Paaukok

Paviešinome vaizdus iš 12 Lietuvos audinių fermų

Spalio 28 diena tapo istorine Lietuvos gyvūnų teisių judėjime, nes pirmą kartą publikuotas tyrimas, atliktas net dvylikoje audinių fermų. Paviešinti žiaurūs vaizdai sulaukė didelio atgarsio ne tik Lietuvos, bet ir užsienio šalių žiniasklaidoje. Po vaizdinės medžiagos paskelbimo Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) ėmėsi veiksmų ir patikrino 14 audinių fermų (jų Lietuvoje yra apie 170). Pasak VMVT atstovų, didelių pažeidimų nerasta.

Nors VMVT atstovai ir abejoja gyvūnų gerovės pažeidimais kailių fermose (pasak jų, tik 2 iš 14 tikrintų fermų buvo rasta sužalotų gyvūnų), aplinkosaugininkai, patikrinę 31 kailių fermą Šiaulių apskrityje, tvirtina, kad aplinkosaugos pažeidimus rado visose tikrintose fermose. Net 22 fermos prieš statybas neatliko Poveikio aplinkai vertinimo (PAV) analizės. Už tokius įstatymų pažeidimus fermeriai gavo baudas ir dabar jie privalės atlikti PAV analizę. Paaiškėjus, kad ferma kelia neigiamą poveikį aplinkai, ji būtų priversta nutraukti veiklą. Taip pat išaiškintos dvi kailių fermos, kurios nelegaliai perdirbinėjo šalutinius gyvūninius produktus. Viena iš jų tai darė be licenzijos, kitoje – rasta daug pažeidimų.

Tačiau ties tuo Lietuvos kailininkų bėdos dar nesibaigia. Šiais metais kailiukų kainos aukcionuose smarkiai krenta. Rugsėjį vidutinė audinės kailiuko kaina Saga Furs aukcione Suomijoje krito 55 procentais, o spalį organizuoto Kopenhagen Fur aukciono Danijoje apyvarta krito net 40 procentų (lyginant su 2013 m.) Visai neseniai Kanadoje įvykusiame aukcione vidutinė audinės kailiuko kaina krito net 60 procentų. Tai reiškia, jog daugumai Lietuvos fermerių šie metai bus nuostolingi (jie savo produkciją parduoda kailių aukcionuose). Tą patį teigė ir Česlovas Tallat-Kelpša – Lietuvos kailinių žvėrelių augintojų asociacijos vadovas – gruodžio 12 dieną vykusioje spaudos konferencijoje. Pažadame ir toliau stebėti kailių pramonės veiksmus bei pateikti Jums šviežiausias naujienas iš Lietuvos bei viso pasaulio. Jeigu ir Jūs tikite, kad laukiniai gyvūnai neturėtų būti laikomi mažuose narvuose, o kailių industrija yra kenksminga atgyvena, padėkite mums su ja kovoti. Jūsų finasinė parama suteikia mums galimybę aktyviai veikti, o moralinis palaikymas neleidžia nuleisti rankų.

Padėk mums padėti gyvūnams

15 € 40 € 5 € kita suma

Gauk naujienas į pašto dėžutę!

Prisijunk prie tūkstančių žmonių, kurie domisi gyvūnų apsaugos situacija Lietuvoje ir prenumeruok mūsų naujienlaiškį.

×

Patinka tai, ką skaitai?
Užsiprenumeruok naujienlaiškį.