Paaukok

Būkite atidūs – kiaušinių pakuotės klaidina

Sužinoti, kokiomis sąlygomis laikomų vištų kiaušinius perkame, padeda kiaušinių žymėjimas, nurodantis numerius 3, 2, 1 ar 0. 

Tokia informacija dažnai skelbiama ir ant kiaušinių pakuočių, tačiau jomis pasitikėti nederėtų.

Neretai pastebimi atvejai, kai ant kiaušinių pakuotės nurodoma vartotoją klaidinanti informacija. Parduotuvėse galime rasti ne tik „kaimiškus“ kiaušinius, iš tiesų atvežtus iš narvuose laikomų vištų paukštynų, bet ir numeriu 3 pažymėtus kiaušinius, sudėtus į „ant kraiko laikomų vištų“ ar kitos laikymo sistemos kiaušinių pakuotę.

Artėjant Velykoms, pirkėjų klaidinimo problema tampa dar didesnė. Šiuo laikotarpiu išaugus kiaušinių poreikiui, iš Ukrainos įvežama daugiau prasčiausio standarto, nepagerintuose narvuose laikomų vištų kiaušinių. Vienintelis tokius kiaušinius atskirti padedantis ženklinimas – ant kiaušinių pakuotės esantis užrašas „Ne EB standartas“, reiškiantis, kad kiaušiniai atkeliavę iš fermų, kuriose vištų laikymo sąlygos neatitinka Europos Sąjungos reikalavimų. Tačiau toks užrašas ant kiaušinių pakuočių nėra pakankamai ryškus, taip pat - ne visiems suprantamas.

Renkantis kiaušinius, skatiname būti itin atidiems, visada patikrinti ant kiaušinio esantį numerį, indikuojantį vištų laikymo sąlygas, bei kilmės šalį, o pastebėjus klaidinančią pakuotę – apie tai pranešti Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai.Padėk mums padėti gyvūnams

15 € 40 € 5 € kita suma

Gauk naujienas į pašto dėžutę!

Prisijunk prie tūkstančių žmonių, kurie domisi gyvūnų apsaugos situacija Lietuvoje ir prenumeruok mūsų naujienlaiškį.

×

Patinka tai, ką skaitai?
Užsiprenumeruok naujienlaiškį.