Paaukok

„Tušti narvai“ apdovanoti kaip „Išsiskirianti organizacija“

Organizacija Animal Charity Evaluators (liet. „Labdaros organizacijų gyvūnams vertintojai“) analizuoja tūkstančius gyvūnų apsaugos organizacijų visame pasaulyje, atrenka geriausias ir jas įvertina. Ir šiais metais jie paskelbė, kad mes esame viena iš pačių efektyviausių organizacijų pasaulyje!* 

 

Animal Charity Evaluators (ACE) buvo sukurta tam, kad atsakytų į vieną klausimą: kaip geriausiai padėti gyvūnams, turint ribotus išteklius? ACE įkūrėjams rūpėjo gyvūnai ir jie norėjo padėti didžiausiam gyvūnų skaičiui. Tuo metu buvo labai sunku rasti informacijos apie tai, kaip veikia atskiros organizacijos, asociacijos ir labdaros, kurios dirba gyvūnų srityje. Taip pat jie nežinojo, ar geriau padėti laukiniams gyvūnams, benamiams gyvūnams ar tiems, kurie auginami dėl maisto. 

Jie pasiryžo imtis spręsti šias problemas, dėl to jų darbas paremtas dviem principais: 

  1. Apskaičiuoti, kokie veiksmai yra efektyviausi, norint padėti gyvūnams, ir taip išgelbėti didžiausią skaičių gyvūnų;
  2. Išsiaiškinti, kurios organizacijos yra tikrai efektyvios ir padeda didžiausiam skaičiui gyvūnų.

Kur yra daugiausia gyvūnų kentėjimo?

Dabar jau galime tvirtai sakyti, kad daugiausia gyvūnų yra nužudoma dėl maisto. ACE apie šią problemą rašo taip: 

„Gyvūnų kentėjimas pasaulyje yra didžiulis, bet kentėjimas fermose yra toks stiprus ir jo tiek daug, kad pranoksta bet kokią kitą gyvūnų kentėjimo formą. Kiekvienam šuniui ar katei, kuris mirė prieglaudoje, tenka 3400 dėl maisto nužudomų gyvūnų, kenčiančių fermose.Vien JAV per metus nužudoma 9.2 milijardai gyvūnų, iš kurių 8.8 milijardo yra vištos. Tai reiškia 279 vištas per sekundę ir 21 kartą daugiau gyvūnų, nei nužudoma laboratorijose.“** 

Dar labiau neramina tai, kad Animal Charity Evaluators nustatė, jog 99.6% gyvūnų JAV kenčia fermose, tačiau jiems paaukojama vos 0.8% visų pinigų, kurie aukojami gyvūnams. Todėl tarp ACE rekomenduojamų organizacijų kaip efektyviausios dažnai atsiduria būtent dėl ūkiuose išnaudojamų gyvūnų gerovės kovojančios organizacijos, mat jos padeda didžiausiam skaičiui individų.

Rekomenduojame pasižiūrėti šį trumpą Animal Charity Evaluators video, kuris paaiškina jų veiklą (angliškai). 

 

„Tušti narvai“ buvo pripažinti kaip viena geriausių organizacijų pasaulyje

Kaip atrodė įvertinimo procesas? 

Animal Charity Evaluators tiria gyvūnų apsaugos organizacijas, rinkdami duomenis apie tūkstančius iš jų. Kai kurios atmetamos iš karto kaip neatitinkančios kriterijų.

Organizacijų, kurios praeina šį turą, jie prašo pateikti šiek tiek esminės informacijos. Pagal tai jie atsirenka kelias organizacijas, kurias tiria labai išsamiai ir iš jų išrenka geriausias. 

Šiais metais vertintojai išsamiai tyrė Open Cages, t.y. visas organizacijas, kurios priklauso Open Cages skėtinei organizacijai („Tušti narvai“ Lietuvoje, Otwarte klatki Lenkijoje, Nahtamatood Loomad Estijoje, Vidkritij klitki Ukrainoje), bet daugiausiai dėmesio buvo skirta („Tuštiems narvams“ ir Otwarte klatki, nes kitos organizacijos tokios jaunos, kad dar net nesulaukė savo pirmojo gimtadienio. 

Šis išsamus tyrimas reiškia daugybę oficialių interviu, dokumentų pateikimą, o svarbiausia – išsamią išlaidų ir rezultatų analizę. Akcentuojamas skaidrumas. Tai taip pat reiškia, kad reikia pripažinti ir klaidas, kurias organizacija padarė. 

Kiekviena organizacija vertinama pagal šiuos kriterijus: 

  1. turi aiškius plėtros planus ir jai reikia daugiau lėšų jiems įgyvendinti
  2. veikia efektyviai ir padeda dideliam skaičiui gyvūnų
  3. resursus naudoja atsakingai ir nešvaisto jų nereikalingiems dalykams
  4. patyrė daug laimėjimų/pasiekimų
  5. gali identifikuoti savo efektyvius bei neefektyvius projektus ir keičia savo veiklą priklausomai nuo to
  6. turi stiprius lyderius ir gerai išvystytą strategiją
  7. turi sveiką vidaus kultūrą ir stiprią struktūrą

  

Kokios mūsų stiprybės?

 „„Tušti narvai“ supranta mokslinių tyrimų ir įrodymų naudą siekiant efektyvumo. Organizacija apskaičiuoja savo darbo rezultatus ir aktyviai ieško būdų kaip pagerinti savo strategiją. Organizacija pademonstravo galinti sustabdyti ne tokius efektyvius projektus, kad galėtų daugiau resursų skirti efektyvesniems.

Kadangi Tušti narvai veikia regione, kuriame pramoniniu būdu auginama labai daug gyvūnų, o gyvūnų apsaugos judėjimas dar itin jaunas ir nedidelis, tikime, kad jie gali turėti labai daug įtakos.“

 

Kokios mūsų silpnybės?

„„Tušti narvai“ yra organizacija, pagrįsta savanorių darbu ir tik neseniai pradėjo samdyti žmones bei įdiegė formalesnę struktūrą. Panašu, kad jie neturi procedūrų, kurios galėtų pakelti darbuotojų kompetenciją, taip pat procedūrų, kurios užtikrintų saugią atmosferą darbe ir vidinių konfliktų sprendimą. Apibendrinant, jų trumpa istorija reiškia, kad mes tiksliai nežinome, kaip organizaciją pakeis augimas.“

 

Ką reiškia „Išsiskirianti organizacija“?

Iš visų organizacijų, kurias analizuoja ACE, geriausias jie suskirsto į dvi kategorijas:

Geriausios organizacijos (Top Charities) - organizacijos, kurios pasiekia daugiausiai dėl gyvūnų ir joms reikia lėšų, kad pasiektų dar daugiau.

Išsiskiriančios organizacijos (Standout Charities) - organizacijos, kurios dirba labai gerai ir ACE įsitikinę jų efektyvumu, bet joms dar ko nors trūksta, kad būtų tarp Geriausių.

 

Kiek gyvūnų išgelbėja 1€, skirtas „Tuštiems narvams“?

Animal Charity Evaluators analizė taip pat išsiaiškina, kiek gyvūnų padeda 1 euras (1 doleris) skirtas konkrečiai organizacijai. Pagal jų skaičiavimą, vienas euras, skirtas „Tuštiems narvams“, išgelbėja apie 4 gyvūnus nuo kentėjimo. Tad 5€ auka, skirta mums, padeda net 20-čiai gyvūnų!

Žinoma, verta atsiminti, kad šie skaičiavimai yra labai apytiksliai ir ne visada turėtų būti priimami kaip vienintelė matavimo priemonė. Tai tiesiog būdas palyginti vienas organizacijas su kitomis. Ir tai padeda suvokti, kiek iš tikro daug gyvūnų gali išgelbėti efektyviai naudojami pinigai.

 

Kartu kuriame pasaulį be gyvūnų kentėjimo

Gauti tokį pripažinimą jaunai organizacijai Lietuvoje (kol kas mes vienintelė organizacija, veikianti ir Lietuvoje, kurią svarstė ACE) reiškia labai daug. Svarbiausia, kad tai, ką mes darome dėl gyvūnų, yra efektyvu ir iš tikro jiems padeda.

Taip pat žinome, kad be Jūsų pagalbos mes nebūtume ten, kur dabar esame.

Jeigu Jūs remiate mus pinigais, dalinatės mūsų peticijomis, sekate mus socialiniuose tinkluose, savanoriaujate ar kitaip padedate „Tuštiems narvams“, šis apdovanojimas skirtas ir Jums. Tik dėl Jūsų mes galime kalbėti apie gyvūnų apsaugą ir reikalauti pokyčių.

Kiekvienas euras, kiekvienas „patinka“, kiekvienas parašas yra žingsnis į priekį. Jūs nuostabūs ir žinome, kad galime Jumis pasikliauti.

 

Ačiū!!!

 

Na, o jeigu jaučiate, kad šiandienos nuotaiką puikiai pakeltų dar 20-ties gyvūnų išgelbėjimas, paaukokite mums 5€ ir pasirūpinsime, kad jie būtų panaudoti kuo efektyviau.https://animalcharityevaluators.org/charity-review/open-cages/ 

**  Lietuvoje vištų nužudoma apie 2700 kartų daugiau nei gyvūnų laboratorijose, tačiau labai tikslių duomenų apie laboratorijų gyvūnus neturime, tad skaičius yra labai apytikris.

Padėk mums padėti gyvūnams

15 € 40 € 5 € kita suma

Gauk naujienas į pašto dėžutę!

Prisijunk prie tūkstančių žmonių, kurie domisi gyvūnų apsaugos situacija Lietuvoje ir prenumeruok mūsų naujienlaiškį.

×

Patinka tai, ką skaitai?
Užsiprenumeruok naujienlaiškį.