Rekomenduojami resursai
Dauguma darbdavių reikalauja darbo patirties, kvalifikacijos tam tikroje srityje, diplomų ar nišinių įgūdžių. Mūsų patirtis rodo, kad tokia praktika nepadeda surasti žmonių, labiausiai tinkančių darbui Tuščiuose narvuose.
Daugybė įgūdžių lengvai išmokstami, o tai, ką išmokai universitete, nebūtinai bus panaudojama aktyvizme. Nenorime atmesti žmonių, kurie tiktų darbui dėl gyvūnų, tik dėl to, kad jie baigė „ne tą“ specialybę, dar neturi sukaupę patirties ar nėra spėję įgyti tam tikrų įgūdžių.
Pirmiausiai ieškome mąstančių, motyvuotų, geranoriškų ir aktyvių žmonių. Nereikalaujame tavęs žinoti viską apie Tuščių narvų kampanijas, lėšų pritraukimą ar komunikaciją, tačiau tam tikros žinios gali padėti atrankos procese. Tai reiškia, jog žmonės, praeityje turėję galimybę įgauti įgūdžių tam tikroje srityje, atrankos procese galimai pasirodys geriau nei tie, kurie jos neturėjo.
Šį resursų sąrašą pateikiame tam, kad išlygintume sąlygas visiems kandidatuojantiems.
Rekomendacijos
Tam, kad perskaitytum / peržiūrėtum visus čia esančius resursus, gali prireikti daug laiko. Siūlome peržiūrėti resursus tomis temomis, kurios atrodo mažiausiai pažįstamos. Labiausiai vertiname loginį mąstymą, gebėjimą priimti racionalius sprendimus, intelektinį kuklumą (ang. intellectual humility), todėl, jeigu neturi daug laiko, siūlome skirti prioritetą šiems dalykams.
Svarbu: šį resursų sąrašą sudarėme tam, kad padėtume žmonėms, norintiems tam tikrose temose įgyti daugiau žinių. Net jeigu manai, jog neturi žinių nė vienoje iš išvardintų sričių, siūlome vis tiek kandidatuoti. Dažnas žmogus save nuvertina, ypač tada, kai turi daugiau kompetencijų ar žinių (Dunning-Kruger effect).
Visi resursai pateikiami anglų kalba. Tai, jog čia pateikiame straipsnius ir video tam tikromis temomis, nebūtinai reiškia, jog tomis temomis neįmanoma rasti geresnių resursų. Atrinkome būtent šiuos, nes iš daugelio įvairių resursų jie pasirodė aktualiausi.
Resursai apie aktyvizmą
Naudinga tiems, kurie neturi daug žinių apie gyvūnų apsaugos judėjimą ar nėra susipažinę su efektyvaus aktyvizmo konceptu.
- Theory of Change – straipsnis apie tai, kaip galvoti apie pokyčius.
- Abolitionism vs. Reformism – straipsnis apie skirtingus metodus siekti gyvūnų teisių.
- Stop Raising Awareness Already – straipsnis apie tai, kodėl edukacija apie pasaulio problemas nėra pats geriausias būdas pasiekti pokyčių.
- Non-Human Animal Ethics – video, kuriame Peter Singer pasakoja apie gyvūnų apsaugos judėjimo istoriją ir kaip žmonijos požiūris į gyvūnus keitėsi per kelis tūkstančius metų.
- Introduction to Effective Altruism – straipsnis apie efektyvų altruizmą.
- Peter Singer: The why and how of effective altruism – video, kuriame Peter Singer paaiškina efektyvų altruizmą.
Jei nori daugiau informacijos, ieškoks resursų šiomis temomis: theory of change, effective altruism, pragmatism, animal welfare, animal advocacy movement, animal advocacy strategy, interventions within animal advocacy, impact, cost-effectiveness.
Resursai apie lėšų pritraukimą
Jeigu kandidatuoji į lėšų pritraukimą, rekomenduojame perskaityti straipsnį 10 Most Important Things You Can Know About Fundraising. Jis pakankamai tiksliai atspindi mūsų požiūrį į lėšų pritraukimą.
Resursai apie kritinį mąstymą
- How To Think Better – straipsnis apie geresnio mąstymo principus ir geresnių sprendimų priėmimo metodus.
- The Hidden Power of Intellectual Humility – straipsnis apie intelektinį kuklumą.
- On Being Wrong – video apie buvimą neteisiu.
- Why you think you're right - even if you're wrong – video apie tai, kaip geriau suprasti realybę.
- Confirmation Bias – straipsnis apie patvirtinimo šališkumą (vieną iš kognityvinių šališkumų) ir kaip jam nepasiduoti.
- Dunning-Kruger effect – straipsnis, paaiškinantis kodėl dažnai nesugebame adekvačiai įvertinti savo gebėjimų (ypač rekomenduojame, jeigu manai, kad neturėtum kandidatuoti į darbą Tuščiuose narvuose, nes tau trūksta įgūdžių ar žinių).
Jeigu nori pasidomėti plačiau, raktiniai terminai, pagal kuriuos galima ieškoti informacijos: intellectual humility, scientific method, evidence-based thinking, forecasting, cognitive biases, logical fallacies, counterfactual thinking, groupthink, decision-making.
Resursai apie tinkamą požiūrį
Šie resursai turėtų padėti suprasti, kokio požiūrio ieškome ir kaip organizacijoje žiūrime į klaidas, tobulėjimą, stresą ir problemas.
- Believe you can change – straipsnis, paaiškinantis, koks požiūris padeda tobulėti, o koks tobulėjimą stabdo.
- How to Make Stress Your Friend – video apie tai, kaip pakeisti santykį su stresu.
- Look at yourself objectively – straipsnis apie tai, kaip save vertinti objektyviai.
- Cherish Mistakes – straipsnis apie tinkamą požiūrį į klaidas.
- How to Thrive in Any Situation – video, kuriame Tuščių narvų vadovė pasakoja apie tai, ką aktyvistai gali išmokti iš stoicizmo.
- Lean into the pain – straipsnis apie tai, kaip ateina didžiausios pamokos.
- Confront reality – straipsnis apie tai, kaip geriau suprasti realybę.
Resursai apie darbo platformas
Čia rasi informaciją apie įrankius, kuriuos naudojame darbui. Galbūt dauguma jų tau pažįstami, o gal niekada su nė vienu nedirbai. Jeigu dirbsi Tuščiuose narvuose, tikėsimės, kad gaudaisi šiuose įrankiuose nuo pirmos dienos.
Siūlome į resursus šioje skiltyje gilintis tada, kai žinosi, kad gavai darbo pasiūlymą. Arba jeigu tau tiesiog įdomu.
- G Suite – naudojame Google Meet, Docs, Sheets, Slides, Forms, Calendar, Mail. Viską kaupiame Google Drive. Darbui Tuščiuose narvuose užtenka pagrindų, bet jeigu nemokėsi pasidalinti dokumento ir pasiūlyti pakeitimo tekstui jame, ar pakviesti kolegų į susitikimą per kalendorių, bus sudėtinga pirmomis darbo savaitėmis, kai ir taip yra daug naujos informacijos.
- Slack – pagrindinė organizacijos vidinės komunikacijos platforma.
- Trello – projektų valdymo platforma.
O ką padarysi dabar?
Tu gali jiems padėti
Paremk kovą už gyvūnus
Tavo parama – labai svarbi. Ji padės užtikrinti, kad kova už gyvūnus nesustos tol, kol gyvūnai kentės Lietuvos pramoninėse fermose.