Paaukok

8 priežastys, kodėl valgyti žuvį yra blogiau, nei jūs manėte

1. Perteklinis sužvejojimas

The National Journal straipsnyje įvertinta, kad apie 20% visų komercinės žuvininkystės pagaunamų žuvų sudaro kiti jūros gyvūnai, kurie pakliūna į žvejybinius tralus kartu su norimu laimikiu. Tai yra, pavyzdžiui, tokie gyvūnai kaip jūros vėžliai, ruoniai, maži banginiai, jūrų kiaulės, delfinai bei rykliai, kurie pagauti dažniausiai miršta.

2. Gyvsidabrio kiekis

Gyvsidabrio kiekis tuno mėsoje yra 10 milijonų kartų didesnis nei jūros vandenyje. Žuvys, kurios yra mitybos grandinės viršuje, sukaupia daugiau teršalų savyje nei tos, kurios žemiau mitybos grandinėje. Neščiosioms patariama nevalgyti tuno. Ar manote, jog nesilaukiantiems šis produktas pasidaro sveikas? 

3. Pereikvojimas

Žvejybos industrija atsakinga už gyvybiškai svarbios vandenyno ekosistemos naikinimą bei nepataisomą žalą, daromą vandenyne egzistuojančioms visų rūšių gyvybės formoms. Tiesą sakant, šokiruojančiame Pasaulio gamtos fondo bei Londono Zoologijos draugijos pranešime atskleidžiama, kad dėl per daug intensyvios žvejybos tarp 1970 ir 2012 metų žuvų ir kitų vandens gyvūnų skaičius nukrito 49%.

4. Žuvų intelektas

Paplitusi nuomonė, kad žuvys kvailos, nėra teisinga. Žuvys sugeba atpažinti veidus bei turi išvystytų bendravimo sugebėjimų, todėl tyrinėtojų yra laikomis protingomis būtybėmis.

5. Skausmas

Įvairiose pasaulio vietose yra atliktas ne vienas praktinis bandymas, kurių metu atrasta, kad žuvys ne tik jaučia skausmą, bet ir jį suvokia bei kenčia. Žuvys netgi sugeba jausti malonumą panašiu būdu kaip ir šunys, katės bei kiti gyvūnai.

6. Žuvyse esantis plastikas

Kalifornijos Davis universiteto veterinarinės medicinos mokyklos mokslininkai nustatė, kad 25% ištirtų žuvų savo viduriuose turėjo plastiko. Tai reiškia, kad žmonės, kurie valgo žuvį, taip pat nuryja ir toksiško plastiko.

7. Žiaurumai intensyvios žuvininkystės ūkiuose

Kaip ir kiaulės, karvės ir vištos, žuvys intensyviuose ūkiuose yra laikomos perpildytose erdvėse. Neretai to pasekmė būna išmatomis bei bakterijomis užterštas vanduo.  Royal Society Open Science antliktame tyrime atskleidžiama, kad ūkiuose auginamos žuvys kenčia nuo stiprios depresijos ir kartais net būna „išstumiamos iš būrio“ arba negyvybingai plaukioja aplinkui.

8. Žuvų akvariumai parduotuvėse

Žuvys parduotuvių akvariumuose dažnai laikomos ne pagal reikalavimus. Jos būna labai suspaustos, dažnai žaizdotos, kartais net leisgyvės. Tokiame mažame kiekyje vandens neištirpsta tiek deguonies, kiek šioms žuvims reikėtų, todėl jos pamažu dūsta. Ką daryti, jei matote perpildytą akvariumą ar sužeistas žuvis jame, sužinosite čia.

Nuotrauka daryta Druskininkuose 2016 gruodžio mėn.

Geriausia, ką mes galime padaryti, kad neberemtume žiaurios žvejybos pramonės, tai nevalgyti žuvies ir vietoj to rinktis gyvūnams draugišką augalinę mitybą.

Padėti gali mūsų išleistas nemokamas augalinės mitybos gidas: http://tustinarvai.lt/geri-sprendimai-augalines-mitybos-gidas/

Parengta pagal: http://www.mercyforanimals.org/8-reasons-eating-fish-is-worse-than-you-thought

Už akvariumo nuotrauką dėkojame Arvydui B.

Paremk kovą už gyvūnus

15 € 40 € 5 € kita suma

O ką padarysi dabar?

Tu gali jiems padėti

Ar šie gyvūnai gali Tavimi kliautis? Pasirašyk pasižadėjimą imtis realių veiksmų, kuriais padėtum gyvūnams.

Užtruksi vos minutę ir tapsi milijonų gyvūnų balsu

Paremk kovą už gyvūnus

Tavo parama – labai svarbi. Ji padės užtikrinti, kad kova už gyvūnus nesustos tol, kol gyvūnai kentės Lietuvos pramoninėse fermose.

×

Patinka tai, ką skaitai?
Užsiprenumeruok naujienlaiškį.