Paaukok

Gyvulininkystės pramonė išeikvoja trečdalį geriamojo vandens, o 4 milijardams žmonių jo trūksta

2016 m. vasarį atliktas tyrimas atskleidžia, kad vidutiniškai du trečdaliai pasaulio populiacijos patiria didelį vandens trūkumą bent vieną mėnesį kasmet: tai net 4 milijardai žmonių, kurie neturi patikimo vandens šaltinio.

Prie vandens stygiaus prisideda ne tik klimato kaita bei didėjantis žmonių skaičius Žemėje, bet ir mūsų mityba. Neįtikėtinai didelis kiekis vandens yra sunaudojamas gyvulininkystės pramonėje: jo reikia ne tik patiems gyvūnams girdyti, bet ir laistyti pašarams auginamus augalus.

„Apie trečdalis pasaulyje sunaudojamo vandens yra skiriamas gyvūninių produktų gamybai. Šių produktų vandens pėdsakas yra didesnis nei tokią pačią maistinę vertę turinčių augalinių produktų“ – straipsnyje, paskelbtame TakePart.com, teigia tyrėja Arjen Hoekstra.

Mėsos pramonė ne tik sunaudoja milžinišką kiekį vandens, bet ir neįtikėtiną kiekį grūdų.

Pasaulyje, kuriame 842 milijonai žmonių neturi pakankamai maisto, mėsos suvartojimo mažinimas padarytų daugiau, nei tik padėtų išsaugoti vandenį: vietoj to, kad didžiuliai žemės plotai būtų naudojami gyvūnų pašarui auginti, žmonės juose galėtų auginti daržoves, skirtas žmonių maistui, o tai leistų pamaitinti milijonus badaujančiųjų.

Nereikia pamiršti, kad mėsos pramonė yra ir viena iš pagrindinių klimato kaitos priežasčių, ji daro didelę įtaką vandens trūkumui pasaulyje.

Pasirinkdami sveiką bei aplinkai draugišką augalinę mitybą, mes galime padėti ir milijonams žmonių, neturinčių pakankamai maisto ir vandens, ir milijardams gyvūnų, kurie dėl maisto patiria dideles kančias ir yra žudomi kiekvienais metais.

Čia galite atsisiųsti mūsų nemokamą augalinės mitybos gidą.

Parengta pagal: http://www.mercyforanimals.org/4-billion-people-face-water-shortages-is

Padėk mums padėti gyvūnams

15 € 40 € 5 € kita suma

Gauk naujienas į pašto dėžutę!

Prisijunk prie tūkstančių žmonių, kurie domisi gyvūnų apsaugos situacija Lietuvoje ir prenumeruok mūsų naujienlaiškį.

×

Patinka tai, ką skaitai?
Užsiprenumeruok naujienlaiškį.