Paremk

9 būdai gauti baltymų

Giminės, draugai ir visiškai nepažįstami žmonės nuolat klausinėja vegetarų ir veganų, iš kur jie gauna baltymų. Tiesa yra ta, kad mėsos pramonė skiria nesuskaičiuojamas sumas pinigų bei praleidžia nemažai metų bandydama įtikinti visuomenę, kad vienintelis sveikas būdas gauti baltymų yra valgyti gyvūninius produktus.

Laimei, tai netiesa. Mėsa, kiaušiniai bei pieno produktai yra ne tik kenksmingi sveikatai; jie yra vieni iš labiausiai prie klimato kaitos prisidedančių veiksnių bei sukelia gyvūnams nesuvokiamas kančias.

Tad siūlome išbandyti keletą iš šių sveikų bei gyvūnams draugiškų baltymų šaltinių:

  1.    Pupos

Juodos ar dėmėtosios, daržinės ar garbanzo, pupos yra nebrangios, lengvai paruošiamos bei pilnos baltymų. Tiesą sakant, 100 gramų juodųjų pupų turi 7 gramais daugiau baltymų nei jautiena.

  1.    Lęšiai

Kiekviena šių mažyčių grūdelių porcija turi milžinišką 12 gramų kiekį baltymų!

  1.    Augalinė mėsa

Nuo žuvies neįtraukiančios filė iki ant grotelių keptos vištienos, parduotuvėse galima rasti šimtus augalinės mėsos rūšių, kurių dauguma yra puikūs baltymų šaltiniai!

  1.    Tofu

Tai tikriausiai yra tai, apie ką pirmiausia pagalvoja jūsų giminaičiai, išgirdę frazę „augaliniai baltymai“. Tiesa yra tame, kad tofu yra puikus baltymų šaltinis. Pusė puodelio tofu turi 10 gramų baltymų, todėl tai yra skanus bei maistingas priedas, tinkantis beveik bet kuriam patiekalui.

  1.    Riešutai

Nuo riešutų pieno iki jų sviesto, tai yra sveikas ir paprastas būdas įtraukti baltymų į jūsų mitybą. Faktas, jog vienas puodelis maišytų riešutų turi apie 27 gramus baltymų. Be to, riešutuose yra daug omega-3 riebalų rūgščių, būtinųjų vitaminų bei maisto medžiagų ir antioksidantų – dėl jų jūs turėtumėte eiti iš proto!

  1.    Bolivinė balanda

Vienas puodelis šių nuo seno vartojamų grūdų turi 8 gramus baltymų. Pabandykite įmaišyti juos į įvairius patiekalus ar salotas!

  1.    Artišokai

Pusė puodelio artišokų šerdžių turi 4 gramus baltymų, todėl tai yra puikus baltymų šaltinis. Jie taip pat turi daug skaidulų ir mažai kalorijų!

  1.    Maitinės mielės

Dar neteko išbandyti šio sūrio skonį primenančio gėrio? Viename valgomajame šaukšte yra net 4 gramai baltymų, tad jūs tikriausiai norėsite jų užsibarstyti beveik ant visko, ką valgote!

  1.    Sėklos

Kai įsidedate jų į savo rytinį vaisių kokteilį, gamindami pudingą ar jomis apibarstote salotas, šiuo „super maistu“ jūs praturtinate savo mitybą baltymais. Tiesą sakant, dviejuose valgomuosiuose šaukštuose čija sėklų yra net 5 gramai baltymų!

Kai kitą kartą kas nors paklaus „Iš kur gaunate baltymų?“, tiesiog nusiųskite jiems šį puslapį.

Parengta pagal: http://www.chooseveg.com/9-delicious-and-totally-vegan-ways-to-get

Paremk kovą už gyvūnus

15 € 40 € 5 € kita suma

O ką padarysi dabar?

Tu gali jiems padėti

Ar šie gyvūnai gali Tavimi kliautis? Pasirašyk pasižadėjimą imtis realių veiksmų, kuriais padėtum gyvūnams.

Užtruksi vos minutę ir tapsi milijonų gyvūnų balsu

Paremk kovą už gyvūnus

Tavo parama – labai svarbi. Ji padės užtikrinti, kad kova už gyvūnus nesustos tol, kol gyvūnai kentės Lietuvos pramoninėse fermose.

×

Patinka tai, ką skaitai?
Užsiprenumeruok naujienlaiškį.