Paaukok

5 būdai padėti gyvūnams neišeinant iš namų

Pagalba gyvūnams gali būti įvairi – daug kas tai supranta kaip globą ir priežiūrą. Tačiau jeigu norime padėti fermų gyvūnams, įprasti metodai retai tinka. Štai keletas būdų, kuriais gali padėti fermų gyvūnams nesugaištant daug laiko ir net nepaliekant namų!

1. Pasirašyk

Kartais organizacijos ar individualūs asmenys paprašys Tavęs pasirašyti. Dažniausiai tai peticijos, bet pasitaiko ir laiškų. Nesvarbu ar tai prašymas išgelbėti vieną arklį nuo skerdyklos, ar sukurti geresnes sąlygas milijonams vištų – Tavo parašas svarbus. Jokia peticija nebūtų kuriama, jeigu ji nieko nelemtų ir būtų bevertė. Ir nors tai nėra pats efektyviasias būdas padėti gyvūnams, gali tai padaryti savo namuose. Todėl padėk parašą, ten kur svarbu – juk tai užtrunka tik kelias sekundes!

Jeigu dar neišsiuntei laiško, prašančio Rimi atsisakyti narvuose augintų vištų kiaušinių ir taip pagerinti gyvenimus tūkstančiams vištų, gali tai padaryti dabar puslapyje http://rimi.skriaudziagyvunus.lt/

2. Aktyviai dalyvauk socialiniuose tinkluose

Socialiniai tinklai išplitę po visą pasaulį ir beveik visose amžiaus grupėse. Todėl nieko keisto, kad ir pokyčių stengiamasi pasiekti pasitelkiant socialinius tinklus.

Paprastas būdas kaip gali padėti gyvūnams tiesiog prie savo kompiuterio – būti aktyviu mėgstamų organizacijų socialiniuose tinkluose. Komentarai ir pamėgimai yra svarbūs, tačiau norint padidinti efektyvumą, reikėtų įrašais dalintis su draugais. Daugiau dėmesio sulaukiantys įrašai automatiškai siunčiami platesnei auditorijai ir taip vyksta sniego gniūžtės efektas, tad svarbius įrašus pamato žymiai daugiau žmonių.

3. Reikalauk pokyčių gyvūnams iš institucijų ir įmonių

Taip, teisingai. Kartais norint pokyčių, tenka reikalauti. Elektroniniai ir popieriniai laiškai, skambučiai, balso pranešimai, komentarai internete – visa tai yra šansai padėti fermų gyvūnams. Jeigu parduotuvėje prie Tavo namų nėra augalinio pieno – skambink vadovams ir paprašyk, kad jo atvežtų. Jeigu Tavo mėgstama kavinė neturi jokio augalinio patiekalo – pasiūlyk jiems įtraukti ką nors naujo į savo meniu. Kai žinai, kad tavo balsas turi vertę – aplink atsirada daug galimybių padėti gyvūnams. Nors tai mažas žingsnelis, tačiau reikiama linkme!

4. Remk organizacijas

Jeigu nori padėti fermose kenčiantiems gyvūnams, bet neturi laisvo laiko savanoriavimui, gali tapti rėmėja(-u).

Gyvūnų teisių organizacijos visuomet gali pasiekti geresnių rezultatų, jeigu turi daugiau resursų. Todėl siekti tikslų daug lengviau, jeigu finansinės svarstyklės krypsta gyvūnams teigiama linkme.

Priklausomai nuo Tavo finansinių galimybių, organizacijų rėmimas gali būti vienas efektyviausių būdų kaip gali padėti gyvūnams iš namų.

5. Maitinkis augaliniu maistu

Kuo daugiau valgysi augalų, tuo mažiau vietos ant tavo stalo liks gyvūnams.

Pagal „Veganomics“ autoriaus Nick Cooney skaičiavimus, vienas augaliniu maistu besimaitinantis žmogus gali išgelbėti iki 30 gyvybių per metus! Ir toks pasiekimas nereikalauja papildomai eiti iš namų. Gyvūninių produktų racione sumažinimas ne tik reikš mažiau dėl maisto nužudomų gyvūnų, bet ir kurs paklausą augalinėms alternatyvoms, todėl visiems bus lengviau maitintis augalingai.

 

Padėk mums padėti gyvūnams

15 € 40 € 5 € kita suma

Gauk naujienas į pašto dėžutę!

Prisijunk prie tūkstančių žmonių, kurie domisi gyvūnų apsaugos situacija Lietuvoje ir prenumeruok mūsų naujienlaiškį.

×

Patinka tai, ką skaitai?
Užsiprenumeruok naujienlaiškį.