Paaukok

Ar galėtumėte būti kailių fermeris? Testo atsakymai

Greičiausiai atsidūrėte čia, nes atlikote testą, kurio tikslas išsiaiškinti, ar galėtumėte būti kailių fermeriu (iš tikro tai ne toks jo tikslas, bet važiuojam toliau). Jeigu testo dar nedarėte, rekomenduojame prieš skaitant toliau jį atlikti, o tada grįžti ir pamatyti teisingus atsakymus. 

Nuoroda į testą.

Klausimai: 

1) Kiek audinių galima laikyti viename keturių A4 lapų ploto dydžio narve?

a) 2
b) 5
c) 8+

Teisingas atsakymas: C
Iš tikro teisingas atsakymas būtų, kad negalima jokio gyvūno visą gyvenimą laikyti tokiame narve, bet kaip jau turbūt supratote, šis testas yra satyra. Lietuvoje užfiksuota atvejų, kai kailių fermose viename narve laikomi 8 gyvūnai. Iki šių metų gegužės mėnesio nebuvo jokio teisės akto, kuris sakytų, jog negalima tokiame narve laikyti nors ir 20 gyvūnų. Tiesa, nuo 2019 m. gegužės mėnesio galima laikyti tik 2 nuo motinos atskirtus jauniklius tokiame narve, bet jeigu manote, kad to bus laikomasi, skaitykite toliau. 

2) Nugaišo audinė. Ką darote?

a) Išmetu į duobę miške
b) Sudeginu
c) A arba B, bet visiems sakau, kad įdėjau į šaldiklį ir nulupsiu kailį paskui, lol
 
Teisingas atsakymas: C
Užfiksavome atvejų, kai audinių lavonai metami į duobes kur nors netoli fermos, taip pat užfiksavome atvejį, kai nugaišusios audinės deginamos. Apie deginimo praktiką pasakojo ir nemažai fermų darbuotojų. Žinoma, fermeriai sako, kad lavonus užšaldo ir kailį nulupa paskui, atseit čia juk irgi pinigai, niekas neišmestų/nedegintų. Tačiau jaunos audinės kailiukas dar nėra „subrendęs“, t.y. ji neužsiaugino žieminio kailio, kurio reikia fermeriams. Jeigu ją nuluptų dar su vasariniu kailiu, šis kailis išsipešiotų ir būtų labai žemos kokybės. Kitaip tariant, niekas tokių nei perka, nei pardavinėja. 
 
3) Atėjo laikas „nuimti derlių“, kurį būdą rinksitės audinėms žudyti?
 
a) Įmesiu į dujų kamerą
b) Imsiu už uodegos ir trenksiu į sieną
c) Abu šiuos metodus galima naudoti pagal įstatymus, tai kaip norėsiu, taip ir žudysiu
 
Teisingas atsakymas: C
Audines galima žudyti dujomis arba trenkiamuoju smūgiu į galvą. Tiesa, pagal reikalavimus vienas žmogus per dieną gali negyvai uždaužyti „tik“ 70 gyvūnų. 
 
4) Kailinių gyvūnų laikymo reikalavimai yra...
 
a) Teisės aktas, kurio privaloma laikytis visiems kailių fermeriams
b) Pasiūlymai, kuriuos pažeidus nieko neatsitiks
c) Kas tokie?
 
Teisingas atsakymas: B
Praktika rodo, kad Kailinių gyvūnų reikalavimų nėra laikomasi ir net kai randami pažeidimai, fermeris dažniausiai gauna įspėjimą arba į pažeidimus numojama ranka. Jeigu už kailinių gyvūnų reikalavimų nesilaikymą fermeriai būtų baudžiami, visos kailių fermos jau būtų uždarytos. Daugiau apie tai: https://www.tustinarvai.lt/blogas/kapip-vmvt-saugo-kailiu-fermerius 
 
5) Jūsų fermą patikrino Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, rado 5 pažeidimus. Kokią baudą gausite?
 
a) 15€
b) 150€ 
c) 15000€ 

Teisingas atsakymas: A
Iš tiesų tai pajuokavome su šiuo klausimu. Greičiausiai gausite tik įspėjimą arba net jo negausite. O tuo atveju jeigu kokia užknisanti nevyriausybinė organizacija bus parašiusi skundą VMVT ir pas jus akivaizdžiai bus labai daug pažeidimų, išrašys tą 15 eurų baudą, kurią irgi galėsite ginčyti, nes visada galite pasakyti, jog gailitės ir daugiau taip nebedarysite, lol. 
 
6) Žurnalistė jūsų klausia, kokiu būdu žudomi gyvūnai kailių fermose, jūs:
 
a) Sakote, kad audinės pačios įlenda į dujų kamerą
b) Teigiate, jog audinės užmigdomos, bet jokiu būdu neminite, kad per tą „migdymą“ joms kraujuoja plaučiai
c) Išgirdę žodį „žurnalistė“, padedate ragelį
d) Visi atsakymų variantai tinkami
 
 
Teisingas atsakymas: D
LRT laidoje „Specialus tyrimas“ kailininkai sakė, kad audinės pačios lenda į dujų kamerą... Smalsus žvėrelis, įdomu jam pamatyti, kas ten toje dėžėje, į kurią prieš tai 40 kitų audinių įmetė. Taip pat ne kartą jie sakė, kad audinės nuo dujų kameros užmiega (ir toje laidoje, ir kitose). Tiesa, fermų darbuotojai kalba kiek kitaip. Jie sako, kad ne visos audinės „užmiega“ po tokios, tarsi, SPA procedūros. Kai kurias reikia ištraukti ir padaužyti per galvą. Kartais procedūra reikia kartoti, nes kai kurios audinės dar juda po 5 minučių dusinimo. Bet kuriuo atveju, saugiausia yra tiesiog padėti ragelį, kai skambina žurnalistai. Ne vienas kailių fermeris praktikuoja būtent tai ir jūs galėtumėte tai praktikuoti. Juk žinote, kad jeigu šnekėsite, teks sakyti vieną iš tų dviejų nesąmonių. 
 
7) 2019 metai, 17 valstybių Europoje uždraudė arba apribojo kailių fermas. Visi didžiausi ir įžymiausi dizaineriai atsisako kailio. Kailiukų kainos tokios, kad jau kelis metus dirbate į minusą. Jūs:
 
a) Suprantate, kad ateities šis verslas neturi, sustabdote savo veiklą ir ieškote kitokio darbo
b) Apsimetate, kad čia tik laikinas etapas ir kartojate, jog pagerėjimas jau ne už kalnų
c) YOLO, pradedate supirkinėti kailių fermas iš kitų fermerių ir plečiate savo veiklą
d) B arba C, abu skamba logiškai
 
Teisingas atsakymas: D
Jeigu pasirinkote A, niekada negalėtumėte būti sėkmingu kailių fermeriu. Turite per daug stiprų ryšį su realybe. B yra daugumos fermerių default opcija. Tačiau kai kurie elgiasi dar įdomiau. Vienas fermeris per pastaruosius kelis metus pradėjo veiklą vykdyti 10-yje fermų! Dabar vos ne kas mėnesį priregistruoja naują ir jeigu dar netapo, greitai taps didžiausiu audinių augintoju Lietuvoje. Taigi, jeigu norite tapti šio verslo magnatu, į faktus ir pasaulines tendencijas geriau nežiūrėti. 
 
8) Jūsų fermos kaimynystėje gyvenantys žmonės nuolat susiduria su audinėmis, kurios išpjauna jų naminius paukščius. Jūs: 
 
a) Pripažįstate, kad audinės iš jūsų fermos kartais pabėga, bandote situaciją keisti
b) Teigiate, jog neįsivaizduojate, iš kur į už 200 metrų esančią sodybą galėtų atbėgti audinės, bet žinote, kad ne iš jūsų
c) Sakote, kad net jeigu audinės ir pabėga, jos visada sugrįžta, nes narvuose jų laukia jų šeimos nariai
d) B arba C, priklauso nuo nuotaikos
 
Teisingas atsakymas: D
Turbūt jau supratote, kad pasirinkdami A būtumėte neteisūs. Kailių fermeriai negali pripažinti, jog iš jų fermų pabėga audinės. Kaip atsakymą B pateikia kailių fermeriai galite pamatyti laidoje „Specialus tyrimas“, o C šį kartą perliukas iš Lenkijos. Lietuvoje kol kas tokio dar negirdėjome, bet jeigu šitą testą pamatys tikri kailių fermeriai, manome, greitai išgirsime. Juk skamba labai logiškai, ar ne? 
 
9) Žiniasklaidoje pasirodo žiaurūs apgraužtų audinių vaizdai iš Lietuvos fermų. Jūsų reakcija:
 
a) „Niekada gyvenime nemačiau taip apgraužtų audinių jokioje fermoje“ (jau nebeatsimenate, kad prieš kelis metus sakėte, kad būna, jog audinės apgraužia viena kitą)
b) „1% audinių fermose susižeidžia“ (jau nebeatsimenate, kad vakar sakėte, jog tokių niekada nematėte jokioje fermoje)
c) „Tie, kas filmavo, perpjovė audinę!“ (žmonės juk kvaili, patikės bet kuo, lol)
d) Visi variantai skamba kaip kažkas, ką sakyčiau!
 
Teisingas atsakymas: D 
Visi atsakymai A, B ir C variantuose buvo sakyti vieno Lietuvos kailių fermerio (čia perfrazavome, nes jis tą patį kartoja daug kur ir vis šiek tiek kitaip). Vėlgi, laidoje „Specialus tyrimas“ jis pasako beveik viską. Tiesa, jis pamiršo, kad prieš kelis metus kitai žurnalistei sakė, jog, žinoma, audinės apgraužia viena kitą, žinoma, kad jos miršta fermose. Jam nelabai padeda ir kiti fermeriai, nes jie ne taip gerai išmokyti kalbėti su žurnalistais ir kartais neatsargiai pasako, kad audinės viena kitą gali ir suėsti. Na, ką padarysi, svarbu kartoti melą kuo dažniau ir garsiau, tada žmonės patikės. Tai gera pamoka visiems, kurie nori būti kailių fermeriais. Tiesa, nepakenktų atsiminti Marko Tveno pastebėjimą, kad tiems, kurie nemeluoja, nereikia nieko prisiminti. Jeigu meluosite, geriau jau turėkite labai gerą atmintį. Kitaip kokia nors užknisanti organizacija suras jūsų vienas kitam prieštaraujančius pasisakymus ir juos paviešins. 
 
10) Lietuvos žiniasklaidoje giriatės, kad net Chanel mados namai perka lietuviškus kailius. Po kiek laiko Chanel atsisako prekiauti gyvūnų kailiais. Jūsų reakcija:
 
a) Panašu, kad šitam verslui nebėra ateities
b) LALALALALALALA!!!
c) Teigiate, jog vienas kioskas Kinijoje nuperka daugiau kailio negu Chanel
d) B arba C
 
Teisingas atsakymas: D
Jau turbūt supratote, kad A negali būti teisingas. Jokiu būdu negalite pripažinti, kad kailių verslui nėra ateities! Nors neturime įrodymų, kad kailių fermeriai girdėdami apie didžiausių pasaulio dizainerių sprendimus atsisakyti kailio užsidengia ausis ir šaukia „LALALALALALA!!!“, jaučiame, kad šis variantas turbūt geriausiai atspindi realybę. Na o C galite išgirsti kiekvieną kartą, kai kas nors kailininkų Facebook puslapyje pakomentuoja, jog dar vieni mados namai atsisakė kailio. 
 
 
Šio testo tikslas buvo pabrėžti kailių industrijos absurdą ir fermerių nenorą pripažinti, kad jų verslas ne tik žiaurus, bet ir be perspektyvų. Testas nėra nutaikytas į konkrečius asmenis, juo norime atkreipti dėmesį į problemas su šia industrija. Jeigu sutinkate, kad toks žiaurus ir nereikalingas dalykas kaip kailių fermos XXI amžiuje išsivysčiusioje šalyje išvis neturėtų egzistuoti, prisijunkite prie judėjimo, siekiančio uždrausti kailių fermas Lietuvoje dar šiais metais: www.uzdrauskimenarvus.lt 
 
 
 

Gauk naujienas į pašto dėžutę!

Prisijunk prie tūkstančių žmonių, kurie domisi gyvūnų apsaugos situacija Lietuvoje ir prenumeruok mūsų naujienlaiškį.

×

Patinka tai, ką skaitai?
Užsiprenumeruok naujienlaiškį.