Paaukok

Aš esu Lukas ir filmuoju gyvūnus fermose

Mano tikrasis vardas nėra Lukas. Privalau slėpti savo tapatybę, kad galėčiau dirbti dėl gyvūnų. Tačiau visa kita šiame laiške yra tiesa. 

Turiu tam tikrų įgūdžių, leidžiančių man patekti į vietas, kuriose neturėčiau būti.Noriu papasakoti Jums apie vieną šiltą birželio naktį Lietuvoje. Tai buvo tokia naktis, kai saulė beveik nenusileidžia. Turėjau dirbti ypač greitai.

Priėjau prie didžiulio pastato, kurio viduje, žinojau, laikomi dešimtys tūkstančių gyvūnų. Stovint prie veikiančio ventiliatoriaus dieną, galima pro mentes įžiūrėti paukščius viduje. Tiesa, geriau nežiūrėti į jį iš arti. Pirma, į tave pučia labai daug neaiškios kilmės dulkių. Greičiausiai tai vištų plunksnų, mėšlo ir negyvos odos dalelių mišinys. Antra, iš jo sklinda tiesiog nesuvokiama smarvė. Palaikykite 40 000 gyvūnų ir jų mėšlą kelias dienas uždaroje patalpoje, o tada per vieną skylę išpūskite iš patalpos orą. Taip ir kvepia stovint prie paukštyno ventiliatoriaus…   

Įsitikiname, kad saugu pradėti, ir įeiname į vidų. Stengiamės dirbti greitai ir tyliai. Norime surinkti kuo daugiau įrodymų apie sužalotus ar ligotus paukščius. Tiesa, šioje fermoje tai „lengva“, nes nesvarbu, į kurį gyvūną bepažiūrėtum, visi jie atrodo baisiai. Esu buvęs daugelyje fermų ir šita viena blogiausių, kurias mačiau... 

Visos vištos čia nuplikusios. Visos apkibusios erkėmis. Filmuoju vieną iš jų. Tik paskui, žiūrėdamas vaizdo įrašą, pamatysiu, kad man befilmuojant jai iš ausies išropoja didelė raudona erkė.

Pastebiu vieną pabėgėlę. Kažkokiu būdu ji ištrūko iš narvo ir dabar gali mėgautis sąlygine laisve. Iki ryto. Tol, kol ateis žmogus, kuriam betraukiant iš narvų lavonus ji ir paspruko.

Būdamas fermos viduje visada prarandu laiko nuovoką. Čia yra tiek daug ką padaryti... Žinau, kad vaikštau tarp pasmerktų gyvūnų ir vienintelis dalykas, kurį galiu daryti dabar, tai kuo kokybiškiau užfiksuoti jų kasdienybę.

Tik mano kamera gali perteikti šių gyvūnų liūdną gyvenimą kitiems. Nuo filmavimo ir fotografavimo rezultatų gali priklausyti daugybės žmonių pasirinkimai ateityje. Ir nors tai nė kiek nepadeda čia ir dabar aplink mane esančioms vištoms, tai gali padėti kitoms.

Jau reikia eiti. Norisi pabūti dar, bet žinau, kad naktis beveik pasibaigė ir jau reikia skubėti. Nenorime būti pastebėti, todėl paliekame teritoriją.

O jos lieka čia, laukti savo mirties...

Grįžtame ir peržiūrime surinktą medžiagą. Vaizdai išties žiaurūs. Tačiau kažkiek palengvėja, nes žinau, kad jeigu pavyks juos parodyti žmonėms, ateityje gyvūnams bus daug geriau.

Norėčiau galėti visus žmones nuvesti į tokią fermą, kad jie pažiūrėtų, iš kur atsiranda kiaušiniai. Tačiau negaliu. Todėl prašau Tavęs padėti atskleisti šios baisios industrijos veidą. Paaukok kelis eurus Tuštiems narvams, o jie padarys, kad kuo daugiau žmonių pamatytų, ką reiškia narvuose laikyti gyvūnus. 

https://www.tustinarvai.lt/padek-gyvunams/ 

 

Ačiū.

Lukas

 

Padėk mums padėti gyvūnams

15 € 40 € 5 € kita suma

Gauk naujienas į pašto dėžutę!

Prisijunk prie tūkstančių žmonių, kurie domisi gyvūnų apsaugos situacija Lietuvoje ir prenumeruok mūsų naujienlaiškį.

×

Patinka tai, ką skaitai?
Užsiprenumeruok naujienlaiškį.