Paaukok

Daugiau nei 100 Maximų jau be akvariumų. Kas toliau?

Nuo rugpjūčio 3 dienos gyvos žuvies prekyboje nebelieka visose lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ XX formato parduotuvėse, kuriose buvo įrengta po vieną arba du gyvų žuvų akvariumus. 

Tai reiškia, kad apie 240 000 gyvūnų kasmet nebebus parduodami gyvi, nepatirs kančios kelionėse iš fermų į parduotuves ir nesikankins perpildytuose akvariumuose. 

Be abejonės, tai yra vienas didžiausių pokyčių gyvūnų gerovės srityje Lietuvoje. 

Kadangi prekybos gyvomis žuvimis atsisakė IKI ir Rimi, nuo kitų metų pradžios didžiuosiuose prekybos tinkluose akvariumų su gyvomis žuvimis nebeliks. Mūsų skaičiavimu, tai reiškia, jog juose nebeplaukios daugiau nei 300 000 žuvų kasmet! 

Kas toliau?

Deja, gyvomis žuvimis vis dar prekiaujama turguose ir kai kuriose mažesnėse parduotuvėse. Sieksime, kad to nebeliktų. Kalbėsime su parduotuvių savininkais, bandysime juos įtikinti, kad atsisakytų šios žiaurios praktikos. 

Prekyba turguose dažnai vyksta nesilaikant jau egzistuojančių teisės aktų, tad ji jau dabar nėra galima. Dirbsime kartu su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba, kad turgavietės, kuriose prekiaujama gyvomis žuvimis, būtų tikrinamos dažniau. Taip pat siūlysime teisės aktų pakeitimus, kurie dar labiau sugriežtintų prekybą gyvomis žuvimis. 

Vienas iš pasiūlymų: uždrausti pardavinėti neapsvaigintas ir nepaskerstas žuvis. Dabar galima klientams atiduoti visiškai sąmoningą gyvūną tiesiog įdėjus jį į plastikinį maišelį be vandens. Tai reiškia, kad gyvūnas gali būti ilgai dusinamas. Taip pat taikant šią praktiką neįmanoma užtikrinti, kad gyvūnas bus paskerdžiamas sukeliant jam kuo mažiau skausmo, ar kad skerdimą vykdys įgūdžius tam turintis žmogus. 

Kaip galite padėti? 

Tikrinkite turgavietes. Jeigu turite galimybę nueiti į turgų ir pažiūrėti, ar jame prekiaujama gyvomis žuvimis pažeidžiami gyvūnų gerovės reikalavimai, padarykite tai. Išsamesnė instrukcija ko ieškoti ir ką daryti, pamačius pažeidimus turguose:  

Paremkite šį projektą. Galite prisidėti 1 euru ir taip padėti kovai už žuvis nesustoti. Padarykite tai čia https://www.herojaizuvims.lt/ 

 

Paremk kovą už gyvūnus

15 € 40 € 5 € kita suma

Gauk naujienas į pašto dėžutę!

Prisijunk prie tūkstančių žmonių, kurie domisi gyvūnų apsaugos situacija Lietuvoje ir prenumeruok mūsų naujienlaiškį.

×

Patinka tai, ką skaitai?
Užsiprenumeruok naujienlaiškį.