Paaukok

8 priežastys, kodėl pramoniniai kiaušiniai yra žiauriausias maistas pasaulyje

1. Narvai


Vienas iš baisiausių kiaušinių pramonės aspektų yra vištų dedeklų įkalinimas. Daugelis vištų praleidžia visą gyvenimą nykiuose narvuose, kur vienai vištai skirta vos daugiau ploto nei užima A4 lapas.

2. Natūralaus elgesio apribojimai

Kiaušinius dedančios vištos fermose neturi galimybės patenkinti daugelio natūralių poreikių. Jos laikomos ankštuose narvuose ir visą gyvenimą negali išskleisti savo sparnų, pakankamai vaikščioti ar statyti lizdo.

3. Viščiukų žudymas


Vyriškos lyties viščiukai nededa kiaušinių, todėl dažnai yra nužudomi prabėgus vos kelioms valandoms po išsiritimo. Kai kurie yra sumalami gyvi, kiti uždusinami ar nužudomi dujų kameroje.

4. Snapų nupjovimas

Kiaušinius dedančioms vištoms karštais metaliniais ašmenimis nupjaunamas snapas. Tai daroma vos po gimimo ir yra itin skausminga procedūra. Kai kurie viščiukai miršta iš bado, nes valgymas nupjovus snapą tampa labai skausmingas.

5. Nenatūraliai trumpas gyvenimas


Vištos dedeklės vidutiniškai gali gyventi nuo 10 iki 12 metų, tačiau „moderniose“ fermose jos nužudomos sumažėjus kiaušinių dėjimo tempams – maždaug po pusantrų metų.

6. Masiniai uždusimai

Sugedus ir išsijungus ventiliacijai visos pastate esančios vištos gali išgaišti per kelias valandas. Taip jau yra buvę „Girelės paukštyne“ 2009 metais. Mirė virš 15000 vištų.

7. Sulaužyti kaulai

Priverstinis aktyvaus gyvūno laikymas toje pačioje pozicijoje sukelia daugelį sveikatos problemų, pavyzdžiui, šlubavimą, kaulų trapumą, raumenų atrofiją. Atėjus skerdimo laikui beveik 30% vištų turi sulaužytų kaulų.

8. Menka veterinarinė priežiūra


Tyrimai į paukštynus Europoje (taip pat ir Lietuvoje), parodė, kad daug vištų yra paliekamos kęsti atvirų žaizdų, negydomų susižalojimų ar infekcijų sukeliamą skausmą.

Kol industrinių fermų aukščiausias prioritetas bus pelnas, o ne gyvūnų gerovė, gyvūnai kentės. Jei nenorite remti industrijos, laikančios gyvūnus tik preke, sužinokite, kaip pakeisti kiaušinius prisijungę prie mūsų projekto „Velykos be kiaušinių“. Jūsų pasirinkimas turi reikšmės gyvūnams.

 

Paruošta pagal:

1) http://www.mercyforanimals.org/9-reasons-eggs-are-the-cruelest-food-on-the

2) http://verslas.lrytas.lt/-12599374531259162197-girel%C4%97s-pauk%C5%A1tyno-fermoje-i%C5%A1gai%C5%A1o-vi%C5%A1tos.htm

3) www.kiausiniukaina.lt

Padėk mums padėti gyvūnams

15 € 40 € 5 € kita suma

Gauk naujienas į pašto dėžutę!

Prisijunk prie tūkstančių žmonių, kurie domisi gyvūnų apsaugos situacija Lietuvoje ir prenumeruok mūsų naujienlaiškį.

×

Patinka tai, ką skaitai?
Užsiprenumeruok naujienlaiškį.