Paaukok

Lietuviai: mėsai auginamų viščiukų sąlygos turi būti geresnės

2018 m. kovą atlikta visuomenės nuomonės apklausa rodo, kad net trys ketvirtadaliai (75,8 %) lietuvių mano, jog fermose mėsai auginamų vištų sąlygos turėtų būti pagerintos, o beveik pusė (47,2%) šalies gyventojų pasiruošę mokėti daugiau už geresnėmis sąlygomis užaugintų gyvūnų mėsą.

Gyventojams užduoti du klausimai apie mėsai auginamų viščiukų broilerių gerovę*. Pirmasis – ar paukštynuose mėsai auginamų vištų sąlygos turėtų būti pagerintos?

75,8 % gyventojų atsakė teigiamai. Dažniau teigiamai atsakė jaunesni respondentai (amžiaus grupėje iki 29m. tokių buvo net virš 80 %). Taip pat už aukštesnę gyvūnų gerovę dažniau pasisako moterys (80,5 % moterų ir 70,6 % vyrų), labiau išsilavinę ir miestų gyventojai.

Antrasis klausimas skambėjo taip: ar mokėtumėte daugiau už mėsą iš fermų, kuriose gyvūnai auginami geresnėmis sąlygomis?

Beveik pusė (47,2 %) lietuvių sutiktų mokėti brangiau už geriau užaugintų vištų mėsą. Į šį klausimą taip pat kiek dažniau teigiamai atsakė moterys, aukštesnį išsilavinimą turintys ir miestų gyventojai (tokių buvo net 65 %!).

Foto © Andrew Skowron

Lietuvoje kasmet mėsai nužudoma virš 50 mln. broilerių. Tai yra apie 50 kartų daugiau nei paršelių, karvių, avių, arklių ir kt. gyvūnų, nužudomų mėsai, kartu sudėjus.

Šiuo metu parduotuvėse pasirinkimo nedaug – geresnėmis sąlygomis (ekologiškai) vištas augina vos 4 viščiukų broilerių auginimo fermos. Likusios 56 fermos augina gyvūnus įprastu būdu, keliančių gyvūnams didžiulių gerovės problemų. Nenatūraliai didelis svoris, dėl kurio didelė dalis viščiukų negali net vaikščioti, skeleto problemos, gyvenimas tankiai sugrūstose, nešvariose fermose – tai tik keletas problemų jose. Plačiau apie tai, kaip auginami viščiukai, skaitykite čia

Skatiname mažinti mėsos vartojimą ir bent vieną dieną savaitėje rinktis etišką ir sveikatai palankų augalinį maistą – pradėkite nuo auGalingo pirmadienio!

Dėkojame „Vilmorus“ už atliktą apklausą.

 

* Tyrimą „Tušti narvai“ užsakymu atliko Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras „Vilmorus“. Iš viso buvo apklausti 1005 žmonės 19-oje miestų ir 23-uose kaimuose. Pilnos klausimų formuluotės:

 1. Jūsų nuomone, ar fermose mėsai auginamų vištų sąlygos turėtų būti pagerintos? 
 1. Tikrai taip 43,4%
 2. Labiau taip 32,4%
 3. Labiau ne 4,7%
 4. Tikrai ne 1,6%
 5. Nežinau/ sunku pasakyti 17,5%
 1. Ar mokėtumėte daugiau už mėsą iš fermų, kuriose gyvūnai auginami geresnėmis sąlygomis?
 1. Tikrai taip 19,4%
 2. Labiau taip 27,8%
 3. Labiau ne 15%
 4. Tikrai ne 17,9%
 5. Nežinau/ sunku pasakyti 18,2%
 6. Mėsos nevartoju 1,7%

 

 

Padėk mums padėti gyvūnams

15 € 40 € 5 € kita suma

Gauk naujienas į pašto dėžutę!

Prisijunk prie tūkstančių žmonių, kurie domisi gyvūnų apsaugos situacija Lietuvoje ir prenumeruok mūsų naujienlaiškį.

×

Patinka tai, ką skaitai?
Užsiprenumeruok naujienlaiškį.