Paaukok

Mėsos industrija pavertė viščiukus 200 kg sveriančiais dešimtmečiais

Dabartinėse industrinėse fermose auginami viščiukai sveria 3 kartus daugiau už viščiukus 1950-aisiais ir auga žymiai greitesniu tempu. Nuo gimimo jų svoris pakyla iki beveik trijų kilogramų vos per 6 savaites. Tokius gyvūnus galima prilyginti 200 kg sveriantiems dešimtmečiams.

Kaip viščiukų industrija tapo tokia išsigimusi?

 

1950-aisiais, intensyvios paukštininkystės pradžioje, vidutinis viščiukas, auginamas mėsai nuo išsiperėjimo iki pjovimo 56-ą gyvenimo dieną pasiekdavo maždaug 1 kg svorį. Augant mėsos poreikiui, industrinė gyvulininkystė, panaudodama selekcinius metodus, palaipsniui išveisė viščiukus-monstrus.

Šios genetinės manipuliacijos turėjo siaubingas pasekmes viščiukams. Viščiukų raumenims augant nenatūraliai sparčiai, skeleto sistema nespėja kartu. Dėl didelio krūvio kojoms, kvėpavimo ir širdies sistemai, nemaža dalis viščiukų sunkiai vaikšto ar negali paeiti išvis ir nuolat kenčia skausmą kojose. Taip pat broileriai kenčia nuo širdies smūgių, organų nepakankamumo ir kitų problemų.

Foto © Andrew Skowron

Foto © Andrew Skowron

Mėsai auginami viščiukai yra vieni labiausiai išnaudojamų gyvūnų pasaulyje ir Lietuvoje. Lietuvoje nužudoma daugiau nei 50 milijonų broilerių kasmet. Tai yra maždaug 50 kartų daugiau nei kitų mėsai auginamų gyvūnų – kiaulių, karvių, arklių, avių ir kt. – kartu sudėjus.

Broilerių industrija, tokia, kokia yra dabar, yra žiauri ir siekdama pelno nepateisinamai elgiasi su gyvūnais. Tačiau alternatyva yra. Mažinkime mėsos vartojimą ir rinkimės vis labiau populiarėjančius augalinius produktus. Mėsą pakeisti galinčių produktų pasiūla auga ir prekybos tinkluose. Mūsų naujai išleistame nemokamame augalinės mitybos gide rasite patarimų kaip pakeisti mėsą ir kitus gyvūninius produktus: https://www.tustinarvai.lt/leidiniai#augalingos-mitybos-gidas-2018

Foto © Trys paršeliai

* * * 

Parengta pagal:

http://www.mercyforanimals.org/the-meat-industry-has-turned-chickens-into

http://www.mercyforanimals.org/look-what-weve-done-to-chickens

Padėk mums padėti gyvūnams

15 € 40 € 5 € kita suma

Gauk naujienas į pašto dėžutę!

Prisijunk prie tūkstančių žmonių, kurie domisi gyvūnų apsaugos situacija Lietuvoje ir prenumeruok mūsų naujienlaiškį.

×

Patinka tai, ką skaitai?
Užsiprenumeruok naujienlaiškį.