Paaukok

Pirmoji pergalė veršiukams!

VMVT šiandien savo puslapyje parašė*, kad dėl netinkamo veršelių transporto iš Lietuvos į Izraelį, juos gabenusiai įmonei atimtas leidimas vežioti gyvūnus Lietuvos teritorijoje: 

„Netinkamai veršelius gabenusiam Lenkijos vežėjui bus sustabdyta licencija Lietuvos teritorijoje vežti ar iš Lietuvos išvežti gyvūnus.“

Tai puikios naujienos! Vairuotojai, iškraudami gyvūnus, juos daužė ir tampė. Ši įmonė neapmokė arba prastai apmokė savo darbuotojus pasirūpinti gyvūnais atsitikus nelaimei. Todėl labai gerai, kad jie bent jau Lietuvoje nebegalės nieko vežioti!

Tačiau...

Pranešime VMVT nemini kai kurių detalių ir panašu, jog savo pareigūnų bausti neskuba.  

„VMVT vykdyto tyrimo metu taip pat nustatyta, kad Šiaulių VMVT inspektoriai išdavė veterinarijos sertifikatą, leidžiantį į Izraelį gabenti veršelių siuntą. Sertifikatu patvirtinta, kad prieš pakrovimą buvo laikomasi Reglamento (EB) Nr. 1/2005 reikalavimų, gyvūnai buvo apžiūrėti ir tinkami transportuoti. Atsižvelgiant į transporto priemonių skaičių, transportuojamiems gyvūnams jose skirtą plotą bei įvertinus oro temperatūrą visos kelionės metu, į kelionę turėjo būti išsiųstas mažesnis gyvūnų skaičius. Todėl nustačius, kad Šiaulių VMVT inspektoriai galimai netinkamai vykdė tarnybines pareigas, tyrimo medžiaga perduota VMVT tarnybinių nusižengimų tyrimo komisijai.“

Norime pabrėžti, kad sertifikatas vežti gyvūnus negalėjo būti išduotas, nes temperatūra šalyse, per kurias turėjo keliauti gyvūnai, viršijo Reglamento (EB) Nr. 1/2005 reikalavimus. Gyvūnus galima transportuoti temperatūrose nuo 5°C iki 30°C su mažomis paklaidomis. 

Šioje nuotraukoje matote perkaitimo simptomus. Tam veršiukus pasmerkė Lietuvos veterinarai.  

Slovėnijos uoste, iš kurio veršiukai turėjo būti plukdinami laivu į Izraelį, temperatūrą liepos 25 d. siekė 34°C, Izraelyje ji buvo dar aukštesnė. Veršiukai jau Lenkijoje kentėjo nuo perkaitimo, nors joje buvo gerokai vėsiau. VMVT tai privalėjo įvertinti. 

Jeigu VMVT taip atsainiai žiūri į savo darbą, tai neužtenka sustabdyti vežėjo, kol kitiems ir toliau bus duodami leidimai netinkamomis sąlygomis vežti gyvūnus. 

Lengviausia visą kaltę suversti vežėjui, kuriam VMVT patys išdavė leidimą. Skatinu jus ir toliau palaikyti spaudimą VMVT. Jie padarė vieną teisingą žingsnį, džiaugiamės tokiu sprendimu, bet to neužtenka. Norime, kad jie padarytų daugiau. 

Jeigu ne jūsų spaudimas, patikėkite, VMVT tikrai nieko nebūtų darę. Kol visuomenė ir žiniasklaida apie problemas nekalba, tol jiems ir nerūpi. Todėl ši pergalė yra jūsų!  

Ačiū!

P.S. Jeigu to dar nepadarėte, pasirašykite peticiją VMVT, paraginkite tai padaryti visus, kuriems rūpi gyvūnai. 

 

 

Paremk kovą už gyvūnus

15 € 40 € 5 € kita suma

O ką padarysi dabar?

Tu gali jiems padėti

Ar šie gyvūnai gali Tavimi kliautis? Pasirašyk pasižadėjimą imtis realių veiksmų, kuriais padėtum gyvūnams.

Užtruksi vos minutę ir tapsi milijonų gyvūnų balsu

Paremk kovą už gyvūnus

Tavo parama – labai svarbi. Ji padės užtikrinti, kad kova už gyvūnus nesustos tol, kol gyvūnai kentės Lietuvos pramoninėse fermose.

×

Patinka tai, ką skaitai?
Užsiprenumeruok naujienlaiškį.