Paaukok

Braškė

Susipažinkite su Braške! Ši audinė sugebėjo pabėgti iš kailininkų gniaužtų ir atsidūrė mūsų rankose. 

Jos istorija nėra ir turbūt niekada nebus iki galo aiški, bet papasakosime viską, ką sužinojome. Pirmą kartą išgirdome apie Braškę, kai ji buvo nufilmuota besivoliojanti Kauno gatvėje. 

Po kiek laiko ji nubėgo pas kažką į kiemą, o tie žmonės, galvodami, kad čia šeškas, ją pagavo ir nuvežė pas veterinarą. Veterinaras pasiūlė paleisti kur nors toliau nuo miesto, jie tai ir padarė, tačiau po kelių dienų Braškė vėl atsidūrė pas kažką kieme. 

Tada ją pagavo gyvūnų kontrolės tarnyba ir vos pamatėme skelbimą, kad rastas šeškas, supratome, jog turime ją paimti. Taip ji atrodė prieš kelionę į savo naujus namus :)

Nuotraukoje truputį matosi, kad viena jos letenelė yra sužalota. Braškei trūksta pirštų, o tie, kurie likę, keistai iškreipti. Turbūt niekada nesužinosime, kas atsitiko, bet gyvenimas ant vielinių narvo grindų kenkia audinių pėdoms ir greičiausiai didelės paslapties čia nėra: kailininkų godumas sutraumavo ne vieną gyvūną, Braškė - ne išimtis.  

Į laisvę jos paleisti negalima, nes Lietuvoje kanadinės audinės yra invazinė rūšis. Taip pat svarbu, kad ji nelabai bijo žmonių ir vis sugeba pas juos atsidurti, o vienam vaikui jau ir įkando. O dėl gyvenimo fermoje ir sužalotos letenos greičiausiai nesugebėtų susimedžioti maisto, tad net jeigu ir galėtume paleisti ją į laisvę, greičiausiai neišgyventų. 

Aišku, apie jos grąžinimą į kailių fermą negali būti ir kalbos. Todėl Braškė gyvens prieglaudoje. Stengsimės jai suteikti kuo geresnes sąlygas, nors suprantame, kad joks voljeras neprilygsta gyvenimui laisvėje. 

Jau pradėjome pasiruošimo darbus voljero statyboms. Taip atrodė vieta, kurioje bus jos voljeras prieš mums pradedant:

 O taip atrodė po 3 valandų darbo: 

Dabar klosime grindis (reikia dėti tinklą, kad jai neišeitų prasikasti) ir virinsime sienas bei stogą. Labai tikimės darbus pabaigti iki vasaros pabaigos ir perkelti Braškę į lauką kol dar šilta. 

Kol kas surinkome kiek daugiau nei 400€ voljero statybai, bet tiek tikrai neužteks, tad jeigu galite, prašome prisidėti prie namų Braškei. 

Padėk pastatyti Braškei namus

Su Tavo parama mes galime padaryti daugiau dėl gyvūnų.

5 €
150 €

kita suma

Tiesioginis pavedimas per banką

Gauk naujienas į pašto dėžutę!

Prisijunk prie tūkstančių žmonių, kurie domisi gyvūnų apsaugos situacija Lietuvoje ir prenumeruok mūsų naujienlaiškį.

×

Patinka tai, ką skaitai?
Užsiprenumeruok naujienlaiškį.