Paremk

Kodėl nustoję valgyti tik raudoną mėsą galime pakenkti gyvūnams?

Šiame „Los Angeles Times“ straipsnyje garsus etikos filosofas Peter Singer bei gyvūnų aktyvistė ir rašytoja Karen Dawn aptarė, kaip raudonos mėsos atsisakymas padidina gyvūnų kančias.

Daugelis žmonių, nustoję valgyti didesnių gyvūnų – kiaulių ar karvių – mėsą, toliau valgo vištų mėsą ir žuvį. Kai kurie tai daro dėl sveikatos sumetimų, tačiau dažniausiai žmonės jaučia stipresnį ryšį su didesniais žinduoliais, kurie yra panašesni į naminius gyvūnus.

Karvių ir kiaulių pakeitimas paukščiais bei žuvimi dažniausiai reiškia, kad bus paskersta daugiau gyvūnų, nes paukščiai ir žuvys yra mažesni. Tad jei sunku atsisakyti visos mėsos, augaliniais produktais pakeiskite tik vištų mėsą ir žuvį – taip padėsite didžiausiam skaičiui gyvūnų.

Viščiukas broileris industrinėje fermoje

Karvės, kiaulės, žuvys bei paukščiai yra juntančios būtybės, galinčios kentėti bei jausti skausmą taip pat, kaip ir mūsų naminiai gyvūnai. Esame rašę, jog mokslininkai linksta manyti, kad žuvys ne tik jaučia skausmą, bet taip pat yra sąmoningos. Jos taip pat jaučia malonumą panašiai kaip šunys, katės bei kiti gyvūnai.

Manymas, jog žuvys kvailos, yra visiškai klaidingas. Žuvys yra protingos būtybės, galinčios atpažinti veidus bei turinčios išlavintus bendravimo įgūdžius. Tą patį galima pasakyti ir apie vištas. Vištos sugeba perduoti žinias iš vienos kartos į kitą bei suprasti, kad neseniai paslėpti daiktai vis dar egzistuoja. Tai – didesni nei dvejų metų vaiko sugebėjimai.

Kaip ir visi intensyvios gyvulininkystės ūkiuose esantys gyvūnai, vištos ir žuvys labai kankinasi. Ne vienas slaptas tyrimas parodė, kad mėsai laikomos vištos yra nuolat mėtomos bei pakabinamos žemyn galva, o taip pat jų gerklės būna perpjaunamos joms vis dar būnant sąmoningoms. Žuvys intensyvios žuvininkystės ūkiuose yra laikomos sausakimšomis bei nešvariomis sąlygomis.

Filosofas Jeremy Bentham yra rašęs: „Klausimas nėra „Ar jie gali mąstyti?“ ar „Ar jie gali kalbėti?“, bet „Ar jie gali kentėti?“. Maistui auginami gyvūnai kentėti gali, todėl džiugu, kad vis daugiau žmonių pasirenka palaipsniui pereiti prie gyvūnams draugiškos augalinės mitybos. Prisijunkite prie jų atsisiųsdami nemokamą augalinės mitybos gidą: http://tustinarvai.lt/geri-sprendimai-augalines-mitybos-gidas/

Parengta pagal: http://www.mercyforanimals.org/why-just-giving-up-red-meat-can-actually

Paremk kovą už gyvūnus

15 € 40 € 5 € kita suma

O ką padarysi dabar?

Tu gali jiems padėti

Ar šie gyvūnai gali Tavimi kliautis? Pasirašyk pasižadėjimą imtis realių veiksmų, kuriais padėtum gyvūnams.

Užtruksi vos minutę ir tapsi milijonų gyvūnų balsu

Paremk kovą už gyvūnus

Tavo parama – labai svarbi. Ji padės užtikrinti, kad kova už gyvūnus nesustos tol, kol gyvūnai kentės Lietuvos pramoninėse fermose.

×

Patinka tai, ką skaitai?
Užsiprenumeruok naujienlaiškį.