Paaukok

Kodėl industrinėse fermose masiškai žūsta gyvūnai?

Karščiai pribaigė 10 tūkstančių viščiukų.

Dėl ventiliavimo sistemos gedimo nugaišo daugiau nei 13,5 tūkst. paukščių.

Paukščiai pradėjo gaišti dėl hipertermijos. Inspektorių nuomone, per didelė laikomų viščiukų koncentracija paukštidėse taip pat galėjo turėti įtakos masiniam jų gaišimui.

Vėdinimo sistemos darbas buvo atnaujintas tik po 40 minučių. To užteko, kad didelė dalis broilerių nukentėtų nuo karščio, anglies dvideginio ir amoniako koncentracijos.

Tai – tik kelios citatos iš straipsnių Lietuvos žiniasklaidoje.

Per keliolika minučių internete suradome straipsnius apie 10 per pastarąjį dešimtmetį įvykusių tragedijų mėsai auginamų viščiukų fermose. Šių dešimties įvykių metu dėl ventiliacijos sistemų gedimų paukštynuose iš viso mirė daugiau nei 100 000 viščiukų – ar galite įsivaizduoti tokį kiekį gyvūnų? Mes – sunkiai. O kiek dar įvyksta tokių nelaimių, apie kurias nesužinome?

Foto © Andrew Skowron

Tokie gedimai – dažna problema mėsai auginamų viščiukų paukštynuose. Sugedus ventiliacijai, viščiukai pradeda dūsti ir per kelias valandas išmiršta. Ir nieko nėra daroma, kad būtų nuo to apsisaugota. Juk gauti dešimttūkstantines kompensacijas iš draudimo bendrovių ir toliau nieko nedaryti yra pigiau ir patogiau negu investuoti į geresnes ventiliacijos ar įspėjamąsias sistemas. Mirštantys gyvūnai čia – tik skaičiai.

Šių gyvūnų mirtis yra beprasmė. Jie visą gyvenimą kentėjo, o paskui net nebuvo panaudoti maistui. Jie augo tik tam, kad keliautų į šiukšlių dėžę...

Foto © Andrew Skowron

Jeigu nenorite palaikyti šios industrijos, atsisakykite vištienos ar bent sumažinkite jos vartojimą. Jums gali padėti mūsų naujas nemokamas auGalingos mitybos gidas.

- - - 

2007m.: „AB „Vilniaus paukštyne“ nugaišo 13 tūkst. paukščių“; „Vilniaus paukštyne nugaišo per 11 tūkst. viščiukų“; „Micaičiuose nugaišo pusšešto tūkstančio viščiukų

2010m.: „Paukštyne nugaišo daugiau nei 7000 broilerių

2012m.: „Karščiai pribaigė 10 tūkstančių viščiukų“; „Dėl elektros transformatoriaus gedimo paukštyne nugaišo apie 20 tūkst. broilerių

2013m.: „Ūkyje krito daugiau nei 14 tūkstančių broilerių

2017m.: „Didžiulė nelaimė „Vilniaus paukštyne“ – išsijungus ventiliacijai nugaišo 25 tūkst. viščiukų

 

 

Padėk mums padėti gyvūnams

15 € 40 € 5 € kita suma

Gauk naujienas į pašto dėžutę!

Prisijunk prie tūkstančių žmonių, kurie domisi gyvūnų apsaugos situacija Lietuvoje ir prenumeruok mūsų naujienlaiškį.

×

Patinka tai, ką skaitai?
Užsiprenumeruok naujienlaiškį.