Paremk

Bruknė

Bruknė – audinė, padariusi tai, ką sugebėtų nedaugelis.

Ji pabėgo iš pragaro.

2018 m. lapkritį gyvūnų globos namai „Šiaulių letenėlė“ kreipėsi į mus, prašydami padėti į Lingailių kaimą atklydusiai audinei. Buvo aišku, jog ji pabėgusi iš netoliese esančios kailių fermos. Tai reiškė, kad Bruknei niekada neteks gyventi gamtoje. Labai tikėtina, kad visą gyvenimą praleidusi mažame fermos narve, ji nėra išmokusi reikiamų įgūdžių ir natūraliomis sąlygomis neišgyventų. Todėl netrukus Bruknei sukūrėme naujus namus. Laukinių gyvūnų globos namuose „Laukinė Lesė“ pastatėme erdvų voljerą.

Buvau nuoširdžiai nustebintas visų žmonių, kurie padėjo Bruknei savo darbu arba pinigais. 

Aš ir kiti gyvūnams neabejingi žmonės pasistengėme, kad naujieji namai atitiktų audinės poreikius. Bruknei norėjome suteikti tai, ko kailių fermoje ji neturėjo. Visą savo gyvenimą ji praleido ankštame narve, matydama tik grotas ir užuosdama smarvę. Pabėgti ar pasislėpti nuo kitų audinių nebuvo kur.

Kadangi Bruknė dabar saugi, turėtume koncentruotis į pagalbą kitoms audinėms narvuose vis dar laukiančioms dujų kameros.

Įsidrąsinti voljere Bruknei prireikė tik kelių minučių. Netrukus ji jau žinojo, ką reiškia kapstyti žemę, landžioti tuneliais, vaikytis bites bei nardyti vandenyje. Svarbiausia, ji pajuto saugumo jausmą. Tik panorėjusi ji gali įsirangyti ir pasislėpti vietose, kuriose kailių ferma jai atrodys kaip tolimas košmaras. 

Labiausiai man patiko stebėti, kaip ji bando įlipti į baseiną. Labai greitai supratau, jog baseinas jai įdomiausia voljero dalis. Kiekvieną kartą jį tikrindama Bruknė įkišdavo galvą vis giliau ir giliau, bet matėsi, jog abejoja dėl nėrimo. Galiausiai neišlaikius pusiausvyros ji į baseiną įkrito ir net truputį išsigando! Staigiai iššoko ir nubėgo pasislėpti. Po minutės vėl buvo prie baseino ir kišo į jį galvą. 

Kai kailių fermeriai sako, jog audinėms fermose nereikia plaukioti, nes jos plaukioja tik tam, kad susimedžiotų maistą, jie įžūliai meluoja. Tas pasidaro dar aiškiau žiūrint į Bruknę. 

Ši miela, linksma ir smalsi audinė vos išvengė mirties dujų kameroje. Nežinau, kokį siaubą jai teko išgyventi fermoje, bet pabėgusi iš kailininkų gniaužtų Bruknė tapo kovos prieš kailių fermas simboliu.

Jos drąsa įkvepia ieškoti žmonių, tokių kaip Jūs, galinčių tapti jos sąjungininku. Jūs galite sustabdyti kailių fermerius palaikydami Bruknę šioje kovoje!

Prašau - jeigu jus sujaudino ši vienos laimingos audinės istorija ir jums taip pat kaip man baisu dėl kitų ne tokių laimingų audinių gyvybių, imkitės veiksmų dabar. 

- Erikas, audinių draugas ir kailių fermerių priešas

P.S. Efektyviausias būdas padėti audinėms - Jūsų reguliari parama. Ji užtikrins, jog tikslas uždrausti gyvūnų laikymą ir žudymą dėl kailio Lietuvoje, būtų pasiektas!

 

Bruknė dabar saugi

Bet kitos audinės kaip ji dar ne. Paaukokite reguliariai, kad užtikrintumėte, jog kailių fermos taptų praeitimi.

O ką padarysi dabar?

Tu gali jiems padėti

Ar šie gyvūnai gali Tavimi kliautis? Pasirašyk pasižadėjimą imtis realių veiksmų, kuriais padėtum gyvūnams.

Užtruksi vos minutę ir tapsi milijonų gyvūnų balsu

Paremk kovą už gyvūnus

Tavo parama – labai svarbi. Ji padės užtikrinti, kad kova už gyvūnus nesustos tol, kol gyvūnai kentės Lietuvos pramoninėse fermose.

×

Patinka tai, ką skaitai?
Užsiprenumeruok naujienlaiškį.