Paaukok

Kodėl 2 % GPM verta skirti „Tuštiems narvams“?

Pažvelgus į 2 % GPM paramos skyrimo statistiką galime pasidžiaugti: žmonės šiuos pinigus yra linkę paskirti altruistine veikla užsiimančioms organizacijoms, kurios padeda skurstantiems ar sergantiems žmonėms bei beglobiams gyvūnams. Iš dešimties daugiausiai paramos gavusių organizacijų dvi padeda vėžiu sergantiems vaikams, dvi skurstantiems ar sunkiai gyvenantiems žmonėms ir trys organizacijos rūpinasi naminių gyvūnų gerove.

Iš VMI puslapio (2015m. informacija)

Džiugu, kad skirdami šiuos pinigus žmonės nebūtinai ieško naudos sau ir juos skiria tiems, kurių labiausiai gaila. Ir tai yra puiku: šiame pasaulyje tikrai trūksta užuojautos, gailesčio ir noro padėti patekusiems į bėdą ar skriaudžiamiems. Tačiau ne visada tie, kurių labiausiai gaila, yra tie, kurie labiausiai kenčia.

Sudėtinga kalbėti apie kentėjimą skaičiais ar lyginti vienų kentėjimą su kitų, bet argi nenorėtume, kad mūsų paaukoti pinigai padarytų daugiausiai įmanomos naudos? Jeigu vienai organizacijai reikia 10 eurų, kad padėtų vienam individui, o kitai reikia 100, tai argi nebūtų 10 kartų efektyviau savo pinigus skirti pirmajai?

Visos trys į dešimtuką patekusios už gyvūnus kovojančios organizacijos yra naminių gyvūnų prieglaudos, kurios iš tiesų atlieka nuostabų darbą, o jose savanoriaujantys žmonės be abejonės nori padėti gyvūnams. Prieglaudos sprendžia problemos simptomą ir tai reikalinga, tačiau didžioji dalis gyvūnų kančios slypi tikrai ne graudžiose šuniukų akyse, o už spygliuotos tvoros gerai paslėptuose milžiniškuose angaruose.

Lietuvoje per metus nužudoma daugiau nei 50 000 000 viščiukų*. Vištos jaučia ir suvokia pasaulį taip pat kaip mūsų mylimi naminiai gyvūnai. Ar tai nereiškia, kad jos vertos mūsų gailesčio ir pagalbos?

Vištos – labiausiai išnaudojamas gyvūnas Lietuvoje

Kai gyvūnų tiek daug, kiek Lietuvoje yra viščiukų broilerių, net ir truputį sumažinus jų žudymą, padedama didžiuliam skaičiui gyvūnų. Pavyzdžiui, jeigu mums pavyktų vos 0.1% sumažinti auginamų broilerių skaičių, tai reikštų, kad 50 000 mažiau gyvūnų turėtų kentėti žiaurų gyvenimą ir dar žiauresnę mirtį.

Taigi, daugiau gyvūnų pagelbėsite aukodami gyvūnų teisių organizacijai. O jeigu jaudinatės, jog tokiu atveju prieglaudos negaus pakankamai finansavimo, galite nurimti: gyvūnus tiesiogiai gelbėjančios organizacijos visada surinks pakankamai pinigų paprasčiausiai todėl, kad naminiai gyvūnai žmonėms patinka ir jų gaila.

Todėl dėkojame visiems, kurie į šią problemą žvelgia plačiau ir skirdami 2 % pasirenka mus.

* Į šį skaičių neįtraukti tie, kurie miršta prieš pasiekdami skerdimo amžių ar tie, kurie nereikalingi kiaušinių pramonėje, todėl yra uždusinami vienos dienos amžiaus.

Padėk mums padėti gyvūnams

15 € 40 € 5 € kita suma

Gauk naujienas į pašto dėžutę!

Prisijunk prie tūkstančių žmonių, kurie domisi gyvūnų apsaugos situacija Lietuvoje ir prenumeruok mūsų naujienlaiškį.

×

Patinka tai, ką skaitai?
Užsiprenumeruok naujienlaiškį.