Paremk

Ką kartu nuveikėme 2019 metais

Visa „Tuščių narvų“ veikla įmanoma tik dėl jūsų paramos bei palaikymo, todėl nuoširdžiai dėkojame visiems, kad padedate gyvūnams! Štai, ką kartu nuveikėme 2019 metais.

Kailiniams NE

Spalio mėnesį Seime įvyko parodos „Kailių industrija Lietuvoje ir Europoje“ atidarymas bei diskusija, kurioje dalyvavome kartu su Seimo nariais Dovile Šakaliene, Laurynu Kaščiūnu, Rūta Miliūte bei biologe Grita Skujiene. Paroda gyvūnų apsaugos tema Seime buvo surengta pirmą kartą bei buvo eksponuojama dvi savaites. Diskusijos įrašą galite pamatyti čia.

Lapkričio mėnesį laikraščiuose „Lietuvos rytas“, „Šiaulių kraštas“ bei „Kauno diena“ išspausdinome skelbimus, kuriuose raginome kailininkus parodyti, kaip jų Fermose žudomos audinės. Skelbime prašėme leisti nufilmuoti paskutinę audinių dieną fermoje, kailių fermų darbuotojus, žudančius audinę ir audinių mirtį dujų kameros viduje.

Fermeriams nesureagavus į mūsų prašymą, pasiūlėme sumokėti 1000 eurų tiems, kurie sutiks įsileisti mus į savo fermą ir leis nufilmuoti, kaip dusina audines. Ne vienas kailių fermeris neišdrįso to padaryti.

Lapkričio mėnesį paviešinome naują, slaptą, tyrimą iš Lietuvos kailių fermų. 5 mėnesius trukęs tyrimas atskleidė masišką gyvūnų gerovės bei aplinkosauginių reikalavimų nepaisymą. Užfiksuoti vienas kitą graužiantys gyvūnai, blusų apniktos audinės, po narvais besimėtantys jauniklių lavonai, į dirvožemį besisunkiančios srutų balos, jose užsiveisusios kirmėlės bei daugybė musių.

Paviešinus užfiksuotus pažeidimus, VMVT informavo, jog patikrinus 7-ias fermas, pažeidimai buvo rasti kiekvienoje iš jų, o fermoje Šiaulių rajone mažesniuose nei reikalaujama narvuose buvo laikoma virš 3000 audinių. Tai įstatymuose traktuojama kaip žiaurus elgesys su gyvūnais.

Gruodžio mėnesį rengėme paramos akciją „Gyvūnų herojai“. Jos metu dosnus filantropas, panoręs likti anonimu, sutiko prie kiekvienos 10 eurų ar didesnės paramos, pridėti po 100 eurų. Kovą su kailių fermomis parėmė ir gyvūnų herojais tapo net 347 žmonės!

Gyvasis eksportas

Rugpjūčio mėnesį paviešinome Animal Welfare Foundation ir Israel Against Live Shipments atliktą tyrimą, kuris atskleidė, kaip pažeidinėjami įstatymai vežant veršiukus iš Lietuvos į Izraelį. Nors Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba turėjo užtikrinti veršelių gerovę, inspektoriai leido gyvūnus transportuoti žiauriomis sąlygomis: jie buvo vežami 37°C karštyje be vandens, pergrūstose priekabose. Išsekę veršeliai gulėjo savo išmatose, iškraunami jie negalėjo atsistoti ant kojų. Trys gyvūnai rasti mirę.

Istorijai sulaukus daug dėmesio, gyvūnų vežėjams buvo atimtas leidimas transportuoti gyvūnus Lietuvos teritorijoje, o VMVT veterinarai buvo nubausti griežtais papeikimais.

Tokios baudos - per menkos žinant, jog dėl vežėjų ir VMVT kaltės žiauriose sąlygose kentėti buvo pasmerkti keli šimtai gyvūnų, tad ir toliau dirbame, kad atsakingi asmenys būtų tinkamai nubausti.

Kiaušinių kaina

Šios kampanijos tikslas – pasiekti, kad vištos nebebūtų laikomos narvuose.

Šią kampaniją vykdome nuo 2017 m. Tais metais alternatyviose sistemose buvo laikoma 3 % vištų, o šiuo metu - 10 %. Taip pat nuo 2017 m. prie „Kiaušinių kainos“ prisijungė ir nenaudoti 3 nr. pažymėtų, narvuose laikomų vištų kiaušinių, įsipareigojo virš 100 įmonių, iš kurių 23 - 2019 metais.

Įmones, jau atsisakiusias narvuose laikomų vištų kiaušinių rasite čia.

Padėk žuvims

Kovo mėnesį paviešinome tyrimą, atliktą „Maxima“, „Rimi“ ir „Iki“ parduotuvėse. Tyrimo metu užfiksavome daugiau nei 100 pažeidimų: krauju nusidažiusius akvariumus, žaizdotas, leisgyves ar negyvas žuvis, kai kuriose parduotuvėse žuvys buvo laikomos kibiruose kruviname vandenyje arba dėžėse be vandens, o pirkėjams į maišelius įdedamos neapsvaigintos. Daugiau apie tyrimą galite skaityti čia.

Gruodžio mėnesį, bendradarbiaudami su VMVT, atlikome patikrinimus „Maxima“, „Iki“ ir „Rimi“ parduotuvėse. Jų akvariumuose sužalotos, sergančios, dūstančios arba negyvos žuvys. VMVT inspektoriai patikrinę 29 parduotuves rado 11 pažeidimų. 

2020 m. paskatinti visuomesnės spaudimo, prekiauti gyva žuvimi atsisakė „Rimi“ bei „Iki“ prekybos centrai

auGalingos kampanijos

2019 metais vykdėme 3 auGalingas kampanijas:

  • „auGalingas pirmadienis“, kuria siekiame paskatinti daržovių, vaisių, grūdų, ankštinių kultūrų ir kitų žmogaus sveikatai būtinų augalinių produktų vartojimą;
  • „auGalybė“, kurios tikslas - užtikrinti, kad visose Lietuvos maitinimo įstaigose būtų augalinio maisto pasirinkimų;
  • „Tapk auGalingas“ - tai gruodžio mėnesį startavusi kampanija, kuria siekiama paskatinti žmones susipažinti su augaline mityba keliant sau iššūkį išmėginti ją praktiškai.

Mes spaudoje

2019 metais žiniasklaidoje pasirodėme daugiau nei 208 kartus!* Tai svarbu, nes tradicinė žiniasklaida vis dar pasiekia labai daug žmonių, o kai kurių iš jų ši žinutė niekada nepasiektų kitu būdu. Panašu, kad ir žurnalistams, ir skaitytojams vis labiau rūpi gyvūnų temos, nes matome, kad ne tik su mūsų organizacija susijusių straipsnių ir reportažų apie gyvūnus vis daugėja.

Palyginimui, štai kaip kasmet kito Tuščių narvų paminėjimų skaičius žiniasklaidoje.

Tarptautinis įvertinimas

2019 metais „Animal Charity Evaluators“ mus įvertino kaip vieną iš geriausių dėl gyvūnų
dirbančių organizacijų pasaulyje, suteikdami geriausios labdaros organizacijos titulą (angl. top charity). Kartu su mumis juo dalinasi visa tarptautinė „Anima International“ komanda.

Biudžetas 

Per 2019 metus surinkome 113 416.33 eurus, o išleidome 86 763.04 eur. Šios lėšos pasiskirstė taip:

 

Taigi, tokie buvo 2019 metai. 2020 bus dar geresni, nes vis daugiau ir daugiau žmonių jungiasi prie gyvūnų apsaugos organizacijų, vis dažniau į viešumą keliamos gyvūnų gerovės problemos, visuomenei jos rūpi. Dėkojame visiems, kurie padėjo labiausiai kenčiantiems 2019-aisias. Padarykime 2020-uosius geriausiais metais gyvūnams kartu!

Paremk kovą už gyvūnus

15 € 40 € 5 € kita suma

O ką padarysi dabar?

Tu gali jiems padėti

Ar šie gyvūnai gali Tavimi kliautis? Pasirašyk pasižadėjimą imtis realių veiksmų, kuriais padėtum gyvūnams.

Užtruksi vos minutę ir tapsi milijonų gyvūnų balsu

Paremk kovą už gyvūnus

Tavo parama – labai svarbi. Ji padės užtikrinti, kad kova už gyvūnus nesustos tol, kol gyvūnai kentės Lietuvos pramoninėse fermose.

×

Patinka tai, ką skaitai?
Užsiprenumeruok naujienlaiškį.