Paaukok

Milijonai vištų skerdžiamos vis dar sąmoningos

Spalį išleistame The Huffington Post straipsnyje teigiama, kad JAV kasmet paskerdžiami milijonai vis dar sąmoningų vištų. Tikėtina, kad šie duomenys tinka ir Lietuvai, nes mūsų šalyje paprastai naudojami tie patys vištų svaiginimo ir skerdimo būdai.

Vištos sudaro 95 % maistui auginamų bei nužudomų gyvūnų Jungtinėse Amerikos Valstijose (Lietuvoje – 93 %). Jos yra vienos labiausiai engiamų iš fermose laikomų gyvūnų visame pasaulyje. Anot straipsnio, apytiksliai 9 milijardai vištų kasmet paskerdžiamos maistui vien JAV. Prieš perpjaunant gerkles paukščiai yra pakabinami už kojų (dėl to dažnai jos lūžta), o po to konvejeris juos veža per vandenį su tekančia elektros srove – šie svaiginimo ir žudymo būdai naudojami ir Lietuvos pramoninėse fermose. Teoriškai tai turėtų apsvaiginti gyvūnus bei sumažinti jų kentėjimą, bet stebėdami vištų smegenų veiklą mokslininkai pastebi, kad šie gyvūnai patiria skausmą net du kartus: pirmiausia gaudami paralyžuojantį elektros šoką, kuris sukelia toninių raumenų traukulius; antrą kartą – kai jų gerklės yra jėga stumiamos prie aštraus peilio. Tai reiškia, kad dešimtys milijonų vištų yra skerdžiamos jausdamos skausmą.

Nico Pitney, vyresnysis The Huffington Post redaktorius, rašo:

„Kančių apimtys tikriausiai yra milžiniškos. Jei vos 1 % JAV auginamų vištų neefektyviai apsvaiginamos, tai reikštų jog apytiksliai 90 milijonų gyvūnų kasmet patiria žiaurią bei skausmingą mirtį. Tai daugiau nei visi augintiniais JAV laikomi šunys“.

Be to, JAV Žemės ūkio departamentas (angl. US Department of Agriculture, the USDA) apskaičiavo, kad kasmet maždaug 1 milijonas paukščių yra išverdami gyvi. Kadangi žudymo konvejeris juda labai greitai, daug netinkamai supančiotų paukščių išvengia ašmenų ir visiškai sąmoningi yra metami į verdantį vandenį. Sunku net įsivaizduoti, kokias kančias šie gyvūnai privalo iškęsti. Net jei to nebūtų gana, įstatymas, turintis apsaugoti gyvūnus skerdykloje – „Humaniškų skerdimo metodų aktas“ – netaikomas paukščiams. Vištos paliekamos likimo valiai – apsaugoti jas nuo piktnaudžiavimo yra neįmanoma.

Anksčiau šiais metais Mercy For Animals organizacijos atliktas slaptas tyrimas vieno didžiausių šaly augintojų fermoje parodė, koks iš tikrųjų siaubingas šių gyvūnų gyvenimas.

Vištos yra jautrios bei protingos būtybės, vertos geresnio gyvenimo (dauguma lietuvių tam pritaria). Tiesą pasakius, vištos tokios gudrios, kad netgi supranta, jog neseniai paslėpti objektai vis dar egzistuoja. Tokiais aukštais intelekto sugebėjimais nepasižymi net dvejų metų vaikai. Visa laimė, kad padėti vištoms šiais laikais kaip niekad lengva – perėjus prie augalinės mitybos, nebereikės remti šios žiaurios pramonės.

Čia rasite nemokamą augalinės mitybos gidą, kurio patarimai padės pereiti prie gyvūnams draugiškos gyvensenos.

Parengta pagal: http://www.mercyforanimals.org/scientists-millions-of-chickens-are-slaughtered

Padėk mums padėti gyvūnams

15 € 40 € 5 € kita suma

Gauk naujienas į pašto dėžutę!

Prisijunk prie tūkstančių žmonių, kurie domisi gyvūnų apsaugos situacija Lietuvoje ir prenumeruok mūsų naujienlaiškį.

×

Patinka tai, ką skaitai?
Užsiprenumeruok naujienlaiškį.