Paaukok

Baltijos gyvūnų teisių aktyvistai stiprina bendradarbiavimą ir skatina pilietiškumą

Baltijos gyvūnų apsaugos organizacijos pradėjo tarptautinį projektą, kurio tikslas - didinti bendradarbiavimą tarp gyvūnų apsaugos organizacijų ir skatinti aktyvų dalyvavimą pilietinėje visuomenėje.

Projektas finansuojamas Europos Sąjungos ir jame dalyvauja organizacijos iš Estijos (Loomade nimel), Latvijos (Dzivnieku briviba), Lietuvos (Tušti narvai) bei Lenkijos (Otwarte klatki). Dalis projekto - 48-ių puslapių virtualaus vadovo „Tapk aktyviu dėl gyvūnų“ sukūrimas. Leidinyje bus aprašomos galimybės jaunimui aktyviai įsitraukti į gyvūnų gerovę skatinančią veiklą. Taip pat projekto metu bus suorganizuoti mokymai, kurių metu 44-i gyvūnų teisių aktyvistai įgaus naujų įgūdžių ir žinių, reikalingų prisidedant prie gyvūnų gerovės įstatymų formavimo. Projekto metu vyks ir daugiau mažesnių renginių, kurių tikslas - pagerinti komunikaciją ir bendradarbiavimą tarp dalyvaujančių organizacijų. Projekto rezultatus galės naudoti ir kitų sričių organizacijos.

„Dabar vaikai ir jaunimas vis labiau ir labiau rūpinasi gyvūnų gerove, bet jie vis dar mato gyvūnų gerovės trūkumų gyvulininkystėje ir pramogų srityje. Čia ir susitinka aktyvistų bei Europos Komisijos interesai, nes ES „Strategijoje už gyvūnų apsaugą ir gerovę“ 2012-2015 gyvūnų gerovė įvardijama kaip nepakankama, o vartotojų informavimas matomas kaip vienas efektyviausių būdų spręsti šią problemą. Deja, tokia informacija nebuvo pakankamai išnagrinėta tarp Rytų Europos šalių, bet mes galime tai pakeisti,“ teigia Katrina Krigere, kuri reprezentuoja Dzivnieku briviba - pagrindinį projekto organizatorių.

Projektas organizuojamas strateginės partnerystės rėmuose ir yra įmanomas dėl ES programos Erasmus+ paramos.

Padėk mums padėti gyvūnams

15 € 40 € 5 € kita suma

Gauk naujienas į pašto dėžutę!

Prisijunk prie tūkstančių žmonių, kurie domisi gyvūnų apsaugos situacija Lietuvoje ir prenumeruok mūsų naujienlaiškį.

×

Patinka tai, ką skaitai?
Užsiprenumeruok naujienlaiškį.