Paaukok

auGalybė: augalinis maistas kiekvienoje Lietuvos kavinėje

Yra keli pagrindiniai aktyvizmo keliai siekiant sumažinti gyvūnų išnaudojimo mastus ir pagerinti jų gyvenimo sąlygas. Tai gali būti šviečiamoji veikla – renginių organizavimas, informacijos sklaida žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose, reklaminių plakatų afišavimas – kuria siekiama suteikti informacijos ir motyvuoti pokyčiams atskirus visuomenę sudarančius inpidus. Kai kurie gyvūnų gynėjai apsiriboja ir teigia, jog nereikia masinio informavimo priemonių – užtenka kiekvienam asmeniškai įtikinti po vieną žmogų neremti gyvūnus išnaudojančių pramonių ir po keliolikos metų gyvūnų išnaudojimas baigsis. Tačiau vien to neužtenka. Reikia keisti sistemas, turinčias platesnio masto įtakos gyvūnams, pavyzdžiui, verslus. Gyvūnų teisių organizacijų iš viso pasaulio patirtis rodo, kad kampanijos, siekiančios paskatinti verslus tapti draugiškesniais gyvūnams, yra vienos sėkmingiausių, ir svarbios, pavyzdžiui, vištų gerovei.

„Rise“ sušiai „Yasai“

Į verslus nukreipta kampanija yra ir mūsų organizacijos nuo 2016 m. balandžio vykdoma restoranų kampanija auGalybė. Šia kampanija siekiama paskatinti restoranus ir kavines įtraukti daugiau augalinių patiekalų į valgiaraščius. Ją pradėjome siekdami platesnio teigiamo poveikio maistui išnaudojamiems gyvūnams. Įsivaizduokite hipotetinį žmogų, kuris tris kartus per dieną valgo mėsos patiekalą. Jei šis žmogus, sužinojęs apie žiaurias gyvūnų auginimo sąlygas pramoninėse fermose, gyvūninės kilmės maisto žalą sveikatai ar neigiamą gyvulininkystės poveikį aplinkai, pradės valgyti vien augalinį maistą, per metus būtų išgelbėta tiek gyvūnų, kiek jų nužudoma beveik 1100-ui patiekalų. Kavinėse kasdien parduodama dešimtys ar net šimtai vieno ar kito patiekalo porcijų – tad paskatinus kavinės savininką pakeisti vieną patiekalą į augalinį bus išsaugota žymiai daugiau gyvūnų, nei įtikinus atskirą inpidą.

Dar vienas, netiesioginis, auGalybės poveikis – vietų, kur galima pavalgyti auGalingai, skaičiaus padidėjimas. Jis sumažina kliūtį, kurią žmonės įvardija kaip vieną pagrindinių trukdžių jiems tapti vegetarais ar veganais: sunkų augalinio maisto prieinamumą.

„Žalia pupa“ auGalingi burgeriai

Metams pasibaigus noriu apžvelgti auGalybės padarytą poveikį ir progresą. Jis, turint omenyje, kad prie kampanijos, aukodami savo laisvalaikį, aktyvistai dirba savanoriškai, yra įspūdingas!

  • Per daugiau nei 8 mėnesius prie kampanijos prisijungė 38 restoranai ir kavinės. Daugiausia jų – Vilniuje ir Kaune, tačiau yra kavinių ir Druskininkuose, ir net Tauragėje. Visą kavinių sąrašą ir žemėlapį galima rasti čia.
  • Iš viso 24 kavinės įsivedė (apytikriai) 50 naujų auGalingų patiekalų, pakeitė 30 jau esamų patiekalų į auGalingus ir padarė dar 20 kitokių gyvūnams draugiškų pakeitimų savo meniu (pvz., suvienodino augalinio ir karvės pieno kainas besirenkantiems kavą su pienu).
  • auGalybės Facebook paskyra susilaukė didelio dėmesio – puslapį jau seka daugiau nei 5500 žmonių. Ir šis skaičius sparčiai auga!
  • Sulaukėme nemažo žiniasklaidos dėmesio – apie auGalybę rašė skaitomiausias moteriškas žurnalas „Moteris“ ir kalbėjo nacionalinės televizijos bene žiūrimiausia laida „Labas rytas“, dalyvavome radijo laidose, apie mus parašė ne vienas ir ne du maisto blogai ir žurnalai.
  • Išgirdome  daugybę teigiamų atsiliepimų iš mūsų sekėjų, kuriems tarnaujame kaip informacinė platforma. Esame nuoširdžiai dėkingi už jūsų palaikymą!

Populiarieji „Chaika“ keksai

2017-aisiais planuojame nemažinti apsukų ir toliau skatinti viešojo maitinimo įstaigas plėsti draugiško gyvūnams, sveikatai ir aplinkai maisto asortimentą, bei skatinti žmones maitintis sveikiau!

Norite prisijungti prie kampanijos ir taip prisidėti prie teigiamų pokyčių gyvūnams ir žmonėms? Nesvarbu, iš kurio Lietuvos kampelio esate, kreipkitės į mus per Facebook arba el. paštu info@tustinarvai.lt

Naujienas apie auGalybę nuo šiol galite sekti užsisakę naujienlaiškį čia.

Padėk mums padėti gyvūnams

15 € 40 € 5 € kita suma

Gauk naujienas į pašto dėžutę!

Prisijunk prie tūkstančių žmonių, kurie domisi gyvūnų apsaugos situacija Lietuvoje ir prenumeruok mūsų naujienlaiškį.

×

Patinka tai, ką skaitai?
Užsiprenumeruok naujienlaiškį.