Paaukok

Pirmosios Lietuvoje eitynės už gyvūnus ir ką daryti dabar?

Sausio 28-osios dieną apie tūkstantis žmonių pražygiavo Gedimino prospektu Vilniuje, parodydami, kad kailinių žvėrelių fermos Lietuvoje nepageidaujamos. Mes nuoširdžiai dėkojame visiems atėjusiems ar atvykusiems iš kitų miestų ar net kitų šalių. Turime pripažinti, kad pradėję organizuoti šį renginį, tikrai nesitikėjome TIEK žmonių. Taip pat dėkojame visiems, be kurių indėlio šis renginys nebūtų buvęs toks sėkmingas, t.y. šauniesiems fotografams ir operatoriams, laksčiusiems palei eitynių koloną dėl gerų kadrų; policijos pareigūnams už palaikytą tvarką; žurnalistams, susidomėjusiems kailių industrijos keliamomis problemomis; būgnininkams už palaikytą ritmą; visoms gyvūnų teisių, apsaugos, globos ir kitoms organizacijoms, sukvietusioms savo savanorius ir kasdien dirbančioms dėl geresnės ateities gyvūnams; Lietuvos Žaliųjų partijai bei Liberalų sąjūdžiui už dideles delegacijas ir palaikymą; mūsų atsidavusiems savanoriams už visą darbą, kurį reikėjo atlikti ne tik eitynių dieną, bet dar gerokai prieš tai, kad viskas praeitų kuo sklandžiau. Jūs visi nuostabūs!

Eitynės už gyvūnus

Dar labiau norime padėkoti Seimo nariui Linui Balsiui, nepabijojusiam kailių fermerių spaudimo ir dar kartą pateikusiam Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisas, už kurias nubalsavus, gyvūnų auginimas ir žudymas tik dėl jų kailio taptų nelegaliu. Šios eitynės buvo organizuotos tam, kad išreikštume palaikymą Lino Balsio pasiūlymui ir parodytume kitiems Seimo nariams, jog kailių fermų problema turi būti sprendžiama. Ačiū, Linai.

Tačiau kad atsikratytume be reikalo aplinką teršiančia ir gyvūnus žudančia industrija, reikės dar nemažai padaryti. Šią savaitę išsiųsime kreipimąsi į Seimą, Vyriausybę ir Prezidentę su eitynių dalyvių parašais ir informacija apie kailinių žvėrelių fermas. Kadangi jie privalės atsakyti į tokį mūsų kreipimąsi, sužinosime oficialias šių institucijų pozicijas dėl kailių fermų. Taip pat nuolat jums pranešinėsime apie kitus renginius, kuriuos organizuosime tam, kad paskatintume Seimo narius balsuoti už jų kolegos Lino Balsio pasiūlytą įstatymo pataisą. Tų renginių reikės daug ir svarbu, jog juose dalyvautų kaip galima daugiau žmonių. Tad būtinai sekite mūsų facebook’e skelbiamas naujienas, nes tik kartu mes galėsime pasiekti realių pokyčių.

Labai svarbu suprasti, kad kuo arčiau tikslo būsime, tuo daugiau opozicijos sulauksime. Kai kurie visuomenės nariai priešinsis vien dėl to, kad mes norime keisti status quo. Kailių industrijos atstovai priešinsis dar labiau, nes tarp jų ir mūsų interesų didžiausias konfliktas. Ir tas pasipriešinimas yra ne tik neišvengiamas, bet ir siektinas. Tai stadija, kurią privalome pereiti kelyje į tikslą. Tačiau svarbu mokėti tinkamai reaguoti į tokį interesų konfliktą. Nedėrėtų pulti mums nepritariančių ar kitaip galvojančių.

Turbūt visi eitynių dalyviai matė, jog keli kailių industrijos atstovai atėjo protestuoti prieš eitynes. Tai buvo drąsus žingsnis iš jų pusės, nes keliems protestuoti prieš tūkstančio žmonių minią nėra lengva. Ir taip, jų plakatai buvo specialiai klaidinantys. Taip, jie pasinaudojo žiauria mažamečio ir visos Lietuvos tragedija, kad pateisintų savo verslą. Jie nuolat skleidžia melą apie aktyvistus, kad diskredituotų mus visuomenės ir valdžios institucijų akyse. Bet tai nereiškia, kad turime nusileisti iki jų lygio. Jie taip elgiasi, nes bijo, jog mums pavyks.

Komunikacija iš aktyvistų pusės neturėtų būti nepagarbi ar nutaikyta į atskirus asmenis. Kailių fermų savininkai ir darbuotojai mato pasaulį kitaip, bet kad ir kaip nepritariame jų vizijai, jie nusipelnė pagarbos. Kad ir koks mums nepriimtinas jų elgesys su gyvūnais, kad ir kaip žeidžia, kai jie sako, jog aktyvistų rūpestis yra nupirktas, susilaikykime nuo ad hominem atakų ar necenzūrinių replikų jų pusėn. 

Žinoma, rašykite, klauskite, komentuokite jų puslapyje, o jei matote, kad meluojama, nebijokite to pasakyti, bet atsiminkite, jog už to puslapio yra žmonės, kurie tokie kaip ir mes, tik kitaip galvojantys ir besielgiantys. Jų įžeidinėjimas kenkia ne tik mums patiems, bet ir visuomenei bendrai. Neapykanta skatina neapykantą, psichologinis smurtas žaloja ne tik tą, į kurį jis nutaikytas. Jeigu norime geresnės visuomenės gyvūnams, turime kurti ir geresnę visuomenę žmonėms. Tiesa, teisingumas ir didžioji dalis lietuvių jau mūsų pusėje, tad šią kovą mes laimėsime. Klausimas tik kaip greitai.

Padėk mums padėti gyvūnams

15 € 40 € 5 € kita suma

Gauk naujienas į pašto dėžutę!

Prisijunk prie tūkstančių žmonių, kurie domisi gyvūnų apsaugos situacija Lietuvoje ir prenumeruok mūsų naujienlaiškį.

×

Patinka tai, ką skaitai?
Užsiprenumeruok naujienlaiškį.