Paaukok

Kaip kailių fermeriai visiems meluoja (V dalis)

Ach, būti kailių fermeriu dabar Lietuvoje… Tikrai nepavydėtina situacija, kai vienas po kito griūna kailių industrijos melai. Vienas mėgstamiausių jų teiginių yra tas, kad vidutinė alga kailinių žvėrelių ūkyje yra 1000 €.

Štai ką rašo Lietuvos žvėrelių augintojų asociacija (LŽAA) savo puslapyje:

„…1000 EUR yra atlyginimo riba, galinti sugrąžinti emigravusius tautiečius. Būtent toks yra vidutinis darbininko atlyginimas „Vilkijos ūkyje“.“ 

Tačiau SoDra sako ką kita:

Vidutinis atlyginimas „Vilkijos ūkyje“

Tiesa, kartais kailininkai sako, kad 1000 € yra alga į rankas jau po mokesčių, kartais sako, kad tokią gauna specialistai su darbo patirtimi. Žinoma, gali būti, kad yra žmonių, kurie tokią algą ir gauna, bet kailių industrijos atstovai bando parodyti, jog darbas pas juos apmokamas žymiai geriau negu yra iš tikro.

Pavyzdžiui, Austė Korbutė, atstovaujanti LŽAA, yra sakiusi:

„Gerame, sėkmingai veikiančiame ūkyje savo darbą išmanantis, nemažai pasiekęs darbininkas vidutiniškai gauna apie 1 tūkst. eurų, atskaičius mokesčius. Lietuvos kaime, manau, tai yra nemaži pinigai“

Taip, Auste, mes irgi manome, kad tai yra nemaži pinigai, bet juk tokių beveik niekas negauna ir jūs puikiai tai žinote. Žemiau pateikiame vidutines algas ūkiuose „Danmink“ ir „Žibartonių ŽŪB“. Jie abu, kaip ir Vilkijos ūkis, priklauso Česlovui Tallat-Kelpšai, kuris yra dar ir LŽAA vadovas*.

Vidutinė alga Č. Tallat-Kelpšai priklausančiuose ūkiuose yra 813.52 € iki mokesčių, t.y. į rankas vidutinis darbuotojas gauna kiek daugiau nei 600 €. Ką tai sako apie LŽAA vadovo ūkius? Gal jie nėra labai sėkmingai veikiantys? Ar labai nedaug darbuotojų juose yra nemažai pasiekę ir išmanatys savo darbą? O gal jo nusamdyta viešųjų ryšių specialistė tiesiog meluoja?

* Daugumoje ūkių algos mažesnės nei tuose, kurie priklauso Česlovui Tallat-Kelpšai.

Padėk mums padėti gyvūnams

15 € 40 € 5 € kita suma

Gauk naujienas į pašto dėžutę!

Prisijunk prie tūkstančių žmonių, kurie domisi gyvūnų apsaugos situacija Lietuvoje ir prenumeruok mūsų naujienlaiškį.

×

Patinka tai, ką skaitai?
Užsiprenumeruok naujienlaiškį.