Paremk

Laiškas pradedančiajam veganui

Brangus naujasis vegane,

Sveikinu tave priėmus sprendimą būti gailestingu. Jei tau įdomūs keli ilgamečio vegano patarimai, štai keli dalykai, kuriuos noriu pasakyti.

Įtariu, kad veikiausiai šis tavo pasirinkimas nebuvo padarytas tik dėl naudos sau - padarei jį todėl, kad tiki geresnio pasaulio viltimi. Ir, manau, tu jau žinai, kad didžioji pergalė pasauliui - ne tai, kad vien tu tapai veganu, bet tie žmonės, kuriems tu gali būti puikiu pavyzdžiu. Tai, kad jie tavo dėka pamatys, jog yra geresnis būdas maitintis, nei gyvūnų veisimas ir žudymas. Skaičiai yra tai, kas iš tiesų svarbu. Daugelis žmonių valgo mėsą todėl, kad daugelis žmonių valgo mėsą. Taigi, kuo mūsų bus daugiau, tuo lengviau bus į savo pusę patraukti ir dar daugiau žmonių. Turime pasiekti kritinę masę. Štai čia ir pasirodai tu.

Tobias Leenaert kalba Liuksemburge vykusioje tarptautinėje gyvūnų teisių konferencijoje. Iš „Tuščių narvų“ archyvo.

Matai, vien tavo buvimo veganu pakanka, kad šalia esantys pajustų nepatogumą. Tau nereikia net praverti burnos. Jei nori, kad jie sektų tavo pavyzdžiu (o, kaip sakiau, manau, kad nori), tau teks vaikščioti plonu ledu. Turi būti labai atsargus ir diplomatiškas, nes nenori žmonių atbaidyti. Tau reikia juos pritraukti.

Tad vesk juos švelniai. Šypsokis, juokauk, gamink maistą, pasakok istorijas; būk pavyzdžiu, nuoširdžiai ir sąžiningai dėl visko, ką darai. Nepamokslauk (kaip kad dabar darau aš), nekaltink ir neteisk, nes daugeliui žmonių tai visai nepadeda (net jei tave tai ir pakeitė).

Nieko iš žmonių nesitikėk, ir tikrai nesivilk, kad jie tuojau puls daryti viską iki galo. Nesitikėk, kad jie dabar pat išmes savo odinius batus, diržus ir vilnonius megztinius. Leisk jiems rasti savas priežastis keistis - jos gali nebūti tokios pat, kaip tavosios. Ir labai tavęs prašau - jokiu būdu nedrausk jiems vadintis veganais dėl to, kad tvirtai nesilaiko visų taisyklių.

Žmonės gali pajudėti veganizmo link vedini paskatų, kurios nėra veganizmas ar gailestis. Jie gali pradėti maitintis veganiškai dėl aplinkos spaudimo, susirūpinimo sveikata ar kitų dalykų. Svarbu tai, kad  jiems atsidūrus šiame kelyje, pajutus, kad veganiškai valgyti yra daug skaniau ir lengviau, negu jie manė, jų gynyba, nukreipta prieš veganizmą, ima byrėti. Jie lengviau atveria savo protus ir širdis argumentams iš etinės perspektyvos ir tai gali jiems padėti atsidurti ten, kur tu visada norėjai juos matyti.

Tavo užduotis šiame procese yra paskatinti kiekvieną žingsnį, kad ir dėl kokios priežasties, kad ir koks mažas jis bebūtų. Mūsų paskatinimai, o ne kritika, yra tai, kas padės kitiems eiti į priekį. Nedaugelis mūsų gali nueiti visą kelią, žengdami vos vieną žingsnį. Ir būdami veganais turime daug ko mokytis. Kantrybė, atjauta ir supratingumas tiek sau, tiek kitiems leis nuvesti pasaulį ten, kur siekiame.

Tad būk kantrus, būk supratingas ir turėk šiek tiek vilties, žiūrėdamas į žmones. Patikėk, kad kiekvienas ras jam tinkamą kelią. Šiandien dar nėra taip lengva ir tokiam kaip tu, tampančiam veganu, vis dar reikia turėti daug motyvacijos plaukti prieš srovę. Bet bus vis lengviau ir lengviau, kol veganizmas taps norma ir žmonės išgirs, ir ims galvoti apie visus gyvūnų teisių argumentus. Ir tuomet galiausiai ateis diena, kai tyrinėtojai savo disertacijose svarstys, kaip dabartinis mūsų elgesys su gyvūnais iš viso galėjo būti įmanomas.

Iki tol - daryk savo darbą.

Geriausi linkėjimai, Tobias Leenaert

Dėkojame Tobias už leidimą panaudoti jo tekstą. Daugiau panašaus tipo tekstų paskaityti galite veganstrategist.org arba jo puslapyje facebook'e

Paremk kovą už gyvūnus

15 € 40 € 5 € kita suma

O ką padarysi dabar?

Tu gali jiems padėti

Ar šie gyvūnai gali Tavimi kliautis? Pasirašyk pasižadėjimą imtis realių veiksmų, kuriais padėtum gyvūnams.

Užtruksi vos minutę ir tapsi milijonų gyvūnų balsu

Paremk kovą už gyvūnus

Tavo parama – labai svarbi. Ji padės užtikrinti, kad kova už gyvūnus nesustos tol, kol gyvūnai kentės Lietuvos pramoninėse fermose.

×

Patinka tai, ką skaitai?
Užsiprenumeruok naujienlaiškį.