Paremk

Klausiate-atsakome: kas yra paramos dvigubinimo kampanijos?

 Paramos dvigubinimo (angl. donation-matching) kampanijos yra populiari praktika, kuria nevyriausybinėms organizacijoms siekiama pritraukti daugiau paramos, kai tam tikru laikotarpiu kampanijos iniciatorius padvigubina kiekvieno žmogaus paramą.

Egzistuoja daugybė tokių kampanijų modelių. Parama gali būti trigubinama, didinama 4 ar net 10 kartų. Tai gali būti daroma neribotai sumai tam tikrą laikotarpį (dieną, savaitę ar mėnesį) arba tol, kol bus pasiekta tam tikra suma, pvz.: 15 000 eurų.

Taip pat gali būti, kad kampaniją inicijavęs filantropas pasiūlo kitokias taisykles. Vienas to pavyzdys yra „Tuščių narvų“ 2019 m. gruodį vykdyta gyvūnų herojų kampanija, kurios metu asmenims parėmus organizaciją reguliariai 10 eurų, filantropas pridėdavo po 100 eurų už kiekvieną tokį asmenį.

Tokios lėšų rinkimo kampanijos labai populiarios užsienyje ir dauguma didelių organizacijų jas vykdo kelis kartus per metus. 

Kodėl reikia paramos dvigubinimo kampanijų? 

Galbūt atrodo, kad jeigu pasiturintis žmogus nusprendžia organizaciją paremti didele pinigų suma, tai paprasčiausiai tą ir galėtų padaryti, be jokių papildomų kampanijų. Tačiau tai nebūtų labai efektyvu. 

Pirmiausia, organizacijos negali priklausyti nuo vieno ar kelių filantropų skiriamos paramos. Turint tik tokį finansavimo šaltinį, netenkamas finansinis stabilumas, nes praradus tokius rėmėjus, organizacija nebeturi lėšų. Todėl pavojinga pasikliauti tik keliais žmonėmis. Suprasdami tai filantropai organizacijoms siūlo rengti paramos dvigubinimo akcijas. Jų metu filantropai ne tik paremia organizaciją, bet ir skatina tai daryti kitus, taip populiarindami rėmimo kultūrą visuomenėje ir padidindami savo indėlį į mėgstamos organizacijos stabilumą. 

Kodėl neatskleidžiama kampanijos iniciatoriaus tapatybė? 

Žmonės, nevyriausybinėms organizacijoms skiriantys didesnę paramą, nori patys pasirinkti, kurias organizacijas paremti. Vengdami begalės laiškų su prašymais remti iš įvairių organizacijų, dažniausiai jie nusprendžia likti anonimais. 

Taip pat organizacijos neatskleidžia ir kitų jas parėmusių asmenų tapatybės, nepriklausomai nuo sumos. Remti įvairias veiklas yra asmens pasirinkimas ir tie, kurie nori skelbti, jog remia, tai daro savo noru. Žmonės gali turėti įvairių priežasčių, kodėl jie nenori, kad kiti sužinotų, kaip jie leidžia savo pinigus. 

Kas yra „Herojai žuvims“?

Tai paramos dvigubinimo kampanija, kurios metu 180-ies žmonių parama, siekianti 15 eurų, bus padvigubinta. Parama bus skirta sustabdyti prekybą gyvomis žuvimis visuose didžiuosiuose prekybos centruose, mažesnėse parduotuvėse ir turgavietėse. Kampanija tęsis 2 savaites. Prisidėti prie jos galite čia: https://www.herojaizuvims.lt/ 

Kodėl prekyba gyvomis žuvimis Lietuvoje yra problema? 

Išskiriame tris pagrindines priežastis, kodėl ši praktika yra žiauri ir turi būti sustabdyta: žuvys paliekamos akvariumuose net atsiradus sužalojimams ar ligoms; akcijiniu bei šventiniu laikotarpiu akvariumai būna perpildyti tiek, kad žuvims neužtenka deguonies, atsiranda dar daugiau sužalojimų; ištrauktos iš akvariumų jos parduodamos plastikiniuose maišeliuose, kuriuose lėtai dūsta. 

 

Kaip ketiname spręsti šią problemą? 

IKI ir Rimi jau atsisakė prekybos gyvomis žuvimis, todėl sieksime, kad tai padarytų ir Maxima. Taip pat, bendradarbiaudami su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba, vykdysime tyrimus bei viešinsime užfiksuotus vaizdus iš mažesnių parduotuvių bei turgaviečių.

Prisidėkite prie „Herojų žuvims“ ir padvigubinkite savo indėlį kovoje už gyvūnus. 

Jeigu šis straipsnis neatsakė į visus Jūsų klausimus apie paramos dvigubinimo kampanijas ar projektą „Herojai žuvims“, parašykite „Tuštiems narvams“ ir straipsnį papildysime arba parašysime atskirą. 

Paremk kovą už gyvūnus

15 € 40 € 5 € kita suma

O ką padarysi dabar?

Tu gali jiems padėti

Ar šie gyvūnai gali Tavimi kliautis? Pasirašyk pasižadėjimą imtis realių veiksmų, kuriais padėtum gyvūnams.

Užtruksi vos minutę ir tapsi milijonų gyvūnų balsu

Paremk kovą už gyvūnus

Tavo parama – labai svarbi. Ji padės užtikrinti, kad kova už gyvūnus nesustos tol, kol gyvūnai kentės Lietuvos pramoninėse fermose.

×

Patinka tai, ką skaitai?
Užsiprenumeruok naujienlaiškį.