Paaukok

Kaip padėti žuvims parduotuvėse?

Pamatėte žiauriomis sąlygomis parduotuvėse laikomas žuvis, bet nežinote, ką daryti? Situaciją pagerinti įmanoma! Pateikiame detalią instrukciją kaip tą padaryti.

1) Nufotografuokite arba nufilmuokite žuvų akvariumą.
Kadre užfiksuokite sužeistas žuvis ar perpildytą akvariumą. Jeigu parduotuvės personalas ką nors jums sakys, pasakykite, kad žuvų laikymo sąlygos galimai pažeidžia gyvūnų gerovės (ar maisto saugos) teisės aktus. Įstatymai nedraudžia fotografuoti ar filmuoti teisės pažeidimo. Net jei neturite nuotraukų, vis tiek galite pranešti apie situaciją – sekite kitus žingsnius.

Nuotrauka daryta Druskininkuose 2016 gruodžio mėnesį.

2) Praneškite Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai (VMVT).
Įsiminkite arba užsirašykite tikslų parduotuvės, kurioje užfiksavote pažeidimą, adresą. Raskite teritorinės VMVT, kuriai priklausytų tikrinti tą parduotuvę, el. paštą (pvz. kaunas@vmvt.lt, vilnius@vmvt.lt). Jų sąrašas čia.

Rašykite laišką – užtenka ir labai paprasto pranešimo, kuriame nurodytumėte parduotuvės vietą ir laiką, kada užfiksuoti galimi pažeidimai. Prisekite nuotraukas ar video (jei turite). Būtinai paprašykite, kad skundui pasitvirtinus, VMVT nurodytų, pagal kokį teisės aktų straipsnį ir kokia nuobauda skirta. VMVT turi atsakyti į skundą per 20 darbo dienų (jei atsakymo nesulaukiate, parašykite VMVT darsyk ir praneškite mums). El. laiškas laikomas oficialiu raštu.

3) Gavę atsakymą BŪTINAI informuokite mus.
Parašykite mums į info@tustinarvai.lt, kai sulauksite VMVT atsakymo apie patikrinimą. Persiųskite ir savo laišką VMVT (su nuotraukomis), ir jų atsakymą. Ši informacija mums labai svarbi, kad galėtume sekti kelintas tai kartas, kai prekybos subjektas buvo baustas už žuvų laikymo pažeidimus. Už pakartotinius pažeidimus nuobaudos turi didėti!

Naudinga žinoti
Gyvų žuvų tvarkymo mažmeninės prekybos subjektuose reikalavimų:
16. Talpyklose leidžiama laikyti tik sveikas ir gyvas žuvis. Sužeistos, sumažėjusio aktyvumo žuvys turi būti nedelsiant išimamos iš talpyklų, apsvaiginamos, paskerdžiamos, išdarinėjamos ir siūlomos parduoti. 

34. Draudžiama prekiauti žuvimis, jeigu:
34.1. jos su ligų požymiais, užkrėstos matomais parazitais ar jų lervomis;
34.2. jos turi žuvims nebūdingą kvapą, audiniai suirę ar su kraujosruvomis;

Suprantame, jog tai nesustabdys gyvų žuvų pardavinėjimo, bet gali stipriai pagerinti parduotuvėse laikomų žuvų sąlygas. Inspektorių darbo rezultatą galima lengvai patikrinti, todėl jie turės patikrinimą vykdyti atidžiau nei fermose, į kurias niekas, išskyrus pačius inspektorius, įeiti negali. Tyrimai rodo, kad žmonės labiau linkę laikytis įstatymų tada, kai žino, jog bausmės išvengti nepavyks, nepriklausomai nuo to, kokio dydžio yra bausmė.

Ačiū, kad esate neabejingi!

Padėk mums padėti gyvūnams

15 € 40 € 5 € kita suma

Gauk naujienas į pašto dėžutę!

Prisijunk prie tūkstančių žmonių, kurie domisi gyvūnų apsaugos situacija Lietuvoje ir prenumeruok mūsų naujienlaiškį.

×

Patinka tai, ką skaitai?
Užsiprenumeruok naujienlaiškį.