Paremk

IKI jau nebepardavinėja gyvų žuvų

Šiandien IKI viešai paskelbė, jog pradėti akvariumų išmontavimo darbai ir greitai jų parduotuvėse nebepamatysime, o gyvų žuvų jie neužsakinėja nuo Velykų! 
 
Kiek anksčiau IKI skelbė, kad iki 2020-ųjų pabaigos nustos prekiauti gyvomis žuvimis, bet viskas vyksta daug greičiau. 
 Nuotraukoje Tuščių narvų aktyvistė Meda IKI parduotuvėje 

Ką tai reiškia gyvūnams?

IKI teigimu, per metus jie parduodavo apie 50 000 gyvų žuvų. Tai reiškia, kad 50 tūkstančių gyvūnų nebebus: 1) gyvi transportuojami prigrūstose dėžėse ilgus atstumus; 2) laikomi prikimštuose parduotuvių akvariumuose; 3) parduodami pirkėjams sąmoningi ir neapsvaiginti plastikiniuose maišeliuose; 4) lėtai dusinami kelionėje iš parduotuvės į namus. Ir taip kasmet. 
 
Suprantame, jog žmonės ir toliau pirks žuvį, tačiau gyvų žuvų pardavinėjimas sukelia daug nereikalingų kančių gyvūnams, kurie kaip ir žinduoliai, jaučia skausmą. IKI savo veiksmais sumažino kančią dešimtims tūkstančių individų ir tai didelė pergalė gyvūnams, tačiau manome, jog dar svarbiau tai, jog savo veiksmais jie paskatins kitus imtis to paties. 

Kaip dėl kitų prekybos vietų?

Rimi skelbė, kad jų parduotuvėse gyvų žuvų neliks nuo 2021 metų. 
 
Maximos atstovai prieš metus teigė, kad parduoda 240 tūkstančių gyvų žuvų kasmet, o atsisakyti akvariumų kol kas jie nežada. Tiesa, pranešė, kad panaikins 6 akvariumus per visas savo tinklo parduotuves. 
 
Gyvomis žuvimis taip pat prekiauja Aibė, Šilas, Promo Cash & Carry.
 
Blogiausia situacija turguose, nes ten dažniausiai prekiaujama nesilaikant jokių gyvūnų gerovės reikalavimų, žuvys dažnai laikomos dėžėse be vandens tol, kol kas nors jas nuperka.

Kodėl vyksta tokie pokyčiai?

Prieš kelis metus Tušti narvai pradėjo viešinti vaizdus iš prekybos centrų. Tyrimus aprašė žiniasklaida, rodė per TV žinias. Prekybos centrų atstovai turėjo teisintis dėl kruvinų, sužalotų, akvariumuose sugrūstų ir pajudėti negalinčių žuvų. Tuščių narvų peticiją prekybos tinklams pasirašė daugiau nei 9000 žmonių. 
 
Daugybė žmonių fiksavo pažeidimus prekybos centruose ir siuntė skundus VMVT. Tai darė ir aktyvistai, ir pavieniai žmonės, kurie pamatę žiaurų elgesį su gyvūnais negalėjo nieko nedaryti. 
 
Be problemos viešinimo ir visuomenės spaudimo, greičiausiai, tokių pokyčių šiandien nematytume. 
 
Todėl noriu padėkoti Jums, jeigu fiksavote pažeidimus, siuntėte skundus VMVT, pasirašėte peticiją, dalinotės tyrimų medžiaga, rašėte prekybos centrams, kalbėjote apie problemą su aplinkiniais ar rėmėte Tuščius narvus. Dėl Jūsų pastangų dešimtys tūkstančių gyvūnų bus apsaugoti nuo didžiulių kančių. Ir tai tik pradžia! 

Kaip galima prisidėti?

Jeigu norite, kad prekyba gyvomis žuvimis taptų istorija, galite prisidėti prie pokyčių! Yra keli būdai, pasirinkite Jums priimtiniausią:
 
1) Prisijunkite prie žuvų herojų komandos (žuvų herojai fiksuoja pažeidimus ir praneša apie juos VMVT).
2) Skirkite 1.2% Tuštiems narvams, kad šis projektas nesustotų.
3) Paremkite Tuščius narvus reguliaria parama.
 

 

Padėkite sustabdyti prekybą gyvomis žuvimis

Prisidėkite prie kovos už gyvūnus reguliaria parama

 

 

Patiko skaityti? Pasidalinkite su draugais!

Paremk kovą už gyvūnus

15 € 40 € 5 € kita suma

O ką padarysi dabar?

Tu gali jiems padėti

Ar šie gyvūnai gali Tavimi kliautis? Pasirašyk pasižadėjimą imtis realių veiksmų, kuriais padėtum gyvūnams.

Užtruksi vos minutę ir tapsi milijonų gyvūnų balsu

Paremk kovą už gyvūnus

Tavo parama – labai svarbi. Ji padės užtikrinti, kad kova už gyvūnus nesustos tol, kol gyvūnai kentės Lietuvos pramoninėse fermose.

×

Patinka tai, ką skaitai?
Užsiprenumeruok naujienlaiškį.