Paaukok

5 būdai padėti kailiniams žvėreliams

1. Parašykite laišką Seimo nariui(-ei), už kurį(-ią) balsavote.

Kreipkitės į juos ar jų padėjėjus el.paštu arba telefonu ir kaip rinkėjas papasakokite, kodėl nepritariate kailių ūkių veiklai ir kad laukiate jos uždraudimo. Popieriniais ar elektroniniais laiškais paraginkite kelis pasirinktus parlamentarus balsuoti už kailių fermų uždraudimo įstatymą.

Stereotipija

2. Rinkitės dirbtinį kailį.

Kaskart, kai renkatės kailinį (ar su kailio detalėmis) gaminį, verta patikrinti, ar kailis tikrai dirbtinis (kaip atpažinti gyvūnų kailį, plačiau rašėme čia). Natūralaus kailio būna aksesuarų, drabužių ar batų sudėtyje, bet etiketėje tai gali ir neatsispindėti.

ES drabužių etikečių taisyklės, deja, vis dar verčia mus spėlioti

3. Neleiskite kailininkams įsikurti jūsų pašonėje.

Žmonės, gyvenantys šalia kailių ūkių, susiduria su daugybe (kartais – netgi sveikatai rimtai pavojingų) nepatogumų. Daugybė kailinių žvėrelių fermų veikia be poveikio aplinkai vertinimo ataskaitos ir be vietos bendruomenės pritarimo, o tais atvejais, kai gali pateikti PAV ataskaitą, dažnai pasitenkina atmestinai sudarytu, formaliu dokumentu, neatspindinčiu realios taršos situacijos. Netoli jūsų gyvenamosios arba mėgstamos atostogų vietos plečiasi kailių ferma? Praneškite mums ir kovokime kartu!

4. Palaikykite kailio atsisakiusius prekės ženklus ir parduotuves. 

Net jei nieko iš jų neperkate, galite išreikšti palaikymą jų pasirinkimui per socialinius tinklus. Šeimos narys, giminaitis ar artimas draugas sugalvojo pirkti kailinius? Pasiūlykite alternatyvų ir padėkite jiems išsirinkti ką nors gražaus! Laimei, šiais laikais nesunku rasti prašmatnų dirbtinio kailio paltą ar nuo tikro kailio sunkiai atskiriamą kepurę; daugėja ir tikrai šiltų bei elegantiškų striukių. Idėjų, kur ieškoti šiltų pirkinių, galite pasisemti ir iš programos „Prekyba be kailio“ sąrašo.

D.EFECT dirbtinio kailio paltas

5. Prisijunkite prie mūsų! 

Net paprasta ir daug laiko neatimanti veikla, tokia kaip dalyvavimas proteste ar eitynėse už gyvūnus, elektronių laiškų siuntinėjimas, lankstinukų dalijimas ar peticijos pasirašymas gali tapti didžiulių pokyčių gyvūnams dalimi. Netgi dar daugiau: be šių nedidelių veiksmų ir visuomenės įsitraukimo kailio problemos niekad neišspręsime. Kitas svarus būdas prisidėti – paremkite Tuščius narvus. Taip leisite mums toliau dirbti ties tuo, kuo tikime, ir pasiekti didesnių rezultatų.

Ačiū!

Padėk mums padėti gyvūnams

15 € 40 € 5 € kita suma

Gauk naujienas į pašto dėžutę!

Prisijunk prie tūkstančių žmonių, kurie domisi gyvūnų apsaugos situacija Lietuvoje ir prenumeruok mūsų naujienlaiškį.

×

Patinka tai, ką skaitai?
Užsiprenumeruok naujienlaiškį.