Paaukok

Filmai ir knygos veganizmo tema

Labas!

Šįkart VeGegužėje kalbame apie savišvietą – filmus ir knygas veganizmo tema.

Filmai

Etika Jei mitybą keisti nusprendėte dėl gyvūnų ar norėtumėte apie tai sužinoti daugiau, rekomenduojame pažiūrėti filmą ,,Rūšizmas“ (SPECIESISM) – tai dokumentika, nagrinėjanti gyvulininkystės pramonę iš etinės pusės. Filmas įtraukia į kartais juokingus, kartais gąsdinančius jo kūrėjo nuotykius narpliojant, kas slepiasi po „rūšizmo“ sąvoka. Patiks tiems, kam įdomūs mūsų – žmonių – santykiai su gyvūnais. Nei į vienus, nei į kitus po šio filmo nebegalėsite žiūrėti taip pat. www.speciesismthemovie.com

Aplinkosauga „Karvių sąmokslo teorija“ (COWSPIRACY) patiks socialiai atsakingiems žiūrovams, kuriems rūpi planetos ateitis. Filme keliamas klausimas, kodėl didžiausios pasaulio aplinkosaugos organizacijos vengia kalbėti apie šiuolaikinio žemės ūkio gamtai keliamus pavojus. Pasiruoškite būti nustebinti atsakymų. www.cowspiracy.com

Sveikata Sveikata besirūpinantiems būtina pamatyti amerikiečių juostą „(Sv)eikit po velnių“ (WHAT THE HEALTH). Joje nagrinėjama, kodėl, nepaisant pažangios šiuolaikinės medicinos, sunkiomis lėtinėmis ligomis serga daugiau žmonių nei bet kada. Pasikliaudami autoritetingais gydytojais bei tyrėjais, filmo kūrėjai atskleidžia korupcinius ryšius tarp valdžios institucijų ir didžiųjų sveikatos verslų, kurių pasekmės visuomenei kainuoja milijonus. http://www.whatthehealthfilm.com

Knygos

Sveika mityba Kotryna Cikanauskienė. „Augalinė mityba. Kaip maitintis žaliai Lietuvoje?

Tai praktiška knyga-vadovas. Joje ne tik supažindinama su augalinės mitybos privalumais sveikatai, bet ir pateikiama naudingos informacijos, padėsiančios lengviau pakeisti mitybos įpročius. Autorė teigia norinti supažindinti skaitytojus su „protingu valgymu“ – mitybos sistema, pritaikyta valgytojo fiziologiniams poreikiams, psichologinėms savybėms ir ekonominėms galimybėms.

Sportas Mykolas Simutis. „Sportuojantis veganas

Sportas ir augalinė mityba – suderinami! Remdamasis tiek savo patirtimi, tiek mokslo šaltiniais, autorius sugriauna mitą, kad aktyviai sportuojant būtinas gyvūninis maistas. Šioje knygoje rasite:

  • trumpą ir aiškią sporto teorijos apžvalgą, kuri padės suprasti, kokie jūsų sporto tikslai;
  • naudingos informacijos apie maisto medžiagas, svarbias sportuojant ir atgaunant jėgas po treniruočių;
  • veganiško maisto ir jūsų pasirinktų sporto tikslų derinimo principus;
    sportuojančio vegano valgiaraštį.

Receptai Veganiška virtuvė

Knygoje rasite daugiau nei 100 įvairių veganiškų patiekalų receptų: pradedant tradicinių įvairių šalių virtuvių variacijomis (cepelinais, žemaitiškais blynais, lazanija, muzaka), baigiant naujais ir netikėtais deriniais. Kaip rašo autorės, knyga laužo stereotipą, kad veganai valgo neskaniai ir neįdomiai – joje rasite daug pagrindinių patiekalų, sriubų, užkandžių, salotų, kokteilių bei desertų receptų.

Mūsų santykis su gyvūnais Dario Martinelli „Laiškai sūnui vegetarui

Italų semiotikos profesorius ir mylintis tėtis Dario Martinelli pradėjo rašyti laiškus sūnui vos šiam suėjo pusė metukų ir rašė šiuos laiškus net trejus metus. Visus juos jungia gyvūnų tema. D. Martinelli svarbus ne vien vegetarizmas. Permąstoma aibė dalykų, kuriais esame įsitikinę, nors apie juos negalvojame. Autorius kritikuoja ne tik šiuolaikinį žmonių ir gyvūnų santykį, bet ir savipasitenkinimą, neretai būdingą gyvūnų teisių gynėjams... D. Martinelli paaiškina kasdienius savo sprendimus, kurie daro jį laimingesnį ir teisesnį patį prieš save.

Mes nuolatos rodome įvairius filmus gyvūnų, gyvūnų teisių ir augalinio maisto temomis, rengiame įvairius seminarus su ryškiausiais šių dienų gyvūnų teisių aktyvistais, tad nepamirškite sekti mūsų veiklos Facebook tinkle ir apie artėjančius renginius sužinosite pirmieji!

„Veganulis“ pasirūpins sveikais ir maistingais pusryčiais su šiais egzotiniais grikiais
Sotūs ir stiprūs pusryčiai pagal „Veganulį“: sumuštinukai su tofu
Spagečiai su daržovėmis kokosų padaže pagal „Ne vištienos kepsnelis“
„Žalia bet ne žolė“ siūlo išmėginti veganišką lazaniją
Mėgstantiems tradicijas „Veganulis“ rekomenduoja iš naujo atrasti baltąją mišrainę
„Vegan pipiras“ sumuštiniai su saulėgrąžų grietine – mėgstantiems sočius vakarus
Pasiilgusiems Nomedos saldainių „Vegan pipiras“ turi ką pasiūlyti

 

Padėk mums padėti gyvūnams

15 € 40 € 5 € kita suma

Gauk naujienas į pašto dėžutę!

Prisijunk prie tūkstančių žmonių, kurie domisi gyvūnų apsaugos situacija Lietuvoje ir prenumeruok mūsų naujienlaiškį.

×

Patinka tai, ką skaitai?
Užsiprenumeruok naujienlaiškį.