Paremk

Būkite atidūs – kiaušinių pakuotės klaidina

Sužinoti, kokiomis sąlygomis laikomų vištų kiaušinius perkame, padeda kiaušinių žymėjimas, nurodantis numerius 3, 2, 1 ar 0. 

Tokia informacija dažnai skelbiama ir ant kiaušinių pakuočių, tačiau jomis pasitikėti nederėtų.

Neretai pastebimi atvejai, kai ant kiaušinių pakuotės nurodoma vartotoją klaidinanti informacija. Parduotuvėse galime rasti ne tik „kaimiškus“ kiaušinius, iš tiesų atvežtus iš narvuose laikomų vištų paukštynų, bet ir numeriu 3 pažymėtus kiaušinius, sudėtus į „ant kraiko laikomų vištų“ ar kitos laikymo sistemos kiaušinių pakuotę.

Artėjant Velykoms, pirkėjų klaidinimo problema tampa dar didesnė. Šiuo laikotarpiu išaugus kiaušinių poreikiui, iš Ukrainos įvežama daugiau prasčiausio standarto, nepagerintuose narvuose laikomų vištų kiaušinių. Vienintelis tokius kiaušinius atskirti padedantis ženklinimas – ant kiaušinių pakuotės esantis užrašas „Ne EB standartas“, reiškiantis, kad kiaušiniai atkeliavę iš fermų, kuriose vištų laikymo sąlygos neatitinka Europos Sąjungos reikalavimų. Tačiau toks užrašas ant kiaušinių pakuočių nėra pakankamai ryškus, taip pat - ne visiems suprantamas.

Renkantis kiaušinius, skatiname būti itin atidiems, visada patikrinti ant kiaušinio esantį numerį, indikuojantį vištų laikymo sąlygas, bei kilmės šalį, o pastebėjus klaidinančią pakuotę – apie tai pranešti Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai.Paremk kovą už gyvūnus

15 € 40 € 5 € kita suma

O ką padarysi dabar?

Tu gali jiems padėti

Ar šie gyvūnai gali Tavimi kliautis? Pasirašyk pasižadėjimą imtis realių veiksmų, kuriais padėtum gyvūnams.

Užtruksi vos minutę ir tapsi milijonų gyvūnų balsu

Paremk kovą už gyvūnus

Tavo parama – labai svarbi. Ji padės užtikrinti, kad kova už gyvūnus nesustos tol, kol gyvūnai kentės Lietuvos pramoninėse fermose.

×

Patinka tai, ką skaitai?
Užsiprenumeruok naujienlaiškį.