Paremk

67% lietuvių nepritaria kailių fermoms

Naujausios visuomenės nuomonės apklausos duomenimis net 67% lietuvių mano, kad auginti ir žudyti laukinius gyvūnus (lapes, audines, kitus) dėl kailio nėra priimtina. Tai net 9% daugiau nei prieš 6 mėnesius atliktos apklausos duomenimis! 

67% lietuvių nepritaria kailių fermoms

Šių metų lapkričio 4-11 dienomis visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras „Vilmorus“ atliko reprezentatyvią Lietuvos gyventojų apklausą 19-oje miestų ir 24-iuose kaimuose. Rezultatai rodo, jog 66.6% Lietuvos gyventojų gyvūnų auginimą ir žudymą dėl kailio laiko nepriimtinu. Analogiškos apklausos, atliktos prieš pusę metų, duomenimis taip galvojo 58% gyventojų.

Taip pat buvo išsiaiškinta, kiek gyventojų pirko natūralius kailinius arba gaminius su gyvūno kailiu per pastaruosius 3 metus. Net 93% sako tokių gaminių nepirkę ir tik 6.8% jų įsigijo. Ir nenuostabu, juk tokie mados gigantai kaip Armani, Hugo Boss, Stella McCartney vieni po kito atsisako gyvūnų kailių savo kolekcijose. 

Šie rezultatai rodo, kad per pusę metų reikšmingai pasikeitė gyventojų nuomonė apie kailinių žvėrelių fermas. Per šiuos 6 mėnesius įvyko du, mūsų manymu, tokį pokytį galėję lemti dalykai. Pirma, paviešinome didelio atgarsio šalies žiniasklaidoje sulaukusią slapta filmuotą medžiagą, kurią surinko kailinių žvėrelių fermos darbuotojas. Antra, 3 savaites Vilniuje afišavome 30 socialinės reklamos plakatų, skatinančių susimąstyti apie kailinių dėvejimą. Kadangi tuo metu neįvyko joks kitas reikšmingas įvykis, kuris galėjo pakeisti piliečių nuomonę, manome, jog būtent problemos iškėlimas į viešąją erdvę ir lėmė beveik 9% gyventojų nuomonės pokytį gyvūnų naudai. 

Tiesa, verta paminėti, jog kailių industrijos atstovai organizavo atvirų durų dieną vienoje fermoje bei buvo išspausdinę kelis straipsnius apie tai, koks reikalingas jų verslas ir kaip kailis grįžta į madą. Tačiau akivaizdu, jog tai neįtikina Lietuvos gyventojų. Socialiniai tinklai įgauna vis didesnę galią ir kailių industrijos nusamdyti žmonės nėra pajėgūs kovoti su tuo, kokiu greičiu internete pasklinda vaizdai apie gyvūnus, išnaudojamus kailių fermose. Jie turi pinigų, bet nuoširdaus rūpesčio nusipirkti neišgali. Žmonės, kuriems rūpi gyvūnai, dalinasi vaizdais iš kailinių žvėrelių fermų 24/7, jiems nesvarbu, kad sekmadienis, nėra nustatytos darbo valandos, kuriomis jiems rūpėtų ši problema. Kailių fermeriai niekada negalės nusipirkti tokio atsidavimo ir palaikymo, kokį nuolat parodote jūs! Visi, kas palaiko, seka, remia „Tuščius narvus“ nuolat prisideda prie geresnės ateities gyvūnams ir yra didelio judėjimo dalis, nes „Tušti narvai“ nėra tik organizacija, tai idėja, kuria gyventi gali visi. 

Šie rezultatai parodo, kiek daug mes galime kartu. Nenustokite dalintis tiesa apie kailių fermas! Gyvūnams to reikia.

Paremk kovą už gyvūnus

15 € 40 € 5 € kita suma

O ką padarysi dabar?

Tu gali jiems padėti

Ar šie gyvūnai gali Tavimi kliautis? Pasirašyk pasižadėjimą imtis realių veiksmų, kuriais padėtum gyvūnams.

Užtruksi vos minutę ir tapsi milijonų gyvūnų balsu

Paremk kovą už gyvūnus

Tavo parama – labai svarbi. Ji padės užtikrinti, kad kova už gyvūnus nesustos tol, kol gyvūnai kentės Lietuvos pramoninėse fermose.

×

Patinka tai, ką skaitai?
Užsiprenumeruok naujienlaiškį.