Paaukok

Kaip būti efektyviu veganu?

Jeigu tapai veganu dėl gyvūnų, turbūt nemanai, jog vien būti veganu užtenka, siekiant pagerinti pasaulį mažiesiems žmonių draugams. Turbūt nežiūri į veganizmą kaip į tikslą, o matai jį kaip priemonę tikslui, kuris yra gyvūnų kankinimo sustabdymas, pasiekti. Džiaugiamės, kad vis daugiau žmonių galvoja taip ir nėra taip susirūpinę savo tyrumu, kad pamirštų efektyvumą. Todėl dalinamės mūsų kolegos iš Belgijos Tobias Leenaert patarimais veganams, kurie nori pasiekti daugiau negu tik eliminuoti gyvūnus iš savo dietos.

1. Efektyvūs veganai į dalykus žiūri pro pašnekovo prizmę. Jie supranta, jog kiti žmonės gali skirtis daugeliu aspektų. Jie gali turėti kitokius interesus, motyvacijas, skirtingus būdus tvarkytis su pokyčiais ir iššūkiais. Todėl…
2. Efektyvūs veganai yra adaptyvūs. Jie gali pakeisti kalbėjimo manierą ir temas, priklausomai nuo klausiančiųjų. Jie nėra dogmatiški. Jie žino, jog neturi jokių moralinių įsipareigojimų pateikti veganizmą kaip moralinį įsipareigojimą.
3. Efektyvūs veganai skatina kiekvieną žmonių žingsį gyvūnams teigiama linkme. Jie žino, jog pokyčiai paprastai vyksta palaipsniui. Taigi, efektyvūs veganai telkia dėmesį į gerus darbus, kuriuos žmonės jau daro, o ne į tuos, kurių jie dar napradėję.

4. Efektyviems veganams nerūpi absoliutumas. Jie žino, jog tiek jų, tiek pašnekovų atžvilgiu, koncentravimasis ties absoliutiškumu nėra produktyvus. Jie nori pateikti buvimą veganu kuo prieinamesniu, lengvesniu ir patrauklesniu. Jie žino, jog gyvūnų nevalgymas nėra „dabar ar niekados“, „juoda arba balta“ dalykas. Jie nori padėti žmonėms žengti pirmą, o ne paskutinį žingsnį.
5. Efektyviems veganams nereikia būti „teisiems“. Vietoje to, jie koncentruojasi ties veikiančiomis priemonėmis. Štai kodėl jie retai ginčijasi. Jie žino, jog gali dalintis ne tik argumentais, o ir praktine informacija, receptais, ar net potyriais (pvz.: gali pagaminti maisto kitiems).
6. Efektyvūs veganai moka klausytis. Jie žino, jog klausymasis yra esminis faktorius susikalbėjime. Todėl efektyvūs veganai, taip pat, žino, kada ir ko klausti, o kada patylėti. Jie yra draugiški ir turi humoro jausmą. Jie žino, jog kalbėjimosi procesas dažnai yra svarbesnis už jo turinį.
7. Efektyvūs veganai pamena, koks gyvenimas buvo nebūnant veganu – jie nekenčia nuo veganų amnezijos. Jie žino, jog kažkada valgė gyvūninius produktus ir gal buvo kurti gyvūnų teisių argumentams, net kai jiems jie buvo aiškiai pateikti. Taigi, jie yra kantrūs ir supratingi.
8. Efektyvūs veganai žino, jog pokyčiai požiūryje gali atsirasti po pokyčių elgesyje. Taigi, jie nekritikuoja tų žmonių, kurie įžengia į veganizmą dėl sveikatos ar kitų priežasčių.
9. Efektvyvūs veganai yra kuklūs. Jie supranta nesantys tobuli. Jie žino, jog kiti žmonės gali daryti didžius darbus, net jei jie nėra veganai. Ir jie nelaiko savęs visažiniais.
10. Efektyvūs veganai tiki žmonėmis. Jie žino, jog dauguma žmonių nori daryti gera ir nenori, jog gyvūnai kankintųsi. Efektyvūs veganai žino, jog pokyčiai yra laiko klausimas. Jie supranta, jog vienas svarbus dalykas, kurį turi daryti, tai palenginti augalinio maisto prieinamumą kitiems, jiems parūpinant daugiau ir geresnių veganiškų opcijų.
11. Efektyvūs veganai supranta gero maisto svarbą. Jie džiaugiasi naujų produktų gamyba, mokosi gaminti maistą, ir gali įkvėpti kitus žmones jiems papasakojant, kokia skani ir pilnavertiška gali būti veganiška mityba.
12. Efektyvūs veganai neteisia. Jie mato veganizmą kaip kelionę, o ne tikslą, kaip kažką, kas neturi pabaigos ir gali būti pradėtas daugelyje skirtingų vietų.

Paruošta pagal: http://veganstrategist.org/2016/03/25/the-12-habits-of-highly-effective-vegans/

Daugiau informacijos: Vegan Strategist

Paremk kovą už gyvūnus

15 € 40 € 5 € kita suma

O ką padarysi dabar?

Tu gali jiems padėti

Ar šie gyvūnai gali Tavimi kliautis? Pasirašyk pasižadėjimą imtis realių veiksmų, kuriais padėtum gyvūnams.

Užtruksi vos minutę ir tapsi milijonų gyvūnų balsu

Paremk kovą už gyvūnus

Tavo parama – labai svarbi. Ji padės užtikrinti, kad kova už gyvūnus nesustos tol, kol gyvūnai kentės Lietuvos pramoninėse fermose.

×

Patinka tai, ką skaitai?
Užsiprenumeruok naujienlaiškį.