Paaukok

Kiaulės ne tik kriuksi – jos bendrauja!

Anot „Daily Science“ puslapyje paskelbto straipsnio, Jungtinės Karalystės tyrėjai sugalvojo būdą kaip ištirti ar yra ryšys tarp kiaulių leidžiamų garsų ir jų asmenybių.

Tyrėjai stebėjo 72 jaunas vyriškos ir moteriškos lyties kiaules skirtingose aplinkose. Pagrindinė tyrimo autorė, Belfasto Karalienės universiteto doktorantūros studentė, Mary Friel teigia: „Šio tyrimo tikslas buvo ištirti, kokie veiksniai daro įtaką kiaulių skleidžiamiems garsams. Tai išsiaiškinę mes galėsime geriau suprasti, kokią informaciją jos bando perteikti. Supratimas kaip kiaulių skleidžiami garsai yra susiję su jų asmenybėmis padės gyvūnų elgesio specialistams, jų gerovės ekspertams lengviau suprasti, kokią įtaką tos asmenybės turi bendravimui. Tai leis nustatyti bendravimo vaidmenį socialinio elgesio evoliucijoje bei grupių dinamikoje bendruomeninėse rūšyse.“

Tyrimo metu buvo nustatyta, kad kiaulės, pasižyminčios iniciatyvesnėmis asmenybėmis, kriuksėjo daugiau, nei reaktyvesnėmis asmenybėmis pasižyminčios kiaulės. Taip pat tyrimas atskleidė, kad vyriškos lyties kiaulėms aplinkos veiksniai turi didesnę įtaką nei moteriškos lyties kiaulėms.

Daktarė Lisa Collins, gyvūnų sveikatos, elgesio bei epidemiologinės gerovės specialistė Gyvosios gamtos mokslų fakultete Linkolno universitete, teigia: „Jų skleidžiami garsai perduoda daug įvairios informacijos, pavyzdžiui, emocinę, motyvacinę bei psichologinę gyvūno būseną: išsigandusios kiaulės žviegia, tokiu būdu įspėdamos kitas apie savo grėsmę, kriuksėjimas gali būti skleidžiamas bet kokioje situacijoje, bet jis yra būdingas ieškant maisto – tokiu būdu kiaulės vienos kitoms praneša savo buvimo vietą.“

Tai nėra pirmasis tyrimas, kuris rodo, kad kiaulės yra sudėtingos būtybės. Tiesą sakant, kiaulių intelektas aukštesnis nei šunų, trijų metų žmogaus vaiko ir netgi prilygsta šimpanzių protiniams gebėjimams.

Jeigu norite palikti kiaules bei kitus gyvūnus už savo lėkštės, pakeisti valgymo įpročius gali padėti mūsų nemokamas augalinės mitybos gidas.

Parengta pagal: http://www.mercyforanimals.org/study-pigs-arent-just-grunting-theyre-communicat

Padėk mums padėti gyvūnams

15 € 40 € 5 € kita suma

Gauk naujienas į pašto dėžutę!

Prisijunk prie tūkstančių žmonių, kurie domisi gyvūnų apsaugos situacija Lietuvoje ir prenumeruok mūsų naujienlaiškį.

×

Patinka tai, ką skaitai?
Užsiprenumeruok naujienlaiškį.