Paaukok

Kaip kailių fermeriai visiems meluoja (I dalis)

Rugsėjo 2 dieną paviešinome kailių fermoje slaptai atlikto tyrimo medžiagą. Ją galite pamatyti www.kailiniamsne.lt. Netrukus po to kailių fermerių nusamdyti viešųjų ryšių atstovai paviešino pranešimą žiniasklaidai pavadintą „Gyvūnų teisių gynėjai terorizavo audinių ūkį ir prašė finansinės paramos“.

Pranešime gudriai naudojamas „šiaudinės baidyklės“ tipo argumentas. Kailininkai teigia, neva mes pranešėme apie sunkiai sužalotas audines, o tokių ūkyje nebuvo rasta. Tačiau nė žodžiu neužsimenama apie srutų nuotekas po narvais ar netvarkomą mėšlą. 

Taip pat panašu, kad 2 valandos kailininkams reiškia „iškart“, mat jie teigia, kad VMVT į fermą nuvyko iškart po mūsų pranešimo.

Juokingiausia turbūt tai, kad kailių fermeris mus apkaltino reketu. Ar tikrai norėdami išpešti pinigų už tai, kad neviešintume medžiagos iš fermos, į ją atvažiuotume su 2 inspekcijomis? Nesijaudinkite, kailininkai, jūsų pinigų mums nereikia.

Pranešime spaudai teigiama, kad fermoje įdarbinta aktyvistė pati pasiūlė deginti negyvus gyvūnus darbuotojams. Tą patį žurnalistams dėstė ir fermos savininkas. Nesudėtinga suprasti, kad ką tik naujoje vietoje įsidarbinęs žmogus neturi tiek galios, jog galėtų įtikinti senbuvius pažeidinėti įstatymus. Taip pat pranešime spaudai rašoma, kad joks ūkis netaiko gyvūnų deginimo praktikos. Mūsų žiniomis, tokių ūkių Lietuvoje yra.

Jeigu gyvūnas krenta dar pavasarį ar vasarą, jo kailio neparduosi, nes kailis dar nėra „subrendęs“, t.y. nėra pasiekęs tokios kokybės, kurios reikia aukcionams ir jis išsipešioja, nes gyvūnai natūraliai mestų plauką rudenį ir augintųsi žieminį kailį.

Bet nebūtina tikėti mumis, geriau paklausykite UAB „Farmers LT“ darbuotojų.

 

Kitas juokingas „faktas“, kurį bando prastumti kailių fermeriai yra tas, jog fermoje dirbęs žmogus specialiai pjudė gyvūnus tarpusavyje, juos sukeitinėjo vietomis narvuose. Tuo patikėti galėtų tik tie, kas nelabai domisi audinėmis. Kad paimtum laukinį plėšrų gyvūną iš narvo, reikia specialių pirštinių ir praktikos. Audinės labai greitos ir vikrios, lengvai gali pabėgti, taip pat bando kąsti jas paėmusiam žmogui ir labai garsiai spiegia, kai yra imamos (aišku, taip elgiasi ne visi gyvūnai, bet ramios audinės fermose yra išimtis). Jeigu kas nors fermoje pradėtų keitinėti gyvūnus vietomis narvuose, tai būtų labai greitai pastebėta. Keista, kad kailių fermeriai tai „išsiaiškino“ tik vėliau. Taip pat būtų įdomu pamatyti įrodymus nors vienam jų teiginiui, bet to prašyti turbūt per daug.

Jie sako:

„Svarbu tai, kad audinės narvuose laikomos po dvi – sesuo su broliu arba motina su sūnumi, o jei šalia atsidurtų kitos šeimos žvėrelis, jie susipjautų ir sužalotų vienas kitą.“

Šios fermos darbuotoja, atsakinga už žvėrelių priežiūrą (arba bent jau taip teigiama pranešime) nufilmuota pasakojanti kiek kitokią istoriją:

 

Taip pat kailių fermeriai teigia, kad informacija buvo rinkta iš „fermos valytojos“, kuri neturi nieko bendra su gyvūnų priežiūra (keista, kad neadresuojamas faktas, jog kitas žmogus sakė tą patį ir jis nėra tik valytojas). Kadangi ta darbuotoja kalbėjo apie VMVT nevažiavimą į fermas, kailininkai suskubo „gauti“ jos citatą, kuri skamba taip:

„Maniau, kad kalba apie mūsų veterinorių (veterinarijos gydytoją), aš net nežinau, kas ta veterinarija (t.y. VMVT)“.

Matosi, kad citata išgalvota, nes jeigu jie būtų pasikalbėję su darbuotoja, ši greičiausiai būtų pasakiusi, kad prieš tą kelių sekundžių iškarpą, kurią dėjome į pagrindinį video ir kurioje ji sako, jog VMVT nevažiuoja neperspėję, ji dvi minutes kalbėjo apie VMVT patikrinimus. Taip pat ji kalbėjo ir kitame įraše. Paklausykite patys ir nuspręskite, ar darbuotoja nežino, kuo skiriasi Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba nuo paprasto „veterinoriaus“.

 

Taip pat kailininkai meluoja apie mūsų neva gautą 30000€ paramą iš Erasmus+. Labai norėtume, kad tiek pinigų iš tikro būtume gavę, tai palengvintų kovą su kailių industrija, deja, projekte, kuriam Erasmus+ skyrė pinigų dalyvavo 4 organizacijos ir lėšos buvo paskirstytos. Kol kas gavome tik apie 3000€ ir tik tuo atveju, jei Erasmus+ komisiją tenkins projekto rezultatai, gausime dar apie 3000€. Kiek mažiau, nei teigia jie.

 

Kailinių žvėrelių augintojų asociacijos pranešimas: http://www.furlithuania.lt/naujienos/gyvunu-teisiu-gynejai-terorizavo-audiniu-uki-ir-prase-finansines-paramos/

Padėk mums padėti gyvūnams

15 € 40 € 5 € kita suma

Gauk naujienas į pašto dėžutę!

Prisijunk prie tūkstančių žmonių, kurie domisi gyvūnų apsaugos situacija Lietuvoje ir prenumeruok mūsų naujienlaiškį.

×

Patinka tai, ką skaitai?
Užsiprenumeruok naujienlaiškį.