuoti baklažanai pagal „Veg4u“
Saldu, laaabai saldu, paprasta ir greitai, ala triufeliai iš to kas spintelėje pagal „Magic Mushrooms“!

 

Padėk mums padėti gyvūnams

15 € 40 € 5 € kita suma

Gauk naujienas į pašto dėžutę!

Prisijunk prie tūkstančių žmonių, kurie domisi gyvūnų apsaugos situacija Lietuvoje ir prenumeruok mūsų naujienlaiškį.

×

Patinka tai, ką skaitai?
Užsiprenumeruok naujienlaiškį.